Jak się pozbyć zakoli?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zakola są częstym problemem mężczyzn. Jest to dość charakterystyczny typ łysienia, który może powodować wiele kompleksów. Dowiedz się więc, jaka jest przyczyna powstawania zakoli oraz jak się ich skutecznie pozbyć?

Przyczyny powstawania zakoli

Zakola to nic innego jak dość charakterystyczna i łatwo rozpoznawalna forma łysienia androgenowego. Pojawiają się one w kilku fazach. Pierwszą z nich jest lekkie przerzedzanie się włosów, ale bez zmiany ich linii. Następnie przednia linia włosów delikatnie się cofa, a z czasem stan ten znacząco się pogłębia. W następnej kolejności włosy zaczynają się przerzedzać na czubku głowy.

W ostatecznej fazie dochodzi do całkowitego braku włosów w części potylicznej, a włosy w innych obszarach są bardzo rzadkie. Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy? Niestety wciąż nie do końca jesteśmy w stanie określić przyczyny łysienia androgenowego, jednak uważa się, że największy wpływ mają czynniki hormonalne oraz skłonności genetyczne. Zakola są bowiem bardzo często dziedziczone. Pojawiają się one już w wieku 30, a czasem nawet 20 lat i są zazwyczaj poprzedzone łupieżem lub łojotokiem.

Jak poradzić sobie z zakolami?

Jak więc radzić sobie z zakolami? Jest na to kilka sposobów. Jednym z nich jest transplantologia włosów. Podczas tego typu zabiegu pobierane są pojedyncze mieszki włosowe, dzięki czemu usunięta zostaje cofnięta linia włosów. Ponadto, wykorzystuje się tutaj specjalnie skonstruowane narzędzie, które pozwala wszczepić mieszek pod pożądanym kątem i w odpowiednim kierunku. Dzięki temu Twoje włosy będą gęste oraz bez problemu będziesz mógł je układać.

Więcej o zabiegu przeszczepiania włosów dowiesz się na stronie internetowej https://centrumkierach.pl/.
Inną bardzo skuteczną metodą walki z zakolami jest mezoterapia. Podczas tego zabiegu do skóry podaje się osocze bogatopłytkowe lub specjalistyczny preparat, dzięki któremu będziesz w stanie zahamować łysienie i przywrócić włosom gęstość.

Zdj. główne: Štefan Štefančík/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Płyn po goleniu – jaki wybrać i po co właściwie go używać?
Płyn po goleniu – jaki wybrać i po co właściwie go używać?
Skóra po goleniu wymaga specjalnej pielęgnacji – zwłaszcza ta na twarzy. Sprawdź, jak zadbać o męską cerę!
Białko w diecie sportowca. Czy wiesz wszystko na ten temat?
Białko w diecie sportowca. Czy wiesz wszystko na ten temat?
Białko jest jednym z najważniejszych składników w każdej diecie. O czym powinna pamiętać każda osoba uprawiająca sport?
Co kupić dziewczynie na święta?
Co kupić dziewczynie na święta?
Przedstawiamy 8 pomysłów na prezent, który przypadnie do gustu każdej kobiecie!
Ostatnie wpisy