W co się ubrać, jeżeli zostałeś zaproszony na imprezę pierwszokomunijną?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór stroju na specjalne okazje to powód do przebiegających po kręgosłupie dreszczy nie tylko u Ciebie. Komunia to nie jest sytuacja biznesowa ani wesele z tańczeniem do rana, ale coś pomiędzy – jak bardziej uroczyste spotkanie rodzinne. Co więc wybrać? Dwa słowa: smart casual.

Przygotowanie się do tego typu wydarzenia wymaga włożenia nieco wysiłku. Jest to również okazja aby zaprezentować się z tej bardziej oficjalnej, eleganckiej strony całej rodzinie. Niezaprzeczalnie pierwszym krokiem determinującym wybór outfitu jest określenie, co będzie na taki event stosowne. Następnie weź pod uwagę porę dnia, kiedy wydarzenie będzie miało miejsce oraz porę roku i pogodę. W przypadku pierwszych komunii to zazwyczaj odbywają się już w cieplejszych miesiącach jak maj i czerwiec. Choć w tym roku maj przetrzymał kwietniowy chłód o ponad tydzień, bywa więc i tak. Jeżeli nie posiadasz eleganckich ubrań to musisz określić również budżet, który na takowe przeznaczysz.

Elegancki garnitur, składający się z dwu lub trzech części, może być zbyt oficjalnym wyborem. Do garniturowych spodni dobierz lżejszy blezer, będący idealnym przykładem mody smart-casual, łączącej trendy klasyczne i codzienne. Dlatego w tym przypadku jest to podstawa outfitu. Pamiętaj o tym, żeby blezeru nie łączyć ze spodniami w tym samym kolorze. Przykładowo: do granatowego blezeru załóż błękitną, gładką koszulę i szare wełniane spodnie lub kremowe chinosy. Możliwości są nieskończone.

Przy każdym wyciągnięciu z szafy zapomnianej części eleganckiej garderoby upewnij się, że wciąż na Ciebie pasuje. Zrób to najpóźniej na tydzień przed eventem, wtedy będziesz mógł zamówić poprawki u krawca lub wybrać się na zakupy. Za małe spodnie lub przyciasna marynarka nie pokażą Cię z najlepszej strony a poza tym, nie będziesz się w nich czuł komfortowo.

Idąc bardziej w stronę casual, do tych bardziej wyjściowych spodni możesz dobrać wysokiej jakości sweter, kardigan czy nawet koszulkę polo lub na odwrót – do ciemnych jeansów lub chinosów załóż odświętną koszulę i marynarkę. Najważniejsze to odnaleźć harmonię i dobrze się czuć w stworzonej przez siebie stylizacji. Dla zwizualizowania powyższych wskazówek zamieszczamy kilka inspiracji.

Przeczytaj też: MATCHY-MATCHY? NIE W TYCH PRZYPADKACH. SPRAWDŹ, KTÓRYCH ELEMENTÓW GARDEROBY NIE POWINNO SIĘ DOBIERAĆ W PARY

Zdjęcie główne: Benjamin Rascoe/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Dlaczego sposób zaparzania wpływa na smak Twojej kawy? – Przewodnik po różnych metodach parzenia
Dlaczego sposób zaparzania wpływa na smak Twojej kawy? – Przewodnik po różnych metodach parzenia
Parzenie kawy jest równie ważne, co jakość używanych ziaren. Różne metody ekstrakcji mogą znacząco wpłynąć na ostateczny profil smaku naszego napoju.
Kreacje na studniówkę – stylizacje dla niej i dla niego
Kreacje na studniówkę – stylizacje dla niej i dla niego
Przedstawiamy nasze propozycje stylizacji studniówkowych dla niej i dla niego!
Dlaczego warto być kierowcą autobusu w Warszawie?
Dlaczego warto być kierowcą autobusu w Warszawie?
W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto rozważyć tę ścieżkę kariery.
Ostatnie wpisy