Jak się pozbyć zakoli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakola są częstym problemem mężczyzn. Jest to dość charakterystyczny typ łysienia, który może powodować wiele kompleksów. Dowiedz się więc, jaka jest przyczyna powstawania zakoli oraz jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania zakoli

Zakola to nic innego jak dość charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna forma łysienia androgenowego. Pojawiają się one w kilku fazach. Pierwszą z nich jest lekkie przerzedzanie się włosów, ale bez zmiany ich linii. Następnie przednia linia włosów delikatnie się cofa, a z czasem stan ten znacząco się pogłębia. W następnej kolejności włosy zaczynają się przerzedzać na czubku głowy.

W ostatecznej fazie dochodzi do całkowitego braku włosów w części potylicznej, a włosy w innych obszarach są bardzo rzadkie. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Niestety wciąż nie do końca jesteśmy w stanie określić przyczyny łysienia androgenowego, jednak uważa się, że największy wpływ mają czynniki hormonalne oraz skłonności genetyczne. Zakola są bowiem bardzo często dziedziczone. Pojawiają się one już w wieku 30, a czasem nawet 20 lat i są zazwyczaj poprzedzone łupieżem lub łojotokiem.

Jak poradzić sobie z zakolami?

Jak więc radzić sobie z zakolami? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest transplantologia włosów. Podczas tego typu zabiegu pobierane są pojedyncze mieszki włosowe, dzięki czemu usunięta zostaje cofnięta linia włosów. Ponadto, wykorzystuje się tutaj specjalnie skonstruowane narzędzie, które pozwala wszczepić mieszek pod pożądanym kątem i w odpowiednim kierunku. Dzięki temu Twoje włosy będą gęste oraz bez problemu będziesz mógł je układać.

Więcej o zabiegu przeszczepiania włosów dowiesz się na stronie internetowej https://centrumkierach.pl/.
Inną bardzo skuteczną metodą walki z zakolami jest mezoterapia. Podczas tego zabiegu do skóry podaje się osocze bogatopłytkowe lub specjalistyczny preparat, dzięki któremu będziesz w stanie zahamować łysienie i przywrócić włosom gęstość.

Zdj. główne: Štefan Štefančík/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Ile wynosi zwrot podatku z Niemiec?
Ile wynosi zwrot podatku z Niemiec?
Wielu Polaków pracuje w Niemczech i płaci tam podatki. Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają prawo do zwrotu podatku z Niemiec.
Szczepiłeś się przeciwko Covid-19 lub jesteś ozdrowieńcem? Tego lata musisz uważać na kąpiele słoneczne
Szczepiłeś się przeciwko Covid-19 lub jesteś ozdrowieńcem? Tego lata musisz uważać na kąpiele słoneczne
Dlaczego? Sprawdź, co mówią włoscy naukowcy.
Naturalne preparaty roślinne w leczeniu schorzeń prostaty
Naturalne preparaty roślinne w leczeniu schorzeń prostaty
Jakie rośliny mogą pomóc w leczeniu schorzeń prostaty?
Ostatnie wpisy