Picie wody podczas treningu zwiększa sportowe wyniki

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Wysiłek fizyczny to nie tylko spalanie kalorii i rzeźbienie mięśni. W trakcie treningu tracimy także wiele wody z organizmu. Odpowiednie nawodnienie jest jednak tak istotne, że realnie zwiększa sportowe wyniki.

Organizm składa się w około 60 % z wody. Pełni w nim nieskończenie wiele funkcji: uczestniczy w procesach metabolicznych, wspiera koncentrację, chroni narządy wewnętrzne. To woda sprawia, że codziennie możemy funkcjonować, a nasze ciało działa na najwyższych obrotach. Nic więc dziwnego, że odpowiednie nawodnienie organizmu pozytywnie wpływa na osiągane wyniki sportowe.

W trakcie intensywnych treningów, organizm traci wiele wody poprzez pocenie. Dziennie zalecenie spożywania wody to 2,5 litra. Trudno określić dodatkową porcję widy w diecie, ponieważ zależy to od wielu czynników. Od stopnia intensywności treningu, wagi ciała, po warunki atmosferyczne. Należny kierować się zasadą, aby pić tyle wody, aby nie dopuszczać do uczucia pragnienia. Odpowiednie nawodnienie organizmu to nieodłączny element każdego treningu, aby Twoje wyniki sportowe były lepsze, niż kiedykolwiek wcześniej.

Przeczytaj też: DODAJ TE ĆWICZENIA DO CODZIENNEGO TRENINGU, A SZYBCIEJ SCHUDNIESZ

Zdjęcie główne: Logan Weaver/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Tej wiosny zacznij nosić różowy
Tej wiosny zacznij nosić różowy
Żywiołowa fuksja lub delikatny pastelowy odcień – wybór należy do Ciebie.
Czy wiesz, które marki modowe są najbardziej wartościowe?
Czy wiesz, które marki modowe są najbardziej wartościowe?
Są znane, lubiane i warte miliardy dolarów. Dowiedz się, które marki w branży mody są najcenniejsze na świecie. Okazuje się, że lider jest tylko jeden.
Stylizacje do biura – 3 zasady, których trzyma się stylowy facet
Stylizacje do biura – 3 zasady, których trzyma się stylowy facet
Chcesz skomponować dla siebie kilka eleganckich i stylowych strojów, by zachwycać na co dzień swoim wyglądem? Sprawdź, jakimi zasadami kierować się przy wyborze ubrań.
Ostatnie wpisy