Kwiaty wpływają na pamięć i ciśnienie – jak to możliwe?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rośliny ustawiamy w mieszkaniach głównie z estetycznego punktu widzenia. Warto jednak wiedzieć, że kwiaty mają duży wpływ na nasze zdrowie. I nie – nie chodzi nam o ich jedzenie…

Od kilku lat mówi się, że przejście na wegetarianizm to zdrowa historia. Okazuje się jednak, że nie tylko jedzenie produktów roślinnych korzystnie wpływa na pracę naszego organizmu. Co więc jeszcze wychodzi nam na zdrowie? Według ekspertów z japońskiego Uniwersytetu Chiba już samo patrzenie na kwiaty poprawia samopoczucie i obniża ciśnienie krwi. Naukowcy dowiedli, że przyglądanie się czerwonym różom przez 3 minuty przynosiło badanym uczucie spokoju i radości.

Warto również wiedzieć, że inni uczeni – z University of Pittsburgh – sprawdzili, że osoby zajmujące się pracami ogrodniczymi odczuwają większy spokój, aniżeli ich rówieśnicy, którzy unikają tego rodzaju czynności. Eksperci dowiedli też, że w przypadku „ogrodników” ryzyko rozwoju demencji spada o 50 procent. Co więcej taka aktywność na świeżym powietrzu może przyczynić się do polepszenia pamięci – a wszystko to dzięki zwiększeniu objętości mózgu w odpowiednich obszarach, do którego dochodzi podczas „ćwiczeń” w ogrodzie.

Spróbujesz wiosną swoich sił w pielęgnowaniu i hodowaniu roślin?

Przeczytaj też: 10 TYSIĘCY KROKÓW TO ZA MAŁO? ZRÓB DWA RAZY TYLE, A PODZIĘKUJE CI SERCE

Zdjęcie główne: Shamim Nakhaei/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Gdzie zabrać na wakacje drugą połówkę? 5 praktycznych porad!
Gdzie zabrać na wakacje drugą połówkę? 5 praktycznych porad!
Wakacje trwają w najlepsze – czy zabrałeś już swoją ukochaną na wakacje?
Jak dbać o białe sneakersy?
Jak dbać o białe sneakersy?
Uwielbiasz białe buty, ale nie wiesz, jak je czyścić? Podpowiadamy – jak dbać o białe sneakersy, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknym wyglądem.
Jak personalizowane prezenty mogą uczynić każdą okazję wyjątkową: przewodnik po grawerowanych upominkach
Jak personalizowane prezenty mogą uczynić każdą okazję wyjątkową: przewodnik po grawerowanych upominkach
Wybór idealnego prezentu to często problem, może być jednak ułatwiony dzięki personalizacji. Nasz przewodnik wprowadzi Cię w świat grawerowanych upominków i odkryje, jak mogą one podkreślić wyjątkowość każdej okazji.
Ostatnie wpisy