Nie tylko Oscar de la Renta rezygnuje z naturalnych futer. Sprawdź, które domy mody również poszły w jego ślady

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośnie liczba marek modowych i projektantów, którzy cenią sobie dobro zwierząt i ich etyczne traktowanie. Z tego właśnie powodu coraz więcej domów mody rezygnuje z naturalnych futer, których produkcja naraża zwierzęta na niesłychane cierpienie. Zobacz, które ze światowych marek zrezygnowały z futer.

Oscar de la Renta jest znaną marką z wieloletnimi tradycjami. Swój początek miała w 1973 roku i szybko zyskała popularność wśród ogromnej ilości kobiet. Jakiś czas później firma poszerzyła swoją ofertę o luksusowe perfumy. 

W sierpniu tego roku dom mody zadeklarował, że po zakończeniu sprzedaży elementów posiadających futra naturalne, kolejne kolekcje będą już od nich wolne. Firma ogłosiła również, że w pełni fur-free stanie się nie później niż do końca października tego roku.

A jakie inne domy mody powiedziały stanowcze „nie” naturalnym futrom? Wiele z nich zrobiło to dużo wcześniej niż Oscar de la Renta. Oto kilka z nich. 

Calvin Klein

Jako jeden z pierwszych projektantów rezygnację z futer zadeklarował Calvin Klein. Zrobił to w 1994 roku, odwołując się do swoich osobistych refleksji na temat obchodzenia się ze zwierzętami, a także ludźmi. Tym samym zerwał umowy z producentami wyrobów futrzarskich, a niektóre z nich miały po kilkanaście lat.

Versace

Donatella Versace zakomunikowała, że futra są nie dla niej, a zabijanie zwierząt dla celów modowych nie ma sensu. Wypowiedziała się na ten temat w wywiadzie dla czasopisma „1843 Magazine”.

Gucci

Ten dom mody ogłosił rezygnację z futer w 2017 roku. Zrobił to podczas transmisji na żywo na Facebooku, co sprawiło, że w sezonie wiosna–lato 2018 roku kolekcje tej marki były wolne od tych wyrobów.

Giorgio Armani 

Ta marka zdecydowała się zaprzestać z korzystania z naturalnych futer w swoich projektach w 2016 roku. Stało się to jednak po licznych naciskach ze strony organizacji prozwierzęcych. Giorgio uznał, że zabijanie zwierząt dla uzyskania futra jest już zbędne w dzisiejszej modzie.

zdj. główne: Peter Beukema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Robert Lewandowski: czego nauczyliśmy się o modzie od piłkarza?
Robert Lewandowski: czego nauczyliśmy się o modzie od piłkarza?
Robert Lewandowski jest ikoną stylu. Warto czerpać od niego inspiracje modowe. Oto kilka lekcji, które daje nam codziennie król strzelców.
Jak pozować do zdjęć biznesowych?
Jak pozować do zdjęć biznesowych?
W tym artykule podzielę się z Tobą praktycznymi wskazówkami, jak najlepiej przygotować się do sesji zdjęciowej, jakie pozycje są najkorzystniejsze oraz jak z wykorzystaniem prostych trików, możesz poprawić jakość swoich zdjęć biznesowych.
Miejski styl w modzie męskiej – sprawdź te trendy
Zastanawiasz się, co jest w ostatnich trendach w modzie męskiej? W artykule podpowiadamy, w jakie elementy garderoby warto zainwestować, aby wyglądać stylowo tej jesieni.
Ostatnie wpisy