Czy problemy z erekcją mogą wpływać negatywnie na Twoje zdrowie?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Problem z erekcją to historia, która dla większości mężczyzn wiąże się nie tylko ze wstydem, ale i pogorszeniem relacji z bliską osobą. Czy kłopoty ze wzwodem mogą jednak też niekorzystnie działać na zdrowie? Wzięliśmy ten temat pod lupę.

Czym jest erekcja? To wzwód penisa, czyli nic innego jak gotowość organizmu do rozpoczęcia stosunku płciowego. Gdy dochodzi do erekcji członek powiększa się, sztywnieje i twardnieje. Do takiej sytuacji prowadzą przeważnie bodźce wzrokowe, dotykowe czy słuchowe.  I choć mogłoby się wydawać to naturalną reakcją ciała, coraz więcej mężczyzn (i to nawet poniżej 30. roku życia) doświadcza zaburzeń na tym polu. Zresztą istnieją również badania, które informują, że kłopoty z erekcją dotykają blisko dwóch milionów Polaków. Tego rodzaju przypadłość pojawia się częściej u dojrzałych mężczyzn, jednak nie jest to reguła. Problemy mogą przychodzić stopniowo lub wystąpić nagle.

Co ważne, jeśli niezdolność odbycia stosunku płciowego przytrafiła Ci się jednorazowo, nie masz powodów do zmartwień. Jeśli jednak sytuacja się powtarza, sugerujemy kontakt z internistą, seksuologiem, urologiem lub psychologiem.

Problemy z  erekcją – przyczyny

Czy wiesz, że problemów ze wzwodem może być naprawdę mnóstwo? I choć zaburzenia te mogą mieć zarówno tło psychiczne, jak i fizyczne, eksperci twierdzą, że najczęściej winę za tę sytuację ponosi miażdżyca lub nadciśnienie tętnicze. Kolejnymi powodami, które doprowadzają do kłopotów z erekcją mogą być: cukrzyca, choroby tarczycy czy zespół metaboliczny. Lekarze bardzo często problemu szukają także w zaburzeniach psychicznych, takich jak depresja czy po prostu w prowadzeniu bardzo stresującego i niezdrowego trybu życia (zbyt małe ilości snu, palenie papierosów, nadużywanie alkoholu, siedzący tryb życia, przemęczenie organizmu czy otyłość). Innym źródłem tych kłopotów może być również: stwardnienie rozsiane, udar mózgu, niewydolność wątroby i nerek, złamane prącie, a także urazy miednicy i rdzenia kręgowego. Na erekcję może mieć też wpływ zażywanie niektórych leków – na przykład hormonów, środków na nadciśnienie czy psychotropów. Eksperci przyczyn doszukują się też w problemach w ramach danego związku partnerskiego.

Problemy z erekcją – czy moją one wpływ na płodność?

Wiele ostatnio słyszy się o tym, że problemy z erekcją mogą wpływać na płodność mężczyzny. Czy rzeczywiście jest to prawdziwa teoria? Cóż, poniekąd może i tak. W końcu bez osiągniecia wzwodu nie dojdzie do stosunku płciowego, czyli i do możliwości zapłodnienia. Niemniej kłopoty z erekcją nie są jednoznaczne z gorszym jakościowo nasieniem. A przecież to właśnie od jego parametrów zależy najwięcej.

Pamiętaj jednak, że gdy zaburzenia wzwodu występują regularnie, może to być sygnał ze strony organizmu, że dzieje się coś niedobrego. Jak już wspomnieliśmy przyczyn problemów z erekcją wylicza się wiele. Za ten stan mogą być odpowiedzialne też poważne choroby organizmu.

Problemy z erekcją – leczenie

Jak już wspomnieliśmy, jeśli zaburzenie erekcji pojawi się u Ciebie raz czy drugi, nie masz powodów do niepokoju. Jeśli jednak zauważasz, że staje się to realnym problemem, w pierwszej kolejności powinieneś udać się do specjalisty. Odpowiedni lekarz wskaże właściwie leczenie.

Zastanawiasz się jednak, czego możesz się spodziewać? Opcji jest kilka. Najczęściej jednak eksperci zalecają używanie pierścieni uciskowych, pompek próżniowych czy przyjmowania zastrzyków z preparatem, który ma rozszerzyć naczynia krwionośne. Jeśli źródło problemu leży w psychice i relacjach, zaleca się udział w terapiach.

Specjaliści osobom, które miewają zaburzenia wzwodu lub też się go obawiają, „przepiszą” także zdrową dietę, aktywny tryb życia, unikanie stresu czy regularne badania. Czy coś jeszcze możesz zrobić, by zniwelować problem? W aptekach dostępne są również środki bez recepty, takie jak viagra czy kamagra.

Przeczytaj też: 10 TYSIĘCY KROKÓW TO ZA MAŁO? ZRÓB DWA RAZY TYLE, A PODZIĘKUJE CI SERCE

Zdjęcie główne: Wayhome Studio/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać odpowiednie zabiegi estetyczne dla twojego typu skóry?
Jak wybrać odpowiednie zabiegi estetyczne dla twojego typu skóry?
Poznaj kulisy wyboru zabiegów estetycznych, które będą idealne dla twojego rodzaju cery. Dowiedz się więcej o różnych typach skóry i dopasuj do nich odpowiednie procedury.
Poznaj zalety automatyzacji procesu tworzenia CV dzięki Kreatorowi CV
Poznaj zalety automatyzacji procesu tworzenia CV dzięki Kreatorowi CV
Sprawdź, dlaczego powinieneś z niego skorzystać!
Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować najlepsze aranżacje?
Ciemne kuchnie – czym powinny się charakteryzować najlepsze aranżacje?
Zastanawiasz się, jak stworzyć elegancką i funkcjonalną ciemną kuchnię, która będzie nie tylko sercem domu, ale także przestrzenią inspirującą do kulinarnych eksperymentów?
Ostatnie wpisy