Najdroższy burger na świecie kosztuje 5 tysięcy euro! Gdzie można go kupić i jaki składnik sprawia, że jest taki drogi?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma to jak smczny, duży, soczysty burger! Czasem stawiasz na tego taniego z typowego fast food’u w jednej ze swoich ulubionych sieciówek, innym razem wybierasz restaurację slow food i stawiasz na jakość.  Co burger to inny, prawda? Powstało jednak wiele ekskluzywnych wersji tej przekąski. Czy zapłaciłbyś za to danie kilka tysięcy złotych, a co więcej – nawet kilka tysięcy euro?

Istnieją takie drogie burgery. Podczas pandemii holenderska restauracja „De Daltons” położona w niewielkiej miejscowości o nazwie Voorthuizen opracowała przepis na burgera, który kosztuje aż 5 000 euro, mając szansę na pobicie światowego rekordu.

Właściciel restauracji, Robbert Jan de Veen, postanowił obalić z tronu obecnych rekordzistów,  ale wszelkie konkursy kulinarne zostały odwołane z powodu pandemii COVID-19. Jak mówi:

„Pobicie rekordu świata było moim marzeniem z dzieciństwa i jest to naprawdę niesamowite uczucie!”

Obecny rekord ceny za najdroższego burgera na świecie wynosi 4200 euro za danie o wadze 352,44 kg. Tutaj rozmiar ma klasyczną wielkość i można go zjeść tradycyjnie przy pomocy rąk. Nazwa burgera brzmi „Golden Boy” i faktycznie znajdziemy w nim elementy jadalnego złota – na bułce znajdziemy ozdobne liście wykonane z tego wielokaratowego materiału.

Na zdjęciu poniżej możesz zobaczyć najdroższego obecnie burgera na świecie (fotografia pochodzi z oficjalnego profilu restauracji na Instagramie)

Oprócz wymienionego już złota, składnikiem burgera jest oczywiście wołowina najwyższej jakości, a także między innymi białe trufle, kawałki kraba królewskiego, kawior z bieługi oraz majonez z kaczych jaj. Do przygotowania elementów dania szef kuchni używa również szampana Dom Pérignon i niezwykle luksusowej, a tym samym bardzo drogiej whisky.

Pierwszy taki burger znalazł już swojego smakosza, a cały dochód z jego sprzedaży został przekazany na holenderski bank żywności.

Przeczytaj też: 7 PRZEPISÓW NA ŚNIADANIA, KTÓRE ZAPEWNIĄ CI ENERGIĘ NA CAŁY DZIEŃ

Zdjęcie główne: Mae Mu/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kosmetyki do golenia – po jakie produkty sięgnąć?
Kosmetyki do golenia – po jakie produkty sięgnąć?
Szukasz skutecznych i naturalnych produktów pielęgnacyjnych do golenia? Koniecznie sprawdź te formuły.
Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz garnitur online
Wszystko, co musisz wiedzieć, zanim kupisz garnitur online
Kilka przydatnych rad.
Jak dbać o zegarek?
Jak dbać o zegarek?
Jedni noszą zegarek na co dzień, inni tylko na specjalne okazje. Bez względu na to, w której grupie jesteś, zawsze musisz odpowiednio o niego dbać. Podpowiadamy, co zrobić, by zegarek przetrwał wiele lat w jak najlepszym stanie
Tagi
Ostatnie wpisy