Jak często stosować olejek do brody?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Olejek do brody to kosmetyk, który powinien posiadać każdy mężczyzna mający zarost. Pielęgnacja wymaga bowiem wielu zabiegów, które pomogą cieszyć się estetycznym i schludnym wyglądem. Warto jednak postawić na produkty dobrej jakości i z naturalnym składem. Czym charakteryzuje się olejek do brody? W jaki sposób i kiedy go stosować? Jak wybrać ten odpowiedni? Wszystko wyjaśni się po przeczytaniu tego tekstu, a więc warto się z nim zapoznać!

Olejek do brody – co warto o nim wiedzieć?

Olejek do brody to najczęściej wybierany produkt przez mężczyzn o dłuższym zaroście. W sumie nie ma w tym nic dziwnego. Broda podobnie jak fryzura musi być zadana, a bez odpowiednich kosmetyków i narzędzi jest to po prostu niemożliwe. Olejek do brody przede wszystkim ma za zadanie nawilżać skórę, która jest dość delikatna, wrażliwa i mało odporna na podrażnienia Niezaprzeczalnie dla panów ciągłe swędzenie to duży dyskomfort. Zresztą nietrudno to sobie wyobrazić. Poza tym olejek można stosować już na samym początku zapuszczania brody, dzięki czemu nie pojawią się wspomniane objawy. Kolejnym ważnym przeznaczeniem olejku do brody jest nawilżenie samego zarostu i nadanie mu odpowiedniego błysku. Tylko w ten sposób można sprawić, że broda będzie wyglądała tak, jak należy. Jednak jest to możliwe jedynie wtedy, gdy zostanie zastosowany kosmetyk z naturalnych składników dobrej jakości. W składzie większości z nich można znaleźć, chociażby olejek migdałowy, arganowy i Jojoba. To właśnie dzięki nim broda wygląda naturalnie i ma świeży połysk. Nie bez znaczenia jest też to, że olejek do brody odpowiednio nałożony powoduje miękkość zarostu i przyjemność w dotyku. Warto także nadmienić, że oleista konsystencja specyfiku ułatwia pielęgnację nawet w trudno dostępnych miejscach, co ma ogromne znaczenie dla posiadaczy gęstego zarostu. Neutralizuje też nieprzyjemne zapachy i chroni przed zanieczyszczeniami np. z resztek pożywienia. Co więcej, w skład olejku do brody bardzo często wchodzą olejki eteryczne, które są odpowiedzialne za przyjemny zapach i zdrowy wygląd zarostu.

Jak i kiedy stosować olejek?

Na to, jak i kiedy stosować olejek do brody nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko bowiem zależne jest od indywidualnych potrzeb, długości zarostu oraz rodzaju cery. Do większości kosmetyków została dołączona informacja, w jakiej ilości i jak często je nakładać. Jednak czytając informacje na stronie https://salonova.pl/, czyli w sklepie z profesjonalnym wyposażeniem salonów fryzjerskich można zauważyć, że praktycznie wszystkie stosuje się podobnie. W zupełności wystarczy nałożyć na dłoń kilka kropel olejku do brody i delikatnie go wmasować. Niektóre z nich dobrze jest wcześniej rozetrzeć między palcami i dopiero nanieść na brodę. Należy pamiętać, aby olejek był rozprowadzony równomiernie, dzięki czemu lepiej i szybciej się wchłonie. Zresztą nakładanie kosmetyku jest znacznie łatwiejsze, jeśli jest wyposażony w specjalną pompkę lub pipetkę. Warto zwrócić na to uwagę podczas zakupów. Częstotliwość stosowania olejku to kwestia osobista. Zaleca się go używać przynajmniej dwa razy dziennie. Przy czym pierwszy raz powinien zostać nałożony podczas porannej toalety. W razie potrzeby można powtórzyć zabieg w ciągu dnia. Z większej ilości olejku do brody z całą pewnością będą potrzebować panowie o bujnym zaroście. Zresztą to samo dotyczy panów, którzy mają suchą cerę lub pracują w specyficznych warunkach, w których broda narażona jest na więcej zanieczyszczeń. W takim przypadku można, a nawet trzeba stosować olejek do brody do czterech razy dziennie. Olejku się nie spłukuje.

Na suchą czy mokrą brodę?

Ze względu na konsystencję oraz przeznaczenie olejek do brody należy stosować wyłącznie na suchy zarost. Jeżeli zostanie nałożony na mokrą, to nie będzie chciał się wchłonąć i na zaroście pozostanie tłusta warstwa. W takiej sytuacji nie dość, że nie zostanie przeprowadzona odpowiednia pielęgnacja, to jeszcze broda nie będzie wyglądała estetycznie i może brudzić odzież. Plusem takiego działania jest to, że olejek można nałożyć w dowolnym momencie. Nawet gdy mężczyzna jest poza domem, a ma przy sobie kosmetyk bez żadnych oporów może go zastosować i nadal schludnie się prezentować.

Natomiast jeśli chodzi o wybór olejku do brody, to warto dobrać taki, który jest przeznaczony do rodzaju włosów oraz skóry. Dobrze jest też uwzględnić skład, a nie powinny się w nim znaleźć żadne barwniki, czy konserwanty. Co ważne, muszą być też przebadane dermatologicznie!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*