4 książki o męskiej modzie, które warto mieć w swojej biblioteczce

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Dział książek o modzie męskiej z roku na rok sukcesywnie powiększa się o nowe pozycje. Tego typu książki są coraz chętniej czytane przez mężczyzn, którzy chcą zadbać o swój nienaganny i stylowy strój. 

Moda przestała być tematem typowo kobiecym, a grono panów, którzy chcą ubierać się np. zgodnie z zasadami klasycznej elegancji, utożsamiając się ze współczesnymi gentelmenami, jest coraz większa. Z tego właśnie powodu warto poszerzać swoją wiedzę, czytając świetnie książki na temat męskiej mody i sposobu ubierania się. 

Zarówno historia mody męskiej, jak i zrozumienie trendów są zagadnieniami szalenie interesującymi. W czasach blogowania i rozwoju social mediów mamy okazję poznać mnóstwo pasjonatów, którzy tematy męskiego sposobu ubierania się znają od podszewki i umieją opowiadać o nich w niesamowicie przystępny sposób.

To właśnie duża część blogerów decyduje się na publikacje swoich książek, które mają często być poradnikiem dla mężczyzn, którzy chcą lepiej wyglądać i interesują się zagadnieniami modowymi. Znakomite jest to, że nie ma jednego klucza na udaną męską stylizację, dlatego każdy może odnaleźć indywidualny pomysł na swój styl. 

Warto sięgać po papierowe lub elektroniczne wydania książek, które mogą pomóc zrozumieć, jaki rodzaj stylizacji najbardziej do Ciebie pasuje. To znakomity sposób, aby rozpocząć swoją przygodę z męską modą. 

Na kartach książki często znaleźć można proste wskazówki, co kupić, aby garderoba była ponadczasowa, a jednocześnie bardzo stylowa. Na każdym etapie rozwoju w tej kwestii warto pogłębiać swoją wiedzę, sięgając po kolejne tytuły, które mogą fantastycznie uzupełnić nasz punkt widzenia. Sprawdź, jakie książki na temat mody męskiej są najczęściej rekomendowane.

4 książki, które pomogą Ci zrozumieć męską modę 

  1. Zespół Dandycore – „Męska szafa. Instrukcja obsługi” 

Na początek pozycja, która świetnie sprawdzi się u osób, które dopiero rozpoczynają zapoznawanie się z tematem mody męskiej. “Męska szafa. Instrukcja obsługi” to przystępny i przepięknie wydany poradnik, który porusza wiele podstawowych, ale i istotnych zagadnień. 

Podpowiada, jak w sprawdzony sposób poprawić swój styl, a przede wszystkich uporządkować swoją szafę. Dzięki tej książce stworzysz swoją kapsułową garderobę, która sprawi, że będziesz świetnie ubrany niezależnie od okoliczności. 

  1. Michał Kędziora – „Rzeczowo o modzie męskiej”

Kolejna książka to również dzieło znanego blogera Michała Kędziora, którego część z was może znać z bloga Mr Vintage. Ta pozycja, mimo że wydana została już kilka lat temu, wciąż jest aktualna i ma bardzo świeże spojrzenie na temat męskiej mody.

Michał świetnie wprowadza nas w świat klasycznej elegancji, ale proponuje nie tylko dwurzędowe garnitury. To rewelacyjny poradnik dla osób lubiących proste wskazówki okraszone dużą dawką wiedzy oraz modowych ciekawostek. 

  1. Cally Blackman – „100 lat mody męskiej” 

Tym razem coś dla fanów Instagrama i szukania inspiracji w pięknych oraz unikatowych fotografiach. „100 lat mody męskiej” to wyjątkowy album, który dokumentuje, jak dynamicznie zmieniała się moda na przestrzeni XX wieku. Poza zdjęciami, dużą wartością są również teksty Cally Blackman, która jest znaną i cenioną badaczką mody oraz ubioru.

  1. Krzysztof Łoszewski – „Dress Code. Tajemnice męskiej elegancji”

Książka Krzysztofa Łoszewskiego to elementarz stylu, który świetnie przeprowadza nas przez kolejne zagwostki i zakamarki zagadnień związanych z dress codem. W męskiej modzie wiele tematów budzi kontrowersje lub jest przez panów błędnie interpretowana. Ta pozycja sprawi, że wszelkie wątpliwości zostaną raz na zawsze rozwiane. 

Przeczytaj też: 6 SERIALI, Z KTÓRYCH MOŻNA CZERPAĆ MĘSKIE, MODOWE INSPIRACJE

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Dowiedz się, dlaczego prawidłowy oddech jest ważny dla naszego organizmu i jak można się go nauczyć.
Jakie zapachy perfum wybierać latem?
Jakie zapachy perfum wybierać latem?
Odkryj, jakie zapachy perfum dobrze sprawdzą się podczas letnich miesięcy. Wskazówki dotyczące wyboru świeżych i lekkich aromatów.
13 trendów na sezon jesień-zima 2021/22, które musi znać każdy stylowy facet
13 trendów na sezon jesień-zima 2021/22, które musi znać każdy stylowy facet
Sprawdź, obok których trendów nie możesz przejść obojętnie!
Ostatnie wpisy