Jak zawiązać krawat? – poradnik krok po kroku

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nawet jeśli na co dzień nie nosisz krawatów, lato to okres wesel i przyjęć, podczas których trudno od niego uciec. Niestety proste do założenia muszki, jakie możesz kupić już w wersji zawiązanej są modne, nie zawsze pasują do każdego typu garnituru. Czasami krawat w konkretnym kolorze to również wymóg, do którego musisz się dostosować. Masz problem z jego wiązaniem? Poniżej znajdziesz poradnik, który ułatwi Ci to zadanie.

Węzeł prosty (four-in-hand)

Nazwa mówi sama za siebie. To jeden z najprostszych do zawiązania węzłów. Jest także wielofunkcyjny i pasuje praktycznie do każdego rodzaju kołnierzyka. Jego cechą jest asymetria, przez co jest on również bardzo intuicyjny i możesz przez niego wyrazić swój indywidualny styl oraz charakter.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Węzeł Windsor

Ten rodzaj węzła pasuje do koszul o szeroko rozstawionych kołnierzykach. Jest symetryczny, a zarazem bardzo elegancki, dlatego świetnie sprawdza się przy formalnych okazjach. To świetny wybór na mężczyzn o stosunkowo szerokiej twarzy i mocnym podbródku. Tuszuje również długą szyję i optycznie ją skraca. W tym przypadku istotne jest także, aby krawat był nieco dłuższy niż standardowy, wtedy wiązanie będzie prezentować się naprawdę szykownie i estetycznie.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Węzeł półwindsorski

Mniej obfity od węzła pełnego windsorskiego. Świetnie nada się do krawatów szerszych i tych z grubszych tkanin, ale również tych wąskich. Ma dość niewyszukany oraz uniwersalny charakter. Jest prawie symetryczny. Sprawdzi się z każdym rodzajem koszuli i kołnierzyka. Możesz go stosować na mniej i bardziej formalne okazje. Jeżeli jesteś posiadaczem mocnego podbródka, wąskiej twarzy i długiej szyi, to wiązanie optycznie ją skróci.

Filmik instruktażowy krok po kroku:

Przeczytaj też: POSZETKI – ZNAJDŹ IDEALNY WZÓR DLA SIEBIE

Zdjęcie główne: Ruthson Zimmerman/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Hada Labo Tokyo –  znacznie więcej niż kosmetyki
Hada Labo Tokyo – znacznie więcej niż kosmetyki
Marka znana jest ze swoich kremów, masek i lotionów.
Jak przygotować się do pierwszego rejsu po zdobyciu patentu sternika?
Jak przygotować się do pierwszego rejsu po zdobyciu patentu sternika?
Podążaj za naszym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, jak bezproblemowo przygotować się do pierwszego rejsu po zdobyciu upragnionego patentu sternika. Naucz się jak radzić sobie z pierwszymi wyzwaniami i zacznij cieszyć się swoją nową przygodą.
Bezpieczeństwo i korzyści płynące z nauki jazdy na dwukołowym pojeździe od najmłodszych lat
Bezpieczeństwo i korzyści płynące z nauki jazdy na dwukołowym pojeździe od najmłodszych lat
Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i korzyściach, które przynosi nauka jazdy na dwukołowcu od najmłodszych lat. Zobacz, jak zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą skorzystać z doświadczenia na dwóch kółkach.
Tagi
Ostatnie wpisy