Gdzie kupować filtry do nawilżaczy i oczyszczaczy powietrza?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oczyszczacz powietrza, nawilżacz powietrza lub funkcjonalne urządzenie 2w1, łączące w sobie cechy oczyszczacza i nawilżacza, to coraz powszechniej występujące w wielu polskich domach drobne AGD. W produktach tych, by działały efektywnie i bezawaryjnie, należy regularnie wymieniać filtry. Gdzie kupować te niewielkie, ale znaczące części? Podpowiadamy w artykule poniżej. 

O filtrach do oczyszczaczy i nawilżaczy

Oczyszczacze i nawilżacze zostały wyposażone w różnego rodzaju filtry, które zbierają wszelkie zanieczyszczenia i zatrzymują je na swojej powierzchni. Dzięki temu domownicy mogą cieszyć się czystym i odpowiednio nawilżonym powietrzem. Różne są filtry: węglowe, HEPA, wody, wstępne i inne. Zależy to od modelu urządzenia i technologii, w jakiej został nawilżacz lub oczyszczacz wykonany. Bez względu na typ pamiętać należy o regularnym czyszczeniu i wymianie filtrów – tylko wtedy urządzenia te działają ze swoją pełną mocą. 

Jak często wymieniać filtry?

Ciężko jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak często wymieniać filtr do oczyszczacza lub nawilżacza powietrza. Dlaczego? Bo zależy to od wielu różnych zmiennych. Kluczowa sprawa to marka i model urządzenia. Na częstotliwość wymiany filtrów wpływają też inne czynniki, na przykład poziom zanieczyszczeń powietrza i częstotliwość uruchamiania tego sprzętu AGD. Warto też przewertować instrukcję obsługi od producenta urządzenia – powinna się w nim znaleźć część o tym, jak często wymieniać filtry. 

Gdzie kupować filtry? O zakupach stacjonarnych i internetowych

Filtry do nawilżaczy i oczyszczaczy można kupić w sklepie stacjonarnym lub internetowym. Każdy z tych modeli zakupowych ma swoich zwolenników. Zakup filtrów można zrobić przy okazji załatwiania innych domowych sprawunków. Z kolei e-zakupy to idealna opcja dla zapracowanych i zabieganych. Nie każdy ma czas, by w godzinach otwarcia sklepu stacjonarnego iść na zakupy. Wiele osób odstręczają kolejki oraz korki. Zakupy przez internet z roku na rok mają coraz większą rzeszę fanów. Nic w tym dziwnego – można je zrobić o dowolnej porze i bez wychodzenia z domu, a wystarczy do tego telefon lub inne urządzenie z dostępem do internetu.

Dlaczego filtry najlepiej zamawiać online?

Zakupy online to synonim wygody, bezpieczeństwa i oszczędności. Wiele sklepów internetowych – na przykład https://filterbank.pl/ – poza oryginalnymi częściami proponuje też tańsze, ale równie efektywne zamienniki w rozsądnej cenie. Asortyment został podzielony na producentów i konkretne modele urządzeń, dzięki czemu zakupy da się zrobić jeszcze szybciej i wygodniej. 

Poza filtrami do oczyszczaczy powietrza i nawilżaczy powietrza na wirtualnych półkach tego e-sklepu znaleźć można też filtry, części i akcesoria do odkurzaczy, a także inne, drobne akcesoria (np. do suszarek, lodówek i innego sprzętu AGD). Dostępne są pojedyncze filtry lub kompleksowe zestawy. Z jakimi urządzeniami są kompatybilne dane filtry? Na stronie każdego produktu jest dokładnie napisane, do którego urządzenia lub urządzeń pasują. 

źródło zdjęcia: freepik

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak pozbyć się siwizny?
Jak pozbyć się siwizny?
Widzisz u siebie pierwsze siwe włosy? A może pojawiło się ich naprawdę sporo? Sprawdź, jak zatuszować siwiznę. Znamy skuteczne sposoby!
Czy lodowe okłady i kąpiele pomagają przy kontuzjach?
Czy lodowe okłady i kąpiele pomagają przy kontuzjach?
Czy chłodzenie kontuzjowanych partii ciała jest dobrym pomysłem? Sprawdź!
Czy codzienne mycie włosów i brody jest zdrowe? Mit czy prawda?
Czy codzienne mycie włosów i brody jest zdrowe? Mit czy prawda?
Przybliżamy prawdę na temat wpływu częstotliwości mycia zarostu i włosów na ich condycję. Czy jest to zdrowe? Sprawdźmy, co na ten temat mówią eksperci.
Ostatnie wpisy