Jak zawiązać krawat? – poradnik krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet jeśli na co dzień nie nosisz krawatów, lato to okres wesel i przyjęć, podczas których trudno od niego uciec. Niestety proste do założenia muszki, jakie możesz kupić już w wersji zawiązanej są modne, nie zawsze pasują do każdego typu garnituru. Czasami krawat w konkretnym kolorze to również wymóg, do którego musisz się dostosować. Masz problem z jego wiązaniem? Poniżej znajdziesz poradnik, który ułatwi Ci to zadanie.

Węzeł prosty (four-in-hand)

Nazwa mówi sama za siebie. To jeden z najprostszych do zawiązania węzłów. Jest także wielofunkcyjny i pasuje praktycznie do każdego rodzaju kołnierzyka. Jego cechą jest asymetria, przez co jest on również bardzo intuicyjny i możesz przez niego wyrazić swój indywidualny styl oraz charakter.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Węzeł Windsor

Ten rodzaj węzła pasuje do koszul o szeroko rozstawionych kołnierzykach. Jest symetryczny, a zarazem bardzo elegancki, dlatego świetnie sprawdza się przy formalnych okazjach. To świetny wybór na mężczyzn o stosunkowo szerokiej twarzy i mocnym podbródku. Tuszuje również długą szyję i optycznie ją skraca. W tym przypadku istotne jest także, aby krawat był nieco dłuższy niż standardowy, wtedy wiązanie będzie prezentować się naprawdę szykownie i estetycznie.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Węzeł półwindsorski

Mniej obfity od węzła pełnego windsorskiego. Świetnie nada się do krawatów szerszych i tych z grubszych tkanin, ale również tych wąskich. Ma dość niewyszukany oraz uniwersalny charakter. Jest prawie symetryczny. Sprawdzi się z każdym rodzajem koszuli i kołnierzyka. Możesz go stosować na mniej i bardziej formalne okazje. Jeżeli jesteś posiadaczem mocnego podbródka, wąskiej twarzy i długiej szyi, to wiązanie optycznie ją skróci.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Przeczytaj też: POSZETKI – ZNAJDŹ IDEALNY WZÓR DLA SIEBIE

Zdjęcie główne: Ruthson Zimmerman/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy naprawdę wiesz wszystko o probiotykach? Przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity
Czy naprawdę wiesz wszystko o probiotykach? Przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity
Masz problemy jelitowo-żołądkowe albo osłabioną odporność po przebytej chorobie? Jeśli tak, to włącz do swojej diety probiotyki. Dowiedz się, czym są i jak działają.
Wizyta u proktologa nie jest powodem do wstydu!
Wizyta u proktologa nie jest powodem do wstydu!
Wizyta u proktologa może budzić pewne emocje i obawy, ale nie ma powodu do wstydu ani niepokoju. To ważna część dbania o nasze zdrowie, która może pomóc we wczesnym wykryciu i leczeniu różnych schorzeń proktologicznych.
Pomarańcza pomoże Ci schudnąć – to potwierdzone naukowo!
Pomarańcza pomoże Ci schudnąć – to potwierdzone naukowo!
Dowiedz się, jak to możliwe.
Tagi
Ostatnie wpisy