Jak przygotować się do wakacyjnego sezonu motocyklowego?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wraz z rozpoczęciem wakacji i lata rozpoczyna się także sezon motocyklowy! Piękna pogoda za oknem aż prosi o wycieczkę na jednośladzie. Warto jednak pamiętać, że do sezonu motocyklowego należy przygotować zarówno siebie, jak i pojazd. Jak to zrobić? Podpowiadamy, o czym należy pamiętać przed pierwszą jazdą w sezonie.

Przygotowanie motocykla

Sprawny i w pełni bezpieczny motocykl to podstawa każdej jazdy. Warto więc przyjrzeć się swojemu pojazdowi po zimie i zobaczyć, czy możesz rozpocząć na nim tegoroczny sezon motocyklowy. Na co przede wszystkim warto zwrócić uwagę? W pierwszej kolejność sprawdź akumulator. Po kilku miesiącach stania w garażu mógł się on rozładować.

Koniecznie sprawdź także opony. To właśnie od nich zależy przyczepność pojazdu w trakcie jazdy. Przyjrzyj się zwłaszcza bieżnikowi opony. Jeśli jest już starty lub na jej powierzchni pojawiają się odkształcenia czy widoczne uszkodzenia mechaniczne, to najwyższa pora zmienić opony. Dobrej jakości opony motocyklowe znajdziesz na stronie https://skyseba.pl/opony-motocyklowe-sportowe. Pamiętaj też, aby przed pierwszą jazdą w sezonie zakonserwować opony przy użyciu specjalnej pianki.

Zadbaj także o łańcuch. Jest to bardzo ważny element zwłaszcza w przypadku motocykli, które nie były garażowane. Kontakt z wodą i niskimi ziomowo-jesiennymi temperaturami z pewnością nie wpłynął dobrze na jego kondycję. Zaopatrz się więc w specjalny spray do łańcuchów, który usunie wszystkie zanieczyszczenia, a następnie nasmaruj łańcuchy smarem, aby mieć pewność, że będą działały w pełni sprawnie.

Zadbaj o siebie

Samo przygotowanie motocykla nie wystarcza do rozpoczęcia sezonu motocyklowego. Należy także zadbać o siebie, aby móc cieszyć się w pełni bezpieczną i komfortową jazdą. Przede wszystkim upewnij się, że Twój kask motocyklowy jest w dobrej kondycji. Pamiętaj, że jest to sprzęt, na którym nie warto oszczędzać! Sprawdź także swoje buty motocyklowe. Upewnij się, że bieżnik oraz materiał są w dobrym stanie, dzięki czemu nie będziesz odczuwać dyskomfortu podczas jazdy. Pamiętaj także, że jazda w okresie wakacyjnym wymaga także nieco innej garderoby ze względu na wysokie temperatury. Jest to więc dobry czas, aby udać się na zakupy i kupić na przykład lżejsze rękawice motocyklowe, czy inne letnie akcesoria, które przydadzą się podczas letniej jazdy jednośladem.

Fot. Pairach Boriboonmee/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak można schudnąć z twarzy?
Jak można schudnąć z twarzy?
Znamy sposoby, które zagwarantują Ci smukłą twarz!
Jakie są etapy i co warto wiedzieć o diagnostyce zmian w piersiach?
Jakie są etapy i co warto wiedzieć o diagnostyce zmian w piersiach?
Poznaj proces diagnostyki zmian w piersiach i dowiedz się, co jest ważne podczas każdego z etapów. Badania, interpretacja wyników, dalsze postępowanie - wszystko, co musisz wiedzieć w jednym miejscu.
Co kupić mężczyźnie na prezent?
Co kupić mężczyźnie na prezent?
Podpowiadamy w artykule poniżej, dlaczego warto rozważyć zakup kosmetyków oraz jakim sprzętem może się zainteresować, więc koniecznie przeczytaj nasze porady.
Ostatnie wpisy