Chroń stawy przed urazami podczas treningu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wiele osób wciąż mylnie postrzega funkcję stabilizatorów i uznaje, że ich zastosowanie wynika z roli uzupełniającej w ramach terapii oraz rekonwalescencji po urazach stawów.

Okazuje się jednak, że dla sportowców stabilizator pełni przede wszystkim funkcję ochronną i ma zapobiegać występowaniu kontuzji. Nic dziwnego, że najlepszej jakości stabilizatory na kolano są jednymi z najczęściej nabywanych produktów w profesjonalnych sklepach z asortymentem sportowym. Dowiedz się, jak wybierać stabilizator i na co zwracać szczególną uwagę podczas zakupów. 

Stabilizatory w ramach ćwiczeń siłowych 

Czy wiesz, że odpowiednio dobrany stabilizator działa jak orteza, a więc w pełni zabezpiecza stawy przed urazami? Kontuzje często wynikają ze zbytniego obciążenia, dlatego stabilizatory są tak zalecane w ramach realizacji treningów siłowych, jak np. wyciskanie sztangi. Świetnie sprawdzają się również podczas treningów crossfit. 

Stabilizatory po przebytej kontuzji 

Co ważne, osoby, które realizują regularne treningi i nie chcą robić sobie przerwy nawet w krótkim czasie po przebytym urazie stawów, z powodzeniem mogą stosować stabilizatory, aby zabezpieczyć newralgiczne, osłabione punkty. Produkt nie tylko chroni przed kontuzjami, ale pozwala też szybciej wrócić do pełnej sprawności już po urazie. 

Jak wybrać dobry stabilizator na kolano?

Aby stabilizator mógł spełniać swoją funkcję, musi być przede wszystkim doskonałej jakości oraz dopasowany wedle indywidualnych preferencji osoby, która ma z niego korzystać. Tutaj pod uwagę bierze się, chociażby rozmiar tego rodzaju opaski uciskowej. 

Przykładem najlepszej jakości takiego wyrobu jest stabilizator na kolano w Unbroken, szwedzkiej marki Rehband. Początkowo firma działała w ortopedii, a dzisiaj tworzy stabilizatory wraz ze sportowcami i takie połączenie pozwala marce oferować najlepsze produkty. Sekretem sukcesu jest w tym przypadku wykorzystywanie innowacyjnej technologii w celu tworzenia stabilizatorów, które anatomicznie dopasowują się do kolana.

Kształt opaski pozwala wręcz naśladować ruchy kolana, jednocześnie zapewnia całkowitą stabilność. Co istotne, taki stabilizator zapewnia optymalne ciepło, dzięki czemu stawy kolanowe są rozgrzane i znacznie mniej podatne na uszkodzenie. 

Jak dobierać stabilizator na kolano?

Przede wszystkim weź pod uwagę, że opaska ma uciskać, ale nie wywoływać efektu zbyt dużego obciskania kolana. Mogłoby to wywołać nie tylko dyskomfort, ale również kłopoty z utrzymaniem prawidłowego krążenia. Z kolei za duży stabilizator nie będzie chronił stawu kolanowego, będzie się zsuwać, przez co również wywoła dyskomfort podczas treningu. Każdy stabilizator powinien być wybierany indywidualnie, nie można w tej kwestii mówić o uniwersalności tego typu akcesorium. 

Zawsze zwracaj uwagę na materiał, z jakiego wykonany jest stabilizator. Uznaje się, że te najlepsze stworzone są z elastycznego, neoprenowego materiału. Jest on nie tylko trwały i odporny na intensywną eksploatację, ale również całkowicie bezpieczny dla skóry. 

Zdjęcie główne: materiał od klienta

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zapuścić naprawdę piękną brodę? Poznajcie 3 kroki do sukcesu
Jak zapuścić naprawdę piękną brodę? Poznajcie 3 kroki do sukcesu
Sukces murowany.
Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować najlepsze aranżacje?
Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować najlepsze aranżacje?
Zastanawiasz się, jak stworzyć elegancką i funkcjonalną ciemną kuchnię, która będzie nie tylko sercem domu, ale także przestrzenią inspirującą do kulinarnych eksperymentów?
Dziecęca wyprawka do przedszkola dla niemowlaka – co powinna zawierać?
Dziecęca wyprawka do przedszkola dla niemowlaka – co powinna zawierać?
Poznaj istotne elementy niezbędne w wyprawce do przedszkola dla niemowlaka. Znajdź praktyczne wskazówki i porady dotyczące tego, co powinno się znaleźć w torbie Twojego malucha.
Ostatnie wpisy