Na telewizorze czy projektorze – na czym lepiej oglądać filmy?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Filmy to jedna z najpopularniejszych rozrywek. Od powstania kina minęło wiele lat, jednak coraz ciekawsze scenariusze i rozwój technologii sprawia, że filmy zachwycają nas nie mniej, niż pierwszych widzów, którzy z fascynacją przyglądali się czarno-białym, niemym ruchomym obrazom. W czasach, gdy kina są zamknięte, możemy cieszyć się rozwojem serwisów streamingowych. Warto jednak zadać sobie pytanie – co bardziej przybliży nas do kinowego doświadczenia? Telewizor czy projektor?

Sześćdziesiąt cali w salonie

Jeszcze nie tak dawno temu telewizor kojarzył się z oglądaniem… No właśnie, telewizji. W pewnym momencie młodzi ludzie zaczęli odchodzić od kupna telewizorów na rzecz innej elektroniki. Telewizor zajmował miejsce, a ewentualne filmy oglądano na ekranie komputerów – mogło mieć to związek z tym, jak niewiele interesujących młodych ludzi treści było dostępnej na kanałach telewizyjnych. Wraz ze wzrostem popularności serwisów streamingowych, takich jak HBO Go czy Netflix, telewizor znowu stał się wartościowym sprzętem. Producenci prześcigają się w pomysłach na to, by doświadczenie oglądania filmu we własnym salonie, było zbliżone do kina. Najnowsze modele oferują rozdzielczość 4K, która pozwoli Ci dostrzec nawet najmniejsze szczegóły, także w ciemnych scenach, które do tej pory zdawały się być Twoim koszmarem. Mało który telewizor nie posiada obecnie Smart TV lub Androida, jednak przed kupnem upewnij się, że dostępna jest któraś z tych opcji lub obie. Zapewni Ci to dostęp do wszystkich streamingów, Youtube, Spotify oraz wielu innych aplikacji. Zwróć uwagę na zaokrąglane ekrany. To kolejny ze sposobów na to, by poczuć się jak w kinie. Kupując telewizor, sprawdź również, co piszą o jakości dźwięku. Coraz więcej producentów wspomina o kinowej jakości – przestrzenne rozprowadzane dźwięku zapewnia realistyczne odczucia, które nadaje wrażenie, jakby dźwięk otaczał Cię z każdej strony. Dokładnie tak, jak w kinie!

Dodatkowe atuty telewizorów

Jeżeli martwisz się tym, że na telewizor w Twoim salonie nie ma wystarczająco miejsca, a nie zadowala Cię mały model, gdy możesz mieć to, co najlepsze – zwróć uwagę na uchwyty do telewizorów. Dzięki nim zawiesisz telewizor na ścianie lub na wysięgniku z sufitu, w zależności od własnych potrzeb. Dzięki temu ustawisz też telewizor pod odpowiadającym Tobie kątem i na takiej wysokości, jaka będzie sprzyjać najlepszemu odbiorowi filmów czy seriali. Warto wspomnieć też o tym, że telewizory już dawno przestały służyć jedynie do oglądania seriali czy serwisów informacyjnych. Xbox czy Playstation to przyjaciel Twojego telewizora. Im lepsza jakość dźwięku oraz obrazu, tym przyjemniejsze doświadczenie płynące z grania w Twoje ukochane gry.

Projektor – doświadczenie jak z kina!

Masz wolną białą lub szarą ścianę? Swój ulubiony film pod ręką? Biegnij do kuchni szykować popcorn i… Włącz projektor. Coraz popularniejsze stały się właśnie projektory. Niewątpliwie oglądanie filmu na powierzchni większej nawet od sześćdziesięciu cali, jest niesamowitym doświadczeniem. O czym należy pamiętać, zanim przyszykujemy się na seans z projektorem? Przede wszystkim – w pomieszczeniu nie może być jasno. W takim przypadku nawet najlepsza jakość projektora na nic się nie zda. Warto zdecydować się na oglądanie filmu wieczorem, a jeżeli na zewnątrz wciąż jest jasno – zasłoń wszystkie okna. Wybierając projektor, zwróć uwagę na to, by posiadał rozdzielczość full HD. Kolejną istotną kwestią jest dźwięk. Warto zaopatrzyć się w przenośny głośnik dobrej firmy, dzięki któremu uzyskamy dźwięk wysokiej jakości. Oglądanie filmów na projektorze na pewno jest doświadczeniem jedynym w swoim rodzaju i zyskuje coraz większą ilość fanów.

Przeczytaj też: NAJPOPULARNIEJSZE FILMY I SERIALE, KTÓRE OGLĄDALIŚMY NA NETFLIXIE W 2020 ROKU

Zdjęcie główne: Max Vakhtbovych/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Niezapomniany wieczór kawalerski – jak dobrze go zorganizować?
Niezapomniany wieczór kawalerski – jak dobrze go zorganizować?
Wieczór w męskim gronie powinien być niezapomniany, dlatego warto się do niego dobrze przygotować. Dowiedz się, jakie są preferencje Pana Młodego i sprawdź, jakim dysponujesz budżetem, by zorganizować wyjątkowe party dla swojego przyjaciela. O czym należy pamiętać?
Bucket hat, czyli kapelusz wędkarski króluje na ulicach. Jak go nosić?
Bucket hat, czyli kapelusz wędkarski króluje na ulicach. Jak go nosić?
Typowy kapelusz wędkarski od dziś może kojarzyć się nam ze street stylem.
Wybór odpowiednich nożyczek chirurgicznych: Kluczowe kryteria
Wybór odpowiednich nożyczek chirurgicznych: Kluczowe kryteria
Nożyczki chirurgiczne są niezastąpione w medycynie, zarówno podczas skomplikowanych zabiegów, jak i podczas codziennego opatrywania ran.
Ostatnie wpisy