Pomarańcza pomoże Ci schudnąć – to potwierdzone naukowo!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Szukając nowych superfoods, często zapominany, że te o doskonałym składzie są w prawie każdej kuchni. Pomarańcze wspomagają odporność organizmu i pomagają w zrzuceniu zbędnych kilogramów – to potwierdzone naukowo.

Naukowcy z University of Western Ontario dokonali odkrycia, że związek chemiczny, zawarty w pomarańczach poprawia nastrój i wspomaga spalić tkankę tłuszczową., może zmniejszyć tkankę tłuszczową, a także poprawić nastrój. Podczas badań na University of Western Ontario wprowadzono ten związek chemiczny o nazwie nobiletyna do diety otyłych myszy laboratoryjnych. Nobiletyna nie tylko sprawiła, że myszy utraciły znaczną część masy ciała, ale także odwróciła proces odkładania się płytek miażdżycowych w tętnicach myszy.

Kolejne badania laboratoryjne wykazały, że nobiletyna wiąże się z białkami odpowiedzialnymi za stabilizację rytmu dobowego i reguluje procesy metaboliczne, jak trawienie. Badane myszy w kolejnej próbie były na wysokokalorycznej diecie. Grupa, która przyjmowała w pożywieniu nobiletynę, zachowały szczupłą sylwetkę, gdy druga grupa osiągnęła w tym czasie dwukrotność swojej masy.

Przeczytaj też: PICIE WODY PODCZAS TRENINGU ZWIĘKSZA SPORTOWE WYNIKI

Zdjęcie główne: Public Domain Pictures/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
TC Candler wybrał najpiękniejszą kobietę na świecie w 2020 roku
TC Candler wybrał najpiękniejszą kobietę na świecie w 2020 roku
To izraelska modelka. Polska reprezentantka znalazła się na 40. miejscu.
Czy wiesz, które marki modowe są najbardziej wartościowe?
Czy wiesz, które marki modowe są najbardziej wartościowe?
Są znane, lubiane i warte miliardy dolarów. Dowiedz się, które marki w branży mody są najcenniejsze na świecie. Okazuje się, że lider jest tylko jeden.
Kawa jako pomysł na prezent
Kawa jako pomysł na prezent
Szukasz ciekawego pomysłu na prezent? Postaw na prezent kawowy.
Ostatnie wpisy