Pomarańcza pomoże Ci schudnąć – to potwierdzone naukowo!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając nowych superfoods, często zapominany, że te o doskonałym składzie są w prawie każdej kuchni. Pomarańcze wspomagają odporność organizmu i pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów – to potwierdzone naukowo.

Naukowcy z University of Western Ontario dokonali odkrycia, że związek chemiczny, zawarty w pomarańczach poprawia nastrój i wspomaga spalić tkankę tłuszczową., może zmniejszyć tkankę tłuszczową, a także poprawić nastrój. Podczas badań na University of Western Ontario wprowadzono ten związek chemiczny o nazwie nobiletyna do diety otyłych myszy laboratoryjnych. Nobiletyna nie tylko sprawiła, że myszy utraciły znaczną część masy ciała, ale także odwróciła proces odkładania się płytek miażdżycowych w tętnicach myszy.

Kolejne badania laboratoryjne wykazały, że nobiletyna wiąże się z białkami odpowiedzialnymi za stabilizację rytmu dobowego i reguluje procesy metaboliczne, jak trawienie. Badane myszy w kolejnej próbie były na wysokokalorycznej diecie. Grupa, która przyjmowała w pożywieniu nobiletynę, zachowały szczupłą sylwetkę, gdy druga grupa osiągnęła w tym czasie dwukrotność swojej masy.

Przeczytaj też: PICIE WODY PODCZAS TRENINGU ZWIĘKSZA SPORTOWE WYNIKI

Zdjęcie główne: Public Domain Pictures/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie problemy diagnozuje kardiolog? – kilka najpopularniejszych przykładów
Jakie problemy diagnozuje kardiolog? – kilka najpopularniejszych przykładów
Kardiologowie mają za zadanie rozpoznać różne problemy zdrowotne związane z sercem i układem krążenia oraz opracować odpowiednie plany leczenia dla pacjentów.
10 tysięcy kroków to za mało? Zrób dwa razy tyle, a podziękuje Ci serce
10 tysięcy kroków to za mało? Zrób dwa razy tyle, a podziękuje Ci serce
Amerykańscy naukowcy nie mają wątpliwości, że dodatkowy spacer z psem czy przemieszczanie się pieszo może niektórym nawet uratować życie.
Trening a buty – jakie obuwie wybrać, gdy uprawia się sport?
Trening a buty – jakie obuwie wybrać, gdy uprawia się sport?
Chcesz kupić buty treningowe do biegania lub na siłownię? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę podczas zakupów w sklepie stacjonarnym lub internetowym!
Ostatnie wpisy