Jak dbać o stare auto?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Stare auta mają bez wątpienia niesamowity klimat i prawdziwego ducha, jednak warto pamiętać, że należy zadbać o nie ze szczególną starannością. Podpowiadamy, jak powinieneś dbać o stary samochód, aby jeżdżenie nim było czystą przyjemnością.

Kilkunastoletnie auta, mimo że charakteryzują się niepowtarzalnym klimatem, wymagają szczególnej troski. Jak jednak prawidłowo zadbać o stary samochód, aby jeżdżenie nim było nie tylko przyjemne, ale także bezpieczne? Podpowiadamy!

Pamiętaj o regularnych przeglądach

Przeglądy samochodu są ważne zawsze, jednak w przypadku starych modeli mają one jeszcze większe znaczenie. Jeśli posiadasz auto starsze niż dwudziestoletnie, to konieczny może okazać się przegląd dwa razy w roku, na przykład podczas wymiany opon na zimowe lub na letnie. Przegląd jest także konieczny przed każdą dłuższą podróżą – dzięki temu unikniesz stresu w trasie, że coś mogłoby się zepsuć. 

Oprócz przeglądów bardzo ważne są także wymiany podzespołów (np. warto regularnie wymieniać wentylatory do klimatyzacji), a w przypadku takiego samochodu, jak i innych modeli z silnikiem diesla ważne jest szczególne dbanie o jednostkę napędową – w szczególności o elementy układu wtryskowego. Pamiętaj także o regularnym wymienianiu oleju silnikowego oraz przestrzeganiu terminu wymiany paska rozrządu. Nie możesz także zapomnieć o wymianie klocków hamulcowych oraz płynu hamulcowego. Podczas wymiany którejkolwiek z części pamiętaj, aby zawsze dopasowywać je idealnie do swojego samochodu, na przykład wybierając części do aut francuskich.

Aspekty kosmetyczne

Stare auta, jeśli są zaniedbane, mogą sprawiać wrażenie, że jedynie co je czeka, to kasacja pojazdów. Jednak wcale nie musi tak być – wystarczy nieco zadbać o aspekty kosmetyczne dbania o samochód. Warto zacząć na przykład od wymiany lub bardzo dokładnego oczyszczenia tapicerek. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, to pamiętaj, aby użyć specjalnego odkurzacza piorącego, który skutecznie wyczyści całą tapicerkę. Oczywiście można również zdecydować się na pokrowce. Dzięki takiemu bardzo prostemu zabiegowi, samochód odzyska swój wewnętrzny blask i urok. Zadbaj także o plastikowe elementy wewnątrz pojazdu. Również w ich przypadku wymiana lub dokładne oczyszczenie może zdziałać cuda.

Równie ważne, jeśli nawet nie ważniejsze, jest zadbanie o stan podwozia, w czym z pewnością pomoże Ci producent kosmetyków samochodowych. Wybierz dobrej jakości środek do dokładnego czyszczenia oraz konserwacji podwozia, dzięki czemu będzie ono w świetnym stanie przez długie lata i uniknie na przykład korozji.

Zdj. główne: The Nigmatic/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Zakup męskich butów – wyzwanie czy jednak prosta sprawa?
Zakup męskich butów – wyzwanie czy jednak prosta sprawa?
Wybór właściwych butów dla kobiet nie jest w zasadzie żadnym problemem. Każda kobieta doskonale wie w jakim rodzaju obuwia najlepiej się czuje i w czym jej się chodzi najwygodniej.
Gadżety dla nowoczesnego mężczyzny!
Gadżety dla nowoczesnego mężczyzny!
Lubisz wyposażać się w coraz to nowe gadżety, które podkreślają Twój status społeczny, styl życia i zainteresowania? Świetnie! Przygotowaliśmy dla Ciebie listę propozycji, które wniosą do Twojego życia coś nowego. Dzięki nim codzienność stanie się ciekawsza i bardziej ekscytująca!
Espadryle to świetna alternatywa dla trampek – sprawdź, jak je stylizować
Espadryle to świetna alternatywa dla trampek – sprawdź, jak je stylizować
Espadryle to buty, których nie może zabraknąć w Twojej szafie. Dowiedz się, do czego je nosić, by wyglądać modnie.
Ostatnie wpisy