Picie wody podczas treningu zwiększa sportowe wyniki

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wysiłek fizyczny to nie tylko spalanie kalorii i rzeźbienie mięśni. W trakcie treningu tracimy także wiele wody z organizmu. Odpowiednie nawodnienie jest jednak tak istotne, że realnie zwiększa sportowe wyniki.

Organizm składa się w około 60 % z wody. Pełni w nim nieskończenie wiele funkcji: uczestniczy w procesach metabolicznych, wspiera koncentrację, chroni narządy wewnętrzne. To woda sprawia, że codziennie możemy funkcjonować, a nasze ciało działa na najwyższych obrotach. Nic więc dziwnego, że odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na osiągane wyniki sportowe.

W trakcie intensywnych treningów, organizm traci wiele wody poprzez pocenie. Dziennie zalecenie spożywania wody to 2,5 litra. Trudno określić dodatkową porcję widy w diecie, ponieważ zależy to od wielu czynników. Od stopnia intensywności treningu, wagi ciała, po warunki atmosferyczne. Należny kierować się zasadą, aby pić tyle wody, aby nie dopuszczać do uczucia pragnienia. Odpowiednie nawodnienie organizmu to nieodłączny element każdego treningu, aby Twoje wyniki sportowe były lepsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj też: DODAJ TE ĆWICZENIA DO CODZIENNEGO TRENINGU, A SZYBCIEJ SCHUDNIESZ

Zdjęcie główne: Logan Weaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi. Poradnik dla bliskich osób z ADHD, tężyczką i tendencjami socjopatycznymi
Rozpoznawanie i radzenie sobie z zaburzeniami psychicznymi. Poradnik dla bliskich osób z ADHD, tężyczką i tendencjami socjopatycznymi
Artykuł przeznaczony dla bliskich osób z ADHD, tężyczką i skłonnościami socjopatycznymi. Dowiedz się, jak rozpoznać te zaburzenia i jak sobie z nimi radzić.
Jak można schudnąć z twarzy?
Jak można schudnąć z twarzy?
Znamy sposoby, które zagwarantują Ci smukłą twarz!
Dlaczego warto wędkować?
Dlaczego warto wędkować?
Co daje wędkarstwo i czy warto je uprawić? Na te pytania odpowiadamy w poniższym artykule.
Ostatnie wpisy