Nie tylko Oscar de la Renta rezygnuje z naturalnych futer. Sprawdź, które domy mody również poszły w jego ślady

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośnie liczba marek modowych i projektantów, którzy cenią sobie dobro zwierząt i ich etyczne traktowanie. Z tego właśnie powodu coraz więcej domów mody rezygnuje z naturalnych futer, których produkcja naraża zwierzęta na niesłychane cierpienie. Zobacz, które ze światowych marek zrezygnowały z futer.

Oscar de la Renta jest znaną marką z wieloletnimi tradycjami. Swój początek miała w 1973 roku i szybko zyskała popularność wśród ogromnej ilości kobiet. Jakiś czas później firma poszerzyła swoją ofertę o luksusowe perfumy. 

W sierpniu tego roku dom mody zadeklarował, że po zakończeniu sprzedaży elementów posiadających futra naturalne, kolejne kolekcje będą już od nich wolne. Firma ogłosiła również, że w pełni fur-free stanie się nie później niż do końca października tego roku.

A jakie inne domy mody powiedziały stanowcze „nie” naturalnym futrom? Wiele z nich zrobiło to dużo wcześniej niż Oscar de la Renta. Oto kilka z nich. 

Calvin Klein

Jako jeden z pierwszych projektantów rezygnację z futer zadeklarował Calvin Klein. Zrobił to w 1994 roku, odwołując się do swoich osobistych refleksji na temat obchodzenia się ze zwierzętami, a także ludźmi. Tym samym zerwał umowy z producentami wyrobów futrzarskich, a niektóre z nich miały po kilkanaście lat.

Versace

Donatella Versace zakomunikowała, że futra są nie dla niej, a zabijanie zwierząt dla celów modowych nie ma sensu. Wypowiedziała się na ten temat w wywiadzie dla czasopisma „1843 Magazine”.

Gucci

Ten dom mody ogłosił rezygnację z futer w 2017 roku. Zrobił to podczas transmisji na żywo na Facebooku, co sprawiło, że w sezonie wiosna–lato 2018 roku kolekcje tej marki były wolne od tych wyrobów.

Giorgio Armani 

Ta marka zdecydowała się zaprzestać z korzystania z naturalnych futer w swoich projektach w 2016 roku. Stało się to jednak po licznych naciskach ze strony organizacji prozwierzęcych. Giorgio uznał, że zabijanie zwierząt dla uzyskania futra jest już zbędne w dzisiejszej modzie.

zdj. główne: Peter Beukema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kostiumy kąpielowe: Twoja idealna opcja na plażę
Kostiumy kąpielowe: Twoja idealna opcja na plażę
Odkryj swoją plażową pewność siebie w idealnie dopasowanym kostiumie kąpielowym. Czas na relaks, styl i świetną zabawę na plaży!
Siłowniki do przemieszczeń linowych i ich modernizacje
Siłowniki do przemieszczeń linowych i ich modernizacje
Siłowniki do przemieszczeń linowych to ważna technologia, która znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jednym z jej czołowych popularyzatorów jest firma SERAPID. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu oraz innowacjom wprowadzanym w jego zakresie.
Stylizacje do biura – 3 zasady, których trzyma się stylowy facet
Stylizacje do biura – 3 zasady, których trzyma się stylowy facet
Chcesz skomponować dla siebie kilka eleganckich i stylowych strojów, by zachwycać na co dzień swoim wyglądem? Sprawdź, jakimi zasadami kierować się przy wyborze ubrań.
Ostatnie wpisy