Picie wody podczas treningu zwiększa sportowe wyniki

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wysiłek fizyczny to nie tylko spalanie kalorii i rzeźbienie mięśni. W trakcie treningu tracimy także wiele wody z organizmu. Odpowiednie nawodnienie jest jednak tak istotne, że realnie zwiększa sportowe wyniki.

Organizm składa się w około 60 % z wody. Pełni w nim nieskończenie wiele funkcji: uczestniczy w procesach metabolicznych, wspiera koncentrację, chroni narządy wewnętrzne. To woda sprawia, że codziennie możemy funkcjonować, a nasze ciało działa na najwyższych obrotach. Nic więc dziwnego, że odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na osiągane wyniki sportowe.

W trakcie intensywnych treningów, organizm traci wiele wody poprzez pocenie. Dziennie zalecenie spożywania wody to 2,5 litra. Trudno określić dodatkową porcję widy w diecie, ponieważ zależy to od wielu czynników. Od stopnia intensywności treningu, wagi ciała, po warunki atmosferyczne. Należny kierować się zasadą, aby pić tyle wody, aby nie dopuszczać do uczucia pragnienia. Odpowiednie nawodnienie organizmu to nieodłączny element każdego treningu, aby Twoje wyniki sportowe były lepsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj też: DODAJ TE ĆWICZENIA DO CODZIENNEGO TRENINGU, A SZYBCIEJ SCHUDNIESZ

Zdjęcie główne: Logan Weaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kanye West – czego muzyk nauczył nas o modzie?
Kanye West – czego muzyk nauczył nas o modzie?
Rozkładamy stylizacje rapera na czynniki pierwsze!
Jak skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów u mężczyzn – sprawdzone metody i produkty
Jak skutecznie zapobiegać wypadaniu włosów u mężczyzn – sprawdzone metody i produkty
Zapoznaj się z niezawodnymi sposobami na profilaktykę wypadania włosów u mężczyzn, a także z polecanych produktami zapewniającymi efekty w formie silnych i zdrowych włosów.
Jak dbać o białe sneakersy?
Jak dbać o białe sneakersy?
Uwielbiasz białe buty, ale nie wiesz, jak je czyścić? Podpowiadamy – jak dbać o białe sneakersy, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.
Ostatnie wpisy