Jak regulować męskie brwi?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu mężczyzn nie wie, jak ujarzmić swoje gęste, krzaczaste brwi, aby wyglądać atrakcyjnie i podkreślić spojrzenie? Oto proste triki, dzięki którym w prosty sposób wyregulujemy męskie brwi.

W jakich przypadkach warto zdecydować się na regulację brwi? 

Korekta brwi podkreśla oczy i rysy twarzy. Tego typu zabieg kosmetyczny jest wskazany w sytuacji, gdy:

  • brwi są bardzo krzaczaste, a włoski zbyt długie (wiele z nich wykracza poza główną linię wzrostu),
  • włoski rosną w różnych kierunkach.

Warto podkreślić, że poprawa wyglądu brwi opiera się na tych samych zasadach, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. To nieskomplikowana czynność, która wymaga jednak precyzji i stosowania się do kilku podstawowych zaleceń – jakich?

Przycinanie męskich brwi – jak się przygotować do korekty brwi?

Pierwszy krok to zmiękczenie porów brwi. W tym celu wystarczy umyć twarz ciepłą wodą (lub przykryć ją ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie), a następnie nanieść na brwi odrobinę tłustego kremu do twarzy. Następnie musimy oczyścić brwi wacikiem nasączonym w płynie micelarnym lub środku antyseptycznym.

Co dalej? Warto wykonać obrys brwi (np. za pomocą ołówka kosmetycznego) – dzięki temu łatwiej będzie nam nadać im pożądaną formę. Ostatni etap przygotowania brwi do korekty to ich dokładne rozczesanie.

Regulacja brwi u mężczyzn nożyczkami

Najprostszym sposobem na ujarzmienie jest użycie małych, ostrych nożyczek. Wystarczy rozczesywać brwi w kierunku ich naturalnego wzrostu i przycinać te, które wystają poza wyznaczoną wcześniej ołówkiem granicę. Jeśli zależy nam na estetycznym efekcie, pamiętajmy, aby nie skracać brwi zbyt mocno – gdyż będziemy musieli odczekać kilka tygodni, aż ponownie odrosną!

Regulacja brwi u mężczyzn pęsetą

Kolejnym narzędziem, które możemy wykorzystać do poprawy wyglądu brwi, jest pęseta – warto zaznaczyć, że wyrywanie włosków tym narzędziem nie jest przyjemne, ale efekt utrzymuje się dłużej, niż w przypadku samego podcięcia brwi. Poza tym to bardzo precyzyjna metoda. Usuwamy tylko te włosy, które bardzo odstają i rosną poza wyznaczoną linią.

Regulacja brwi u mężczyzn laserem

Nowoczesnym sposobem na usuwanie brwi jest skorzystanie z zabiegu laserowego – epilację przeprowadza kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Wystarczy kilka sesji, aby móc cieszyć się ładnymi brwiami przez lata. Coraz więcej mężczyzn, szczególnie tych z wyjątkowo gęstymi i krzaczastymi brwiami, wybiera tę procedurę zabiegową. Jednak jest to najdroższa z omawianych metod (koszt jednej wizyty w salonie to 100–150 złotych, a zwykle potrzeba kilku spotkań).

Regulacja brwi u mężczyzn trymerem

Skuteczną metodą regulacji brwi jest też trymer. To niewielkie urządzenie, które nie prowadzi do podrażnień i nie uszkadza skóry. Co ważne, usuwanie włosów tym sposobem jest całkowicie bezbolesne (cebulka nie jest naruszana), nie musimy więc obawiać się żadnego dyskomfortu. Jeśli cenimy sobie jakość, warto zainwestować w trymer ze stali nierdzewnej, który jest bardziej wytrzymały od modeli z tworzywa sztucznego.

Ile trwa zabieg korekty brwi w domowych warunkach? Około 10–15 minut. W zależności od tego, jak szybko odrastają nam włosy i jaką metodę ich usuwania wybierzemy, rekomendowane jest powtarzanie tej czynności co 2–4 tygodnie.

Przeczytaj też: 5 NAWYKÓW ZADBANYCH MĘŻCZYZN

Zdjęcie główne: Justin Chen/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Najsmutniejsi fani muzyki na świecie
Najsmutniejsi fani muzyki na świecie
Muzyka porusza ludzi, wywołując różne emocje, od poczucia szczęścia i miłości po  te odmienne, czyli smutek i gniew.
Jak zapuścić naprawdę piękną brodę? Poznajcie 3 kroki do sukcesu
Jak zapuścić naprawdę piękną brodę? Poznajcie 3 kroki do sukcesu
Sukces murowany.
Medycyna estetyczna i naturalny wygląd – czy to możliwe? 
Medycyna estetyczna i naturalny wygląd – czy to możliwe? 
Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, czy medycyna estetyczna i naturalny wygląd mogą iść w parze? W tym artykule rozwiejemy wszelkie wątpliwości na ten temat!
Ostatnie wpisy