Czy pod płaszcz można ubrać marynarkę?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Odzienia wierzchnie dość znacząco się między sobą różnią. W zależności od tego, po co sięgniemy, stworzymy inne stylizacje. A jaki płaszcz możemy założyć, kiedy potrzebujemy czegoś pasującego do garnituru?

Garnitur jest strojem bardzo eleganckim i wszystkie dobierane do niego elementy stylizacji muszą być dobrze dopasowane. Jesienią i zimą poza marynarką trzeba założyć coś jeszcze. Wybór odzienia dla części mężczyzn jest dość kłopotliwy i zastanawiają się, na co postawić, żeby wyglądać dobrze. Najbardziej uniwersalną opcją jest płaszcz męski. Jeśli go dobrze wybierzemy, to w połączeniu z garniturem będzie prezentować się znakomicie.

Kurtka czy płaszcz?

Jesienią i zimą nosimy ciepłe kurtki pikowane, puchówki, parki i płaszcze. Kiedy planujemy włożyć garnitur, to musimy sięgnąć po coś eleganckiego. Kurtki sprawdzą się doskonale do stylizacji casualowych, ale z marynarkami niekoniecznie będą wyglądać dobrze. Jeśli planujemy stylizację smart casualową to kurtka, chinosy i beżowa marynarka męska będą tworzyć dobry komplet, ale kiedy już chcemy coś szykownego na bankiet, czy wesele, to obowiązkowo wkładamy płaszcz. Warto wspomnieć, że przy tak eleganckiej stylizacji z garniturem, istotne są też dodatki jak skarpety, bokserki męskie i pasek.

Ważna długość

Płaszcz męski może być w wielu odsłonach. Już samych podstawowych krojów możemy wyróżnić co najmniej kilka. Dobrą wiadomością jest to, że większość z nich będzie dobrze współgrać z garniturem. Ważne jednak, byśmy zweryfikowali długość. Podstawowa zasada mówi, że płaszcz musi być dłuższy od marynarki. Niedopuszczalna jest sytuacja, w której to marynarka jest dłuższa od odzienia. Najbezpieczniejszym, a zarazem najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem jest płaszcz kończący się przed kolanem. Nie tylko jest praktyczny, ale wygląda w nim dobrze każdy mężczyzna.

Wybieramy krój

Do garnituru pasuje większość płaszczy, ale jeśli szukamy czegoś bardzo szykownego, to koniecznie zaopatrzmy się w dyplomatkę. To najbardziej formalny, ale zarazem uniwersalny fason. Jest prosty, dopasowany i taliowany. Możemy go nosić nie tylko do garnituru, ale też smokingu albo fraka. Z drugiej strony może być ciekawym uzupełnieniem zestawień codziennych.

Przy mniej oficjalnych wyjściach, kiedy za oknem nie ma minusowych temperatur, dobrą opcją jest także trencz. Jest on płaszczem przejściowym, więc na jesień i wiosnę, jest idealny. Tak samo podczas nieformalnych okazji, przykładowo do garnituru biznesowego, sprawdzi się płaszcz samochodowy. Przy czym pamiętajmy o wspomnianej zasadzie – płaszcz ma zakryć marynarkę. Szukając odzienia do garnituru, najlepiej od razu mierzyć go w sklepie razem z marynarką. Wtedy zweryfikujemy nie tylko samą długość, ale łatwiej dobierzemy rozmiar i szerokość.

Co z kolorem?

Nie możemy zapominać o kolorze. Najbardziej oficjalnym kolorem jest czerń. Jednak w przypadku gdy chcemy znaleźć coś uniwersalnego, weźmy pod uwagę grafit lub granat. Wtedy nasz płaszcz będzie pasować także do zestawień półformalnych.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można schudnąć z twarzy?
Jak można schudnąć z twarzy?
Znamy sposoby, które zagwarantują Ci smukłą twarz!
Jak wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej?
Jak wybrać odpowiednią klinikę medycyny estetycznej?
Kliniki medycyny estetycznej oferują różnorodne zabiegi, które pomagają poprawić wygląd i samopoczucie. Jednak wybór odpowiedniej kliniki jest kluczowy dla uzyskania satysfakcjonujących rezultatów.
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Dowiedz się, dlaczego prawidłowy oddech jest ważny dla naszego organizmu i jak można się go nauczyć.
Ostatnie wpisy