Kilka wskazówek, jak wybrać idealny pasek

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, jak się ubieramy, zmienia się jak w kalejdoskopie. Co sezon są modne inne spodnie, koszule, buty, marynarki. Jednak niektóre przykazania mody pozostają niezmienne od dziesiątek lat.

Jednym z takich przykładów jest porządny i elegancki pasek do spodni. Bardzo często jest też pomijany. Niesłusznie, bo to właśnie on ma zazwyczaj kluczowe znaczenie w stylizacji. Każdy z nas potrzebuje niezawodnego paska, niezależnie od tego, czy chce „podtrzymać” swoje ulubione jeansy czy spodnie od szykownego garnituru. Oto kilka kluczowych wskazówek:

  1. Klasyczna zasada jest taka, że kolor paska powinien pasować do koloru buta. Oznacza to, że jeśli masz czarne buty, pasek powinien być czarny, jeśli brązowe – brązowy.

2. Jeżeli buty są zamszowe, pasek również powinien taki być. Nie jest to jednak konieczne, pod warunkiem że w przybliżeniu pasuje do koloru butów.

3. Metal klamry paska – zaleca się, aby pasował do metalu zegarka i spinek do mankietów.

4. Warto zwrócić uwagę na wykończenie paska i kontekst stylizacji, do której jest dobierany. Do czarnych, wyjściowych oksfordów potrzebny jest cienki i elegancki pasek. Do jeansów i roboczych butów najlepiej pasował będzie szeroki i skórzany. Jak każdy inny dodatek, pasek nie powinien być kompletnie wyrwany z kontekstu.

5. Paski materiałowe, tekstylne, w różnych kolorach trudno by było dopasować do butów. Wtedy wystarczy połączyć je ze spodniami.

6. Ostatnia wskazówka to raczej dobra rada. Nie przeciągaj paska pod skórzaną metkę na jeansach. Nikt raczej nie dba o to, jakiej marki są. Poza tym, będzie to wyglądało co najmniej dziwnie.

Przeczytaj też: JAK DOBRAĆ GARNITUR? PODPOWIADAMY, CZYM SIĘ KIEROWAĆ PRZY ZAKUPIE

Zdjęcie główne: Kirstin Sinclair/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak walczyć z trądzikiem w wieku dorosłym?
Jak walczyć z trądzikiem w wieku dorosłym?
Trądzik nie dotyka tylko osób w wieku dojrzewania, lecz także dorosłych. Sprawdź, jak z nim walczyć.
Kawa jako pomysł na prezent
Kawa jako pomysł na prezent
Szukasz ciekawego pomysłu na prezent? Postaw na prezent kawowy.
Jeden na dziesięciu Polaków nie lubi swoich współpracowników
Jeden na dziesięciu Polaków nie lubi swoich współpracowników
Chociaż większość z nas nie lubi kolegów z pracy, to aż 76% Polaków przyznaje, że odczuwa skutki ich negatywnych zachowań.
Tagi
Ostatnie wpisy