Jak regulować męskie brwi?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Wielu mężczyzn nie wie, jak ujarzmić swoje gęste, krzaczaste brwi, aby wyglądać atrakcyjnie i podkreślić spojrzenie? Oto proste triki, dzięki którym w prosty sposób wyregulujemy męskie brwi.

W jakich przypadkach warto zdecydować się na regulację brwi? 

Korekta brwi podkreśla oczy i rysy twarzy. Tego typu zabieg kosmetyczny jest wskazany w sytuacji, gdy:

  • brwi są bardzo krzaczaste, a włoski zbyt długie (wiele z nich wykracza poza główną linię wzrostu),
  • włoski rosną w różnych kierunkach.

Warto podkreślić, że poprawa wyglądu brwi opiera się na tych samych zasadach, zarówno w przypadku kobiet, jak i mężczyzn. To nieskomplikowana czynność, która wymaga jednak precyzji i stosowania się do kilku podstawowych zaleceń – jakich?

Przycinanie męskich brwi – jak się przygotować do korekty brwi?

Pierwszy krok to zmiękczenie porów brwi. W tym celu wystarczy umyć twarz ciepłą wodą (lub przykryć ją ręcznikiem zamoczonym w ciepłej wodzie), a następnie nanieść na brwi odrobinę tłustego kremu do twarzy. Następnie musimy oczyścić brwi wacikiem nasączonym w płynie micelarnym lub środku antyseptycznym.

Co dalej? Warto wykonać obrys brwi (np. za pomocą ołówka kosmetycznego) – dzięki temu łatwiej będzie nam nadać im pożądaną formę. Ostatni etap przygotowania brwi do korekty to ich dokładne rozczesanie.

Regulacja brwi u mężczyzn nożyczkami

Najprostszym sposobem na ujarzmienie jest użycie małych, ostrych nożyczek. Wystarczy rozczesywać brwi w kierunku ich naturalnego wzrostu i przycinać te, które wystają poza wyznaczoną wcześniej ołówkiem granicę. Jeśli zależy nam na estetycznym efekcie, pamiętajmy, aby nie skracać brwi zbyt mocno – gdyż będziemy musieli odczekać kilka tygodni, aż ponownie odrosną!

Regulacja brwi u mężczyzn pęsetą

Kolejnym narzędziem, które możemy wykorzystać do poprawy wyglądu brwi, jest pęseta – warto zaznaczyć, że wyrywanie włosków tym narzędziem nie jest przyjemne, ale efekt utrzymuje się dłużej, niż w przypadku samego podcięcia brwi. Poza tym to bardzo precyzyjna metoda. Usuwamy tylko te włosy, które bardzo odstają i rosną poza wyznaczoną linią.

Regulacja brwi u mężczyzn laserem

Nowoczesnym sposobem na usuwanie brwi jest skorzystanie z zabiegu laserowego – epilację przeprowadza kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej. Wystarczy kilka sesji, aby móc cieszyć się ładnymi brwiami przez lata. Coraz więcej mężczyzn, szczególnie tych z wyjątkowo gęstymi i krzaczastymi brwiami, wybiera tę procedurę zabiegową. Jednak jest to najdroższa z omawianych metod (koszt jednej wizyty w salonie to 100–150 złotych, a zwykle potrzeba kilku spotkań).

Regulacja brwi u mężczyzn trymerem

Skuteczną metodą regulacji brwi jest też trymer. To niewielkie urządzenie, które nie prowadzi do podrażnień i nie uszkadza skóry. Co ważne, usuwanie włosów tym sposobem jest całkowicie bezbolesne (cebulka nie jest naruszana), nie musimy więc obawiać się żadnego dyskomfortu. Jeśli cenimy sobie jakość, warto zainwestować w trymer ze stali nierdzewnej, który jest bardziej wytrzymały od modeli z tworzywa sztucznego.

Ile trwa zabieg korekty brwi w domowych warunkach? Około 10–15 minut. W zależności od tego, jak szybko odrastają nam włosy i jaką metodę ich usuwania wybierzemy, rekomendowane jest powtarzanie tej czynności co 2–4 tygodnie.

Przeczytaj też: 5 NAWYKÓW ZADBANYCH MĘŻCZYZN

Zdjęcie główne: Justin Chen/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Davida Beckhama?
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Davida Beckhama?
Zacznij ubierać się jak gwiazda! Lekcja stylu od Davida Beckhama.
Noszenie maseczki może powodować wypryski na twarzy. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się pryszczy
Noszenie maseczki może powodować wypryski na twarzy. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się pryszczy
Noszenie maseczki może powodować wypryski na twarzy. Podpowiadamy, jak skutecznie pozbyć się pryszczy.
Zadbaj o swoje uzębienie u protetyka
Zadbaj o swoje uzębienie u protetyka
Każdy z nas chciałby cieszyć się zdrowym i pięknym uśmiechem przez całe życie. Jednak czasami nieuniknione są sytuacje, które wymagają profesjonalnej pomocy w dziedzinie stomatologii. W takich chwilach z pomocą przychodzi protetyka.
Ostatnie wpisy