5 ćwiczeń, które wykonywane regularnie, przyniosą Ci upragniony sześciopak

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Trend na wszelaką aktywność fizyczną nie mija – to bardzo dobrze, bo regularne ćwiczenia to nie tylko droga do świetnego wyglądu, ale i zdrowia. Niektórzy trenują jednak bardziej intensywnie, ponieważ marzą o sześciopaku na brzuchu.

Oprócz biegania, pływania, rowerów czy treningów fitness, niektórzy kładą jeszcze dodatkowy nacisk na trenowanie określonych partii ciała, by uzyskać w wybranych miejscach np. silniejsze i bardziej zarysowane mięśnie. Wielu panów, ale też i pań marzy o tzw. sześciopaku na brzuchu. 

Dlatego też katują się, spędzając wiele godzin na siłowni bądź robiąc wiele serii brzuszków w domu. Tak, są to ćwiczenia pomocne, ale robione w nadmiarze, bez odpowiedniego odstępu czasu między poszczególnymi treningami, nie przyniosą oczekiwanych efektów. Poza tym ćwiczenia na sześciopak nie powinny opierać się tylko i wyłącznie na ćwiczeniu wybranych partii samego brzucha. Żeby dojść do upragnionej rzeźby, zalecane są też treningi kardio i oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta.

Sześciopak – to kwestia systematyczności, samozaparcia i zdrowego odżywiania

Każdy z nas ma mięśnie brzucha, ale u niektórych stały się one po prostu niewidoczne przez nadmiar zalegającej na nich tkanki tłuszczowej. Jeżeli w większości Twój brzuch jest pokryty tłuszczem, to nie dziw się, że mięśnie, które oczywiście masz, zwyczajnie “się schowały”. Nie jest jednak powiedziane, że sześciopaku nie może “dorobić” się osoba z nadwagą. Wystarczy siła woli i upór w dążeniu do celu. Oczywiście pierwszym krokiem będzie zredukowanie nadmiaru tkanki tłuszczowej, by w późniejszym etapie, między innymi poprzez odpowiednio dobrane zestawy ćwiczeń, móc dążyć do wymarzonej rzeźby na brzuchu.

Poznaj najpopularniejsze ćwiczenia na upragniony sześciopak

ABS

ABS na brzuch to treningowy hit. Skrót pochodzi z języka angielskiego (Abdominal Body System) i bazuje na rozbudowanych treningach mięśni brzucha. W skład tego treningu wchodzi kilka ćwiczeń, takich jak: brzuszki, rowerek, wypychanie nóg w pozycji leżącej czy przyciąganie kolan do klatki piersiowej. Powinno się go wykonywać od 3 do 4 razy w tygodniu. 

Czas wykonania takiego intensywnego treningu, to – uwaga – niecały kwadrans. Oczywiście należy go jak każdy inny trening poprzedzić rozgrzewką. Kilka ćwiczeń zebranych w jeden trening wpływa dobrze na mięśnie brzucha i jest urozmaiceniem od monotonnego wykonywania określonego ruchu.

Mostek boczny

Ćwiczeniem polecanym na rozbudowanie i umocnienie mięśni brzucha jest też mostek boczny. Jak go wykonać? Kładziemy się na wybranym boku. Jeśli wybierzemy lewy, to wówczas prawą rękę podnosimy do góry, maksymalnie ją prostując, a następnie opieramy się na prawym przedramieniu. Lekko, ale zdecydowanie unosimy biodra, wypychając je coraz wyżej. Nasze ciało powinno tworzyć linię prostą. Po chwili obniżamy biodra i ponownie je podnosimy. Taki ruch wykonujemy około 20 sekund. Robiąc kolejne powtórzenie, możemy zmienić bok, w serii warto zrobić co najmniej 10 powtórzeń.

Rosyjski twist

Rosyjski twist to kolejne popularne i przynoszące efekty ćwiczenie na sześciopak. Aby je poprawnie wykonać, siadamy na podłodze i prostujemy plecy i nogi. Następnie oburącz chwytamy ciężarek i umieszczamy go po jednej stronie ciała, tuż przy biodrze. Kolana uginamy pod kątem 90 stopni i lekko unosimy w powietrzu, a plecy nieznacznie odchylamy do tyłu. Skręcając tułów przenosimy ciężarek raz na jedną, raz na drugą stronę. Pamiętajmy o tym, że nogi mają być cały czas nad ziemią, a plecy wyprostowane.

Stara dobra deska

Kolejne fajne i polecane przez trenerów ćwiczenia na sześciopak to słynna deska. Plank doskonale wzmacnia mięśnie brzucha, ponieważ angażuje też wiele innych partii mięśniowych całego ciała. W desce chodzi o to, by utrzymać ciało równolegle do podłoża. Plecy mają być proste, a miednica i biodra nie mogą opadać w dół. Sylwetka powinno tworzyć linię prostą.

Klasyczne brzuszki

Klasyczne brzuszki to must-have w ćwiczeniach polecanych na szcześciopak. Robimy je, kładąc się na plecach, uginamy kolana i lekko rozszerzamy stopy. Splecione dłonie trzymamy za głową, a łokcie muszą być szeroko rozchylone. Z wydechem unosimy barki do góry. W jednej serii powinniśmy zrobić kilkanaście brzuszków.

Przeczytaj też: BIEGANIE NA BIEŻNI – WSZYSTKO, CO TRZEBA WIEDZIEĆ O TYM TRENINGU

Zdjęcie główne: Cleyder Duque/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne pióro wieczne dla siebie?
Jak wybrać idealne pióro wieczne dla siebie?
Odkryj tajemnice dokonania idealnego wyboru pióra wiecznego. Zrozumieć istotę i znaleźć to, które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i preferencje, może być prostsze niż myślisz!
Jak dobrze wybrać i stylizować męską koszulę z unikalnym kołnierzykiem?
Jak dobrze wybrać i stylizować męską koszulę z unikalnym kołnierzykiem?
Poznaj tajniki wyboru i stylizacji męskiej koszuli z nietuzinkowym kołnierzykiem, by zawsze wyglądać modnie i elegancko. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się więcej.
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Justina Timberlake’a?
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Justina Timberlake’a?
Odniósł spektakularny sukces w świecie muzycznym, jednak jego kreacje pozostawiały wiele do życzenia. Teraz można spokojnie naśladować jego stylizacje – są modne, wygodne i w dobrym guście.
Ostatnie wpisy