Jak pielęgnować tatuaż dotwork?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Tatuaże typu dotwork to modele wykonane z małych czarnych kropeczek. Tą techniką można stworzyć niesamowite wzory na ciele. W dzisiejszym poradniku podpowiemy jak pielęgnować taki tatuaż. Na co należy zwrócić uwagę podczas procesu gojenia i po wygojeniu tatuażu?

Tatuaże dotwork – co warto wiedzieć na ich temat?

Wykonanie tatuażu z drobnych kropeczek jest niezwykle trudne, ale i pracochłonne. Często takie tatuaże powstają nie na jednej, a podczas kilku sesji. Oczywiście wszystko zależy od wielkości i stopnia skomplikowania takiego tatuażu. Podczas procesu twórczego tatuażysta kontroluje intensywność koloru za pomocą zagęszczenia kropek. Dzięki odpowiedniej technice wzory z kropek są cieniowane, co sprawia jeszcze większe wrażenie. W tej technice bardzo często wykonuje się mandale, lotosy, ale i wzory przedstawiające zwierzęta. Technika dotwork z cieniowaniem nadającym głębi świetnie sprawdza się także w przypadku tatuaży portretów. Tatuowanie techniką dotwork rozpoczyna się od konturów, a następnie wykonuje się wypełnienie i często powstaje ono już na kolejnej sesji. Najważniejsze jest jednak dodające efektu głębi cieniowanie – im większe zagęszczenie kropek, tym ciemniejszy efekt, a mniejsze zagęszczenie rozjaśnić obraz. Skoro wiadomo już jak wygląda i jak wykonuje się tatuaż dotwork, to warto dowiedzieć się jak o niego dbać na poszczególnych etapach gojenia.

Jak dbać o gojący się tatuaż typu dotwork?

Po wykonaniu pierwszego etapu tatuażu dotwork i przy każdym kolejnym tatuażysta nakłada po skończonej pracy krem przyspieszający gojenie i wydobywający głębie kolorów. Zanim jednak go nałoży przy użyciu wody oczyszcza ranę, jaką jest tatuaż po wykonaniu. Warstwa kremu jest gruba, co intensywnie wydobywa pigmenty. Właśnie wtedy wykonywane są zdjęcia tatuażu. Następnie nakładana jest paroprzepuszczalna folia do tatuażu i można udać się do domu. Warto na wykonanie tatuażu wybrać przewiewne ubranie z oddychającego materiału i takie też nosić w trakcie procesu gojenia. Oczywiście przed wyjściem z salonu można zaopatrzyć się w odpowiednie kosmetyki do tatuażu. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by zestaw do tatuażu zakupić wcześniej w sklepie internetowym. Powinien przede wszystkim zawierać krem przyspieszający gojenie. Przyda się też żel do mycia tatuażu, a także folia do tatuażu. Warto zaopatrzyć się w waciki bezpyłowe do osuszania tatuażu po myciu wspomnianym żelem. Przed nałożeniem folii zawsze koniecznie trzeba nałożyć grubą warstwę kremu do tatuażu przyspieszającego gojenie. Tatuaż należy myć w pierwszych dniach co 2-3 godziny, z wyłączeniem godzin nocnych. Należy w miarę możliwości wybrać taką pozycję snu, by nie dociskać rany ciężarem ciała. Koniecznie trzeba też wymienić pościel na świeżą.

Jak chronić tatuaż dotwork przed słońcem?

Tatuaż dotwork, który jest w trakcie gojenia nie powinien być wystawiany na słońce. Należy go osłaniać szeroką odzieżą oraz rzecz jasna opatrunkiem. Jednak gdy już się zagoi chce się go eksponować. By szybko nie stracił głębi kolorów warto zainwestować w zestaw do tatuażu zawierający masło do tatuażu, które świetnie nawilża i natłuszcza wytatuowaną skórę. Jednak samo masło sprawdzi się, gdy chcesz wydobyć głębie kolorów i wyeksponować tatuaż udając się na imprezę w mieszkaniu czy lokalu. Jednak gdy wystawiasz go bezpośrednio na słońce musisz wybrać kosmetyk, który posiada dodatkowo ochronę w postaci filtra SPF 50 plus. Znajdziesz kremy do tatuażu z takim filtrem, z którymi nie możesz rozstawać się w miesiącach letnich, gdy eksponujesz tatuaż.

Kiedy czeka Cię poprawka tatuażu typu dotwork?

Jeżeli nie stosowałeś się ściśle do zaleceń i tatuaż się rozpłynął, to czeka Cię poprawka. Pamiętaj, by w czasie gojenia nie zdrapywać strupów. Możesz w ten sposób nie tylko zniszczyć tatuaż, ale też doprowadzić do zakażenia skóry. W skrajnych przypadkach zakażenie skóry może prowadzić do konieczności usunięcia tatuażu. Warto zatem kierować się zaleceniami i dbać odpowiednio o tatuaż typu dotwork. Wtedy w zależności od intensywności kolorów tatuażu po kilku latach można zdecydować się na poprawki tatuażu. Zawsze też przy okazji można go rozszerzyć o dodatkowy wzór.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
9 stylowych prezentów, z których z pewnością ucieszy się Twój ojciec, brat czy przyjaciel
9 stylowych prezentów, z których z pewnością ucieszy się Twój ojciec, brat czy przyjaciel
W wszystkie inspiracje kupisz za mniej niż 80 złotych.
Bieganie na bieżni – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym treningu
Bieganie na bieżni – wszystko, co trzeba wiedzieć o tym treningu
Bieganie to przyjemna i zdrowa aktywność, ale Ty wciąż nie możesz się do niej przekonać? Może spróbuj treningu na bieżni! To urządzenie fitness ma naprawdę wiele zalet.
Do czego nosić półbuty?
Do czego nosić półbuty?
Zastanawiasz się, jak skomponować strój z półbutami? Oto kilka propozycji.
Ostatnie wpisy