Idealne sporty outdoorowe na jesień i zimę!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienno-zimowa pogoda to nie powód, by rezygnować z uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Są przecież dyscypliny sportowe, które z powodzeniem możemy uprawiać na zewnątrz. Oto niektóre z nich.

Sporty outdoorowe na jesień

Jazda na rowerze

Na rowerze możemy jeździć przez okrągły rok, choć może, gdy na dworze leżą ogromne zaspy śniegu, lepiej przełożyć wycieczkę na dzień, w którym będą panować nieco lepsze warunki pogodowe. Jednak złota polska jesień wręcz zachęca do tego, by wsiąść na dwa kółka i wybrać się na przejażdżkę do najbliższego lasu lub parku.

Nordic walking

Choć kiedyś nordic walking kojarzony był ze sportem dla emerytów, dziś możemy obserwować całe rodziny spacerujące „z kijkami”. Sport ten angażuje wiele partii mięśni, a jego nauka jest niezwykle prosta. Przechadzać możemy się samemu, w parach lub większą grupą. Nordic walking może być więc okazją do aktywnych spotkań towarzyskich.

Jogging

Podobnie jak w przypadku jazdy na rowerze, bieganie to sport na każdą porę roku. Jest to też dyscyplina całkowicie bezpłatna, nie licząc oczywiście wygodnych butów i stroju, który nie krępuje ruchów. Biegać możemy po parkach, lasach lub na bieżni, które często znajdują się przy osiedlowych boiskach.

Skakanka

Do tej pory skakanie na skakance kojarzyło Ci się wyłącznie z zabawą dla małych dziewczynek? A co, jeśli stwierdzimy, że jest to ćwiczenie, które pomaga osiągnąć piękną, smukłą sylwetkę? Skakać można wszędzie, również na świeżym powietrzu. To doskonała okazja do szybkiego i prostego treningu.

Jazda na rolkach

Rolki mają swoich fanów na całym świecie. Podczas godzinnej jazdy jesteśmy w stanie spalić od 600 do 700 kcal. Dodatkowo sport ten skutecznie spala tkankę tłuszczową, przez co polecany jest osobom, którym zależy na zrzuceniu zbędnych kilogramów. Pierwsze efekty będą widoczne już po krótkim czasie regularnej jazdy!

Sporty outdoorowe na zimę

Morsowanie

Morsowanie to aktywność, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. To nic innego jak zimowa kąpiel, polegająca na krótkotrwałym zanurzeniu ciała w wodzie o temperaturze poniżej 5 stopni Celsjusza. To doskonała rozrywka, szansa na naładowanie się pozytywną energią, a przy okazji również moc zdrowia.

Trekking zimowy

Tym razem coś dla fanów odrobiny adrenaliny. Trekking to wędrówka po trudnych terenach, najczęściej górskich. Jest to więc także doskonała okazja do zwiedzenia ciekawych przyrodniczo miejsc. Trekking to połączenie ruchu, wysiłku oraz przekraczania własnych granic. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że gdy spróbujesz raz, nie będziesz mógł przestać.

Snowboard

Jeżeli zwykła jazda na nartach zaczęła Cię nudzić, koniecznie wypróbuj snowboard. Choć dyscyplina ta nie należy do najprostszych, to coraz więcej osób decyduje się na ślizganie się na desce. Gdy już złapiesz równowagę i opanujesz technikę, zrozumiesz, czemu snowboard jest aż tak popularny.

Narciarstwo biegowe

Nieco prostszym, choć nadal fascynującym sportem, jest narciarstwo biegowe. Na specjalnych nartach możemy pokonywać ścieżki o różnym poziomie trudności, zarówno te bardziej wymagające, jak i czysto rekreacyjne.

Łyżwiarstwo

Łyżwiarstwo to jeden z łatwiej dostępnych sportów zimowych. W wielu miastach otwierają się lodowiska, na których ludzie w każdym wieku mogą spróbować swoich sił w jeździe na łyżwach. To nie tylko okazja do spalenia kalorii, lecz także do wielu towarzyskich spotkań.

Zdj. główne: Felipe Giacometti/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pharrell Williams podzielił się swoim sposobem na młody wygląd i… wypuścił linię kosmetyków
Pharrell Williams podzielił się swoim sposobem na młody wygląd i… wypuścił linię kosmetyków
Sprawdź, gzie kupisz kosmetyki z linii Pharrella Wiiliamsa - to one są sekretem jego młodości.
Czy wiesz, że brak snu znacząco niszczy mózg?
Czy wiesz, że brak snu znacząco niszczy mózg?
Badania naukowców wskazują, że jednym z kluczowych są uszkodzenia mózgu. Jak to możliwe?
Jak pozbyć się siwizny?
Jak pozbyć się siwizny?
Widzisz u siebie pierwsze siwe włosy? A może pojawiło się ich naprawdę sporo? Sprawdź, jak zatuszować siwiznę. Znamy skuteczne sposoby!
Ostatnie wpisy