Najpopularniejsze rodzaje tatuaży tekstowych

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis

Press info

Tatuaże to jeden z najbardziej powszechnych sposobów wyrażania siebie. Gdy chcemy pokazać to, co dla nas bardzo ważne, często decydujemy się na tatuaż właśnie w formie tekstu. Z badania, które przeprowadził Preply dowiadujemy się m.in., tatuaże w jakich językach zyskują na coraz więcej popularności, jakie są globalne trendy i w jakich krajach wykonuje się najwięcej tatuaży które posiadają błędy , często spowodowane niewłaściwym tłumaczeniem. Jeśli marzysz o wykonaniu tatuażu i nie chcesz tego żałować, lepiej zapoznaj się z wynikami badania Preply.

Ludzie na całym świecie robią sobie tatuaże, często decydując się na tekst w języku innym niż ten, którym się posługują każdego dnia. Tatuaże tekstowe występują w bardzo różnej formie: od motywacyjnych cytatów i tekstów piosenek po imiona i zwroty. Czy wiesz, jaki rodzaj napisów jest najczęściej wybierany i którzy celebryci swoimi tatuażami zainspirowali najwięcej osób na świecie? 

Preply, poddało analizie liczbę oznaczonych odpowiednimi hashtagami postów na Instagramie oraz roczną liczbę wyszukiwań w Google, wytypował pięć najpopularniejszych rodzajów tatuaży tekstowych na całym świecie. 

Najczęściej tatuujemy imiona, inicjały i ulubione cytaty

Tatuaże z imionami są najpopularniejszym rodzajem tatuaży tekstowych. Na Instagramie w 2022 roku pojawiło sią 298 000 postów na ten temat. W Google frazy uwzględniające tatuaż z imieniem wyszukiwano aż 2,6 miliona razy. Numer jeden na podium nie powinien nikogo dziwić. Bardzo często chcemy uwiecznić imię członka swojej  rodziny czy życiowej miłości. 

Na drugim miejscu znalazły się tatuaże składające się z pojedynczych liter. Na Instagramie pojawiły się one 122 000 razy, i odnotowano 2 157 840 wyszukiwań w Google. Najczęściej oznaczają one imię lub miejsce, które mają dla danej osoby znaczenie. 

Trzecie miejsce – 87 400 postów na Instagramie i 896 640 wyszukiwań w Google – należy do cytatów.  

Na czwartym miejscu najpopularniejszych tatuaży tekstowych znalazły się słowa – tatuaże, które mają za zadanie wyrażenie uczuć, motywację, odzwierciedlenie szeregu różnych myśli i emocji. Pojawiły się one w 87 400 postach na Instagramie i uzyskały 535 200 wyszukiwań w Google.

Tatuaże zawierające fragment tekstu ulubionej piosenki uplasowały się na piątym miejscu, z łączną liczbą 5000 wyników na Instagramie i 145 320 w Google. 

Oto na jakie języki decydujemy się najczęściej

Wiele osób decyduje się na wytatuowanie sobie obcojęzycznych słów lub zwrotów. Niektórych kusi estetyka znaków języków niełacińskich, inni decydują się na uniwersalny język, najczęściej angielski, aby tatuaż był zrozumiały na całym świecie.

W jakim języku najczęściej wykonujemy tatuaże? Co ciekawe nie jest to język angielski, który zajmuje dopiero 10 miejsce w zestawieniu. Pierwsza trójka należy do języków spoza alfabetu łacińskiego. Na szczycie listy znajduje się język japoński, zaraz za nim jest język chiński, a pierwszą trójkę domyka język arabski. Na tatuaże po arabsku zdecydowały się gwiazdy takie jak Selena Gomez, Angelina Jolie i Rihanna, co prawdopodobnie wpływa na ich popularność. 

Tatuaże w języku polskim bardzo zyskują

Trendy w tatuażu nieustannie się zmieniają. Preply przyjrzał się temu, które języki wybierane były najczęściej, w oparciu o średnią zmianę popytu z roku na rok. 

Największa zmiana zainteresowania nastąpiła w przypadku tatuaży wykonanych w języku perskim ze wzrostem popularności na całym świecie o 312% w skali roku. Perski jest językiem indoeuropejskim używanym w krajach takich jak Iran i Afganistan.

Na drugim miejscu uplasował się język polski ze wzrostem o 200%, a na trzecim język pendżabski – wzrost o ponad 129%. 

Czyimi tatuażami inspirujemy się najczęściej? Preply przyjrzał się celebrytom

Osoby podziwiane na całym świecie, mają duży wpływ na to, jakie tatuaże wybieramy. Mając to na uwadze, Preply przyjrzał się liczbie wyszukiwań dotyczących tatuaży celebrytów, i w ten sposób wyłonił dwudziestu o największym wpływie.  

Na całym świecie, w Internecie najczęściej wyszukiwane są tatuaże Ariany Grande – jest to ponad 1,3 miliona wyszukiwań w skali roku. Sama gwiazda pop ma na swoim ciele prawdopodobnie ponad 50 tatuaży, które zawierają m.in. cytaty z filmów oraz pseudonimy. Wyszukiwania dotyczące tatuaży Ariany Grande szczytową popularność osiągnęły w 2019 roku po tym, jak fani wychwycili błąd w tłumaczeniu jej japońskojęzycznego tatuażu poświęconego jej albumowi „7 ring”. Tatuaż przedstawiający wyraz „shichirin” w dosłownym tłumaczeniu oznacza „mały grill”. No cóż, może trzeba było skorzystać z porady native speakera?

Na drugim i trzecim miejscu znajdują się kolejno Harry Styles i Justin Bieber, Inne wytatuowane gwiazdy, które znalazły się w pierwszej dziesiątce, to Rihanna, Ben Affleck czy Angelina Jolie. 

Angelina Jolie i Rihanna mają wytatuowane teksty w języku arabskim. Angelina Jolie ma również tatuaż po łacinie, podobnie jak David Beckham, który w zestawieniu najpopularniejszych celebrytów zajął 12. miejsce. 

Tatuaże z błędem – najwięcej jest ich w USA

Jeśli decydujemy się na tatuaż tekstowy w obcym języku, upewnijmy się, że forma w jakiej go utrwalimy jest poprawna, inaczej możemy niestety bardzo tego żałować.  

Preply sprawdził, w jakich krajach jest najwięcej osób, które żałują wykonanych tatuaży, oraz gdzie popyt na ich usunięcie lub korektę jest największy. 

Co roku, ponad milion osób w Stanach Zjednoczonych poszukuje informacji dotyczących formy usunięcia tatuażu. W Brazylii takich informacji szukało 275 040, a w Wielkiej Brytanii 217 200.

O czym trzeba pamiętać przed wykonaniem tatuażu, aby nie żałować swojej decyzji?

Mądry wybór tatuatora i pozwolenie mu na kreatywne podejście do naszego pomysłu to z pewnością dobry pomysł. Zawsze też starajmy się, aby native speaker dobrze sprawdził poprawność tatuażu tekstowego.

Metodologia i źródła

Przeanalizowaliśmy globalne dane wyszukiwania Google, aby poznać najpopularniejsze rodzaje tatuaży tekstowych i inspiracje tatuażami celebrytów w oparciu o najczęstsze zapytania. 

Dane zebrane w listopadzie 2022 r. 

Materiał Partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pomysły na eleganckie stylizacje na randkę – inspiracje damskie i męskie
Pomysły na eleganckie stylizacje na randkę – inspiracje damskie i męskie
Wybierasz się na randkę i szukasz stylizacji, którą zachwycisz swoją drugą połówkę? Zobacz nasze propozycje zarówno dla niej, jak i dla niego!
Jak raz na zawsze pozbyć się brzydkiego zapachu stóp?
Jak raz na zawsze pozbyć się brzydkiego zapachu stóp?
Masz problem z nieprzyjemnym zapachem swoich stóp? Poznaj sprawdzone sposoby, jak można z tym walczyć, ale też zapobiegać. To proste.
Pomysły na prezenty z okazji Dnia Kobiet
Pomysły na prezenty z okazji Dnia Kobiet
Dzień Kobiet to doskonały moment, aby sprawić radość swojej partnerce. Sprawdź jakie prezenty cieszą się popularnością w 2023 roku!
Ostatnie wpisy