4 kwestie, o których warto pamiętać, wybierając dla siebie trenera personalnego

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli chcesz, by treningi były skuteczne, muszą być regularne i odpowiednio dobrane. Często najlepszym wyjściem jest więc skorzystanie z usług trenera personalnego. Tylko jak go wybrać?

Regularne treningi stanowią niemałe wyzwanie dla wielu osób. Często brakuje czasu lub motywacji, by poświęcić na nie chwilę w ciągu dnia. Często z pomocą przychodzi pomoc trenera personalnego. Tylko jak wybrać takiego, który będzie naprawdę dobry w tym, co robi? Czym się kierować przy wyborze, by nie pożałować swojej decyzji?

Dobry trener personalny ma odpowiednią wiedzę

Korzystając z usług trenera personalnego, jego klienci oczekują, że będzie miał on odpowiednią wiedzę, by pomóc im uzyskać wymarzony cel, na przykład utratę kilogramów. Czy jednak zawsze sprawdzają oni to, czy dana osoba faktycznie jest specjalistą w swoim fachu?

Chcąc się tego dowiedzieć, czasami wystarczy zadać potencjalnemu trenerowi personalnemu kilka pytań dotyczących istotnych kwestii związanych ze zdrowym odżywianiem czy ciałem. Niełatwe pytania z pewnością pozwolą ocenić poziom profesjonalizmu osoby, której chce się powierzyć coś tak cennego, jak własne zdrowie czy dobre samopoczucie.

Doświadczenie jest ważne

Dobry trener personalny ma nie tylko odpowiednią wiedzę, ale także doświadczenie. Warto zainteresować się jego dotychczasową karierą zawodową i poznać efekty, jakie uzyskali jego klienci. Wysiłek, jaki dobry trener wkłada w swoją pracę, powinien przynosić oczekiwane rezultaty. Tylko w takim wypadku będzie można mu w pełni zaufać.

Doświadczenie trenera personalnego pomaga nie tylko osiągnąć jego klientom upragnione cele w postaci na przykład świetnie wyglądających sylwetek, ale sprawia też, że zachowują oni zdrowie.

Nie tylko plan treningowy, ale i dieta

Wybierając trenera personalnego, zwróć uwagę na to, czy oprócz przywiązywania wagi do planu treningowego, równie poważnie traktuje on kwestię odpowiedniej diety. Praca nad sylwetką ciała nie może istnieć bez skutecznie dobranego sposobu odżywiania. Trener powinien więc przeprowadzić wywiad z klientem i mieć przynajmniej podstawową wiedzę na temat jego zdrowia oraz trybu życia. Plan diety powinien być bogaty w indywidualny bilans kaloryczny. Nie wolno zapomnieć o alergiach pokarmowych oraz aktualnych problemach zdrowotnych!

Ważne jest to, co Ty chcesz osiągnąć

Jednym z pierwszych pytań, jakie powinien zadać dobry trener personalny, jest: co chcesz osiągnąć? Twój cel treningowy powinien być dla niego sprawą kluczową i powinien go odpowiednio sprecyzować. W żadnym wypadku Twój cel treningowy nie powinien być ignorowany. Również narzucanie zupełnie innego planowanego rezultatu nie powinno mieć miejsca. Jeżeli tak się dzieje, wiedz, że najprawdopodobniej masz do czynienia z amatorem.

Zastanów się dobrze, co dokładnie chcesz osiągnąć i w jakim czasie, na czym Ci zależy i po czym poznasz, że udało Ci się to uzyskać. Przemyśl też, jaką masz motywację. Następnie wyjaśnij wszystko swojemu potencjalnemu trenerowi.

Trening nie tylko skuteczny, ale i przyjemny

Dobry trener personalny posiada odpowiednią wiedzę oraz doświadczenie. Potrafi nie tylko dobrać najlepszy plan treningowy, ale też rozpisać dietę, która dobrze wpłynie na zdrowie i samopoczucie klienta.

To jednak nie wszystko. Warto również zwrócić uwagę na to, czy osoba, która będzie twoim trenerem, potrafi przekazać pozytywną energię i, w razie gdy zajdzie taka potrzeba, zmotywować do jeszcze większej pracy nad sobą. Trening powinien być nie tylko skuteczny, ale i przyjemny. W przeciwnym razie szybko odczujesz zniechęcenie oraz brak motywacji.

Przeczytaj też: CHCESZ ROZPOCZĄĆ PRZYGODĘ Z JOGGINGIEM ZIMĄ? PODPOWIADAMY, JAK ZACZĄĆ BIEGAĆ O TEJ PORZE ROKU

Zdjęcie główne: Bruno Bueno/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz rzucić palenie? Podpowiadamy, jak zareaguje na to Twój organizm i jak wytrwać w tym postanowieniu
Chcesz rzucić palenie? Podpowiadamy, jak zareaguje na to Twój organizm i jak wytrwać w tym postanowieniu
Chcesz rzucić palenie, ale brakuje Ci motywacji? Sprawdź, jak może zareagować Twój organizm i jak możesz wspomóc proces rzucania palenia.
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Chcesz wiedzieć, jak działa reklama kontekstowa i jak ocenić jej skuteczność? Przeczytaj nasz artykuł!
Jak sfinansować modne prezenty w 2021 roku? Zobacz nasze podpowiedzi!
Jak sfinansować modne prezenty w 2021 roku? Zobacz nasze podpowiedzi!
Zbliża się magiczny okres Świąt Bożego Narodzenia, w których trakcie jedną z tradycji jest obdarowywanie bliskich upominkami. Jest to piękna tradycja, którą pielęgnuje się na świecie od pokoleń. Skąd jednak wziąć pieniądze na prezenty?
Ostatnie wpisy