Pozycjonowanie IdoSell – dowiedz się, jak czerpać większe zyski ze sklepu online

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Prowadzenie działalności w sieci wymaga przede wszystkim stosowania skutecznych metod marketingu online. Co to jest SEO i jak zadbać o pozycjonowanie IdoSell?

Pozycjonowanie stron – sklepy online a inne witryny

Co to jest SEO? To termin, który według niektórych definicji jest synonimem pozycjonowania, a według innych – jego kluczową częścią, obejmującą działania bezpośrednio dotyczące danej strony. Cel jest jednak w obydwóch przypadkach taki sam: pozycjonowanie stron ma na celu wypromować daną witrynę na sam szczyt listy wyników wyszukiwania. To proces, dzięki któremu firmy działające online mają szansę realnie zwiększyć swój zasięg, pozyskując nowych klientów i tym samym podnosząc zyski z działalności.

Strategia SEO zawiera przede wszystkim elementy takie jak pozyskanie linków, umieszczanie na stronie angażujących treści z odpowiednią liczbą słów kluczowych, a także dbanie o sprawność i atrakcyjność witryny. Warto podkreślić, że procesy takie jak pozycjonowanie IdoSell czy innych sklepów online przebiegają nieco inaczej niż pozycjonowanie stron blogowych lub firmowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na kwestie związane ze strukturą strony i unikalnością opisów produktów. Warto także zostawić miejsce na dłuższe teksty, które pomogą z pozycjonowaniem na frazy niezwiązane bezpośrednio z ofertą.

Wiemy już, co to jest SEO. Jak zadbać o skuteczną strategię dla sklepu online?

Początkujący przedsiębiorcy często stawiają na samodzielne pozycjonowanie stron, licząc na ograniczenie kosztów. Takie wyjście może jednak okazać się na dłuższą metę mało opłacalne – bez specjalistycznego wsparcia konkurencja może zostawić nas w tyle. Znakomitym pomysłem może okazać się skorzystanie z usług agencji SEO, które zajmują się przygotowywaniem i wdrażaniem kompleksowej strategii pozycjonowania.

Pierwszym krokiem do owocnej współpracy z agencją powinien być dokładny audyt SEO, podczas którego specjaliści przeanalizują najważniejsze aspekty wpływające na pozycję strony. Następnie można przejść do określenia dokładnego wyglądu strategii. Jej przebieg może się różnić w zależności od wybranego rodzaju sklepu – pozycjonowanie IdoSell wiąże się z nieco innymi czynnościami niż np. w przypadku silnika WooCommerce. Profesjonalne agencje są jednak w stanie zaoferować skuteczne wsparcie bez względu na to, z jakiego systemu e-commerce korzysta dany sklep.

Jakie agencje oferują pozycjonowanie IdoSell?

Zdecydowana większość sklepów online powstaje z użyciem gotowych platform, które zawierają szereg przydatnych funkcji od razu po instalacji. Do najpopularniejszych propozycji należy IdoSell, która odnotowała znaczny wzrost liczby użytkowników w czasie pandemii. Jedną z agencji, które mają w ofercie pozycjonowanie IdoSell, jest ogólnopolska Grupa iCEA mająca siedzibę w Poznaniu. To firma, która może pochwalić się kilkunastoletnim doświadczeniem i współpracą z licznymi ważnymi przedsiębiorstwami z różnych branż.

Zdjęcie główne: Firmbee.com/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Ania 02.02.2022

    Pozycjonowanie jest dla każdego, dla każdej osoby która prowadzi swój sklep, swoją stronę, jest to ważny proces dla każdemu komu zależy aby znaleźć się na wysokich pozycjach wyszukiwania, samemu na pewno też ci się zdarzyło po znalezieniu wyników dla np. pozycjonowanie sote kliknięcie tylko w pierwsze i najwyższe pozycje, jest to naturalne dlatego tak duże ma znaczenie w jakim miejscu w wyszukiwarce znajduje się twoja strona.

  • Adam 23.02.2022

    Oczywiście nie neguje samodzielnego podchodzenia do przygotowywania strategii marketingowej, niemiej, wydaje mi się, że przygotowywanie strategii to zadanie, które powinno się realizować pod pieczą ekspertów. Warto znaleźć choćby Blog, którejś z dostępnych na rynku agencji zajmujących się seo i analizować porady oraz stosować się do zaleceń osób doświadczonych. Strategie z reguły, jeśli nie zawsze, u podłoża mają określony budżet, szkoda marnować pieniądze na eksperymentowanie, jest to jednak opinia subiektywna.

  • Michał 23.02.2022

    Coraz częściej trafiam na tematy poświęcone pozycjonowaniu stron właśnie i tak myślę, że chyba najwyższa pora samemu się za to zabrać, bo czemu by nie usprawnić nieco swojej strony. Zasadniczo interesuje mnie pozycjonowanie WordPress, bo jak dotąd tylko z tym cms’em miałem styczność, jednak wszystko zależeć będzie od audytu. Może będzie to właśnie IdoSell, z pewnością brzmi zachęcająco, jednak na decyzje przyjdzie czas, a jak na razie pora rozważyć jedną z agencji seo. Dobry artykuł! 😁

Rekomendowane
Jak się pozbyć zakwasów? Poznaj sprawdzone sposoby redakcji
Jak się pozbyć zakwasów? Poznaj sprawdzone sposoby redakcji
Cierpisz na zakwasy po intensywnym treningu i nie wiesz, jak szybko przynieść ukojenie obolałym mięśniom? Jest kilka sposobów na uśmierzenie bólu. Sprawdź je.
Przygotowanie auta do zimy – podstawowe czynności
Przygotowanie auta do zimy – podstawowe czynności
Zima to najbardziej wymagająca pora roku dla Twojego samochodu. Dowiedz się więc, jak go odpowiednio przygotować.
Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?
Jak dobrać oprawki do kształtu twarzy?
Planujesz zakup nowych oprawek? Sprawdź, czym się kierować podczas poszukiwań.
Ostatnie wpisy