Czy długi sen to krótka droga do utraty wagi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Eksperci nie mają wątpliwości, że długość naszego snu ma odzwierciedlenie nie tylko w tym, jak się czujemy czy wyglądamy, lecz także ile centymetrów mamy w pasie.

Sen to zdrowie – i co do prawdziwości tego stwierdzenia nikt chyba nie ma żadnych wątpliwości. Odpowiedni, jakościowy nocny relaks przyczynia się bowiem nie tylko do prawidłowego funkcjonowania organizmu, lecz również do dobrego samopoczucia czy ładnego wyglądu. Warto również wiedzieć, że gdy śpimy, nasze ciało się regeneruje (w tym mięśnie, które uszkodziły się podczas treningu). Ponadto produkuje się więcej hormonu wzrostu i testosteronu.

Czym grozi niewyspanie?

Czym więc grozi niewyspanie? Przybraniem na wadze. Jak to możliwe? Zmęczony człowiek ma większy apetyt i chętniej sięga po wysokokaloryczne i tłuste przekąski. Proces ten wiąże się z tym, że gdy nie dostarczymy organizmowi odpowiedniej dawki snu, spada poziom leptyny we krwi, a rośnie greliny i kortyzolu. Przypomnijmy również, że dodatkowe kilogramy to nie tylko kwestia wyglądu, lecz również większe ryzyko chorób serca czy cukrzycy.

Ile godzin powinien trwać sen?

Eksperci wielokrotnie powtarzają, że długość snu to kwestia indywidualna – niemniej, nie powinien być on krótszy niż 7 godzin i dłuższy niż 9. A w jaki sposób można zadbać o jego jakość? Pamiętaj, że najlepiej wypoczniesz, gdy przed położeniem się do łóżka przewietrzysz sypialnię i obniżysz temperaturę w pokoju do około 20 stopni. Godzinę przed oddaniem się w objęcia Morfeusza zrezygnuj też z oglądania telewizji czy wpatrywania się w ekran telefonu.

Przeczytaj też: POMARAŃCZA POMOŻE CI SCHUDNĄĆ – TO POTWIERDZONE NAUKOWO!

Zdjęcie główne: Andrea Piacquadio/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Open Heart – zegarki, które hipnotyzują
Open Heart – zegarki, które hipnotyzują
Elegancki zegarek to atrybut każdego, kto dba o swój atrakcyjny wizerunek.
Powiększanie piersi coraz popularniejsze wśród Polek
Powiększanie piersi coraz popularniejsze wśród Polek
Obecnie coraz więcej Polek decyduje się na zabiegi powiększania piersi. To nie tylko kwestia estetyki, ale także samopoczucia i pewności siebie. Dzięki temu są zdecydowanie szczęśliwsze!
Jak pozować do zdjęć biznesowych?
Jak pozować do zdjęć biznesowych?
W tym artykule podzielę się z Tobą praktycznymi wskazówkami, jak najlepiej przygotować się do sesji zdjęciowej, jakie pozycje są najkorzystniejsze oraz jak z wykorzystaniem prostych trików, możesz poprawić jakość swoich zdjęć biznesowych.
Ostatnie wpisy