Najdroższy burger na świecie kosztuje 5 tysięcy euro! Gdzie można go kupić i jaki składnik sprawia, że jest taki drogi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma to jak smczny, duży, soczysty burger! Czasem stawiasz na tego taniego z typowego fast food’u w jednej ze swoich ulubionych sieciówek, innym razem wybierasz restaurację slow food i stawiasz na jakość.  Co burger to inny, prawda? Powstało jednak wiele ekskluzywnych wersji tej przekąski. Czy zapłaciłbyś za to danie kilka tysięcy złotych, a co więcej – nawet kilka tysięcy euro?

Istnieją takie drogie burgery. Podczas pandemii holenderska restauracja „De Daltons” położona w niewielkiej miejscowości o nazwie Voorthuizen opracowała przepis na burgera, który kosztuje aż 5 000 euro, mając szansę na pobicie światowego rekordu.

Właściciel restauracji, Robbert Jan de Veen, postanowił obalić z tronu obecnych rekordzistów,  ale wszelkie konkursy kulinarne zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Jak mówi:

„Pobicie rekordu świata było moim marzeniem z dzieciństwa i jest to naprawdę niesamowite uczucie!”

Obecny rekord ceny za najdroższego burgera na świecie wynosi 4200 euro za danie o wadze 352,44 kg. Tutaj rozmiar ma klasyczną wielkość i można go zjeść tradycyjnie przy pomocy rąk. Nazwa burgera brzmi „Golden Boy” i faktycznie znajdziemy w nim elementy jadalnego złota – na bułce znajdziemy ozdobne liście wykonane z tego wielokaratowego materiału.

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć najdroższego obecnie burgera na świecie (fotografia pochodzi z oficjalnego profilu restauracji na Instagramie)

Oprócz wymienionego już złota, składnikiem burgera jest oczywiście wołowina najwyższej jakości, a także między innymi białe trufle, kawałki kraba królewskiego, kawior z bieługi oraz majonez z kaczych jaj. Do przygotowania elementów dania szef kuchni używa również szampana Dom Pérignon i niezwykle luksusowej, a tym samym bardzo drogiej whisky.

Pierwszy taki burger znalazł już swojego smakosza, a cały dochód z jego sprzedaży został przekazany na holenderski bank żywności.

Przeczytaj też: 7 PRZEPISÓW NA ŚNIADANIA, KTÓRE ZAPEWNIĄ CI ENERGIĘ NA CAŁY DZIEŃ

Zdjęcie główne: Mae Mu/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje męskich kurtek i jak dopasować dany model do sylwetki?
Jakie są rodzaje męskich kurtek i jak dopasować dany model do sylwetki?
Wybór odpowiedniej męskiej kurtki powinien być potraktowany bardzo poważnie. Przygotuj się na zakupy i sprawdź, jaki model będzie pasować do Twojej szafy i sprawdzi się przez lata.
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Chcesz wiedzieć, jak działa reklama kontekstowa i jak ocenić jej skuteczność? Przeczytaj nasz artykuł!
3 skuteczne sposoby, jak się  zmotywować do ćwiczeń w nowym roku
3 skuteczne sposoby, jak się zmotywować do ćwiczeń w nowym roku
Wciąż szukasz motywacji do ćwiczeń? Te 3 sposoby są niezawodne, żebyś wrócił do regularnych treningów!
Tagi
Ostatnie wpisy