Oryginał czy podróbka? Podpowiadamy, jak to rozpoznać

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Branża fashion od lat walczy z podróbkami, które niestety coraz częściej zalewają rynek, kusząc klientów niższą ceną. 

Chcąc inwestować w ubrania czy dodatki premium, warto wiedzieć, jak odróżnić oryginalną i markową rzecz od zwykłej podróbki. Sprawdź, jakie są najistotniejsze różnice między tymi dwoma rodzajami produktów. 

Bardzo optymistycznym jest fakt, że większość osób uważa, że noszenie podróbek jest passe. Produkty premium są zazwyczaj droższe, ale ich cena wynika z doskonałego procesu produkcyjnego, gdzie nie ma miejsca na wady. Każda rzecz, którą można kupić w luksusowych butikach, charakteryzuje się najwyższą jakością, dlatego nie ma tam mowy o nierównych szwach, wystających nitkach czy innych wadach.

Niestety takie kraje jak Egipt czy Turcja wciąż na masową skalę wytwarzają podróbki, które można kupić na tamtejszych targowiskach za niewielkie pieniądze. Koszulki, torebki czy okulary przeciwsłoneczne sygnowane logo Prady, Louis Vuitton czy Chanel nie mają nic wspólnego produktami, które można znaleźć w luksusowych butikach. Poznaj kilka reguł, dzięki którym już nigdy nie pomylisz podróbki z oryginałem!

Dlaczego ubrania i akcesoria od luksusowych marek są takie drogie? 

Na wysoką cenę produktów typu premium wpływa kilka czynników. Najbardziej istotny jest fakt, że płacimy przede wszystkim za bardzo wysoką jakość oferowanych ubrań czy dodatków. Kupująć torebkę czy sukienkę od znanego domu mody mamy pewność, że dana rzecz została przygotowane z dbałością o każdy szczegół i detal. 

Podróbki są zazwyczaj nieporównywalnie gorsze jakościowo i da się czasami to odczuć np. biorąc materiał do ręki. Świat podróbek jednak ciągle szuka sposobu, aby tworzyć produkty jak najbardziej zbliżone do oryginału, przez co ich odróżnienie może być kłopotliwe. 

Największe różnice między podróbką a oryginałem 

  1. JAKOŚĆ MATERIAŁU – oryginalne ubrania od projektantów szyte są z najwyższej klasy materiałów, co często da się odczuć po dotknięciu ubrania. Prostym sposobem na rozpoznanie podróbki będzie wtedy po prostu przeczytanie składu, który znajduje się na etykietach pielęgnacyjnych.
  2. SPOSÓB SZYCIA – szczegóły mają tutaj kluczowe znaczenie, gdyż w przypadku luksusowych produktów nie ma mowy o niedbalstwie czy niedociągnięciach w kwestiach wykonania ubrań oraz dodatków. Każda rzecz przechodzi bardzo skrupulatne testy jakości. 
  3. ZAMKI – w dobrach od marek premium wszystkie zamki czy suwaki działają bez najmniejszego zarzutu, a ich rozpinanie i zapinanie jest bardzo swobodne. 
  4. LOGA – czasami można zdemaskować podróbkę, przyglądając się logu umieszczonemu na produkcie, gdyż jego wykonanie nie jest perfekcyjne, tak jak ma to miejsce w przypadku oryginałów.

Blockchain w walce z podróbkami 

Marki modowe szukają ciągle nowych rozwiązań, aby skutecznie walczyć z nielegalnym handlem podróbkami. Okazuje się, że bardzo pomocne w tej kwestii jest korzystanie z nowych technologii.

Coraz więcej luksusowych brandów potwierdza autentyczność swoich produktów cyfrowym certyfikatem. Dzięki niemu klient ma pewność, że zakupiony produkt jest autentycznie wyprodukowany przez dany dom mody. To też rewelacyjny sposób na uwiarygodnienie zakupu towarów luksusowych z drugiej ręki, gdyż poza torebką czy butami możemy nowemu nabywcy przekazać również dowód, że dana rzecz jest oryginalna.

Przeczytaj też: CZY WIESZ, KTÓRE MARKI MODOWE SĄ NAJBARDZIEJ WARTOŚCIOWE?

Zdjęcie główne: Edward Berthelot/ Getty Images Entertainment/ Getty Images

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Elegancki mężczyzna – sztuka doskonałego stylu i wyrafinowanej klasy!
Elegancki mężczyzna – sztuka doskonałego stylu i wyrafinowanej klasy!
Elegancki mężczyzna - krawaty, symbol klasy i doskonałego stylu!
Idealne outfity dla młodych ojców
Idealne outfity dla młodych ojców
Jesteś młodym ojcem i w związku z tym nie do końca wiesz, jak się ubierać?
Serum do twarzy – co to jest za produkt i dlaczego podziękujesz sobie, gdy włączysz go do swojej pielęgnacji?
Serum do twarzy – co to jest za produkt i dlaczego podziękujesz sobie, gdy włączysz go do swojej pielęgnacji?
Chcesz poprawić stan swojej skóry i rozważasz zakup serum dla mężczyzn? Dowiedz się, jakie możliwości oferuje ten kosmetyk i w prosty sposób pozbądź się niedoskonałości cery.
Ostatnie wpisy