Co warto wiedzieć przed wzięciem auta w leasing?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Kupno to nie jedyny sposób na wejście w posiadanie auta. Od niedawna dla osób prywatnych dostępna jest opcja leasingu konsumenckiego, dzięki któremu możesz mieć swoje wymarzone auto bez ogromnych kosztów początkowych. Dla przedsiębiorstw oraz jednoosobowych działalności gospodarczych leasing samochodów służbowych to już standard, jednak nadal warto poszerzać swoją wiedzę na ten temat i aktualizować informacje. Oto kilka rzeczy, o których warto wiedzieć przed wzięciem auta w leasing. 

Leasing samochodów dla firm  

O ile leasing jest całkiem popularny wśród przedsiębiorców, szukających aut służbowych, tak nie zawsze jest to najbardziej opłacalny wariant. Zazwyczaj rzeczywiście jest to dla firmy bardziej korzystne od kupna, zwłaszcza, że wiele firm leasingowych oferuje atrakcyjne rabaty dla zakładów pracy.

Warto jednak przed podjęciem ważnej decyzji o wzięciu leasingu, sprawdzić na własną rękę z jakimi kosztami się to wiąże. Jeśli okażą się one zbyt duże, zaoszczędzisz czas na spotkaniach z agentami i przedstawicielami leasingodawcy. Kalkulacja leasingu nie jest prostym zadaniem, zwłaszcza jeżeli to Twój pierwszy raz z tego typu obliczeniami. Na szczęście na stronach internetowych możesz znaleźć kalkulator leasingowy, dzięki któremu, po wpisaniu odpowiednich danych, szybko poznasz orientacyjną wysokość miesięcznych kosztów leasingu poszczególnych samochodów.   

Leasing dla klientów indywidualnych   

Jeszcze do niedawna leasing był zarezerwowany wyłącznie dla osób prowadzących swoją działalność gospodarczą. Stan rzeczy zmienił się w 2011 roku i teraz nawet klienci indywidualni mogą zdecydować się na leasing auta. Wzięcie samochodu w leasing przez osobę prywatną to sposób na to, by zawsze jeździć najnowszymi i najbardziej nowoczesnymi modelami samochodów na rynku.

Co roku do salonów samochodowych wjeżdżają nowe wydania aut od popularnych dealerów. Każdy fan motoryzacji marzy wtedy o tym, by mieć w garażu to Audi czy ten model  Mercedesa, którym zachwyca się świat miłośników aut. Niestety, takie samochody kosztują kilkadziesiąt, a czasem nawet kilkaset tysięcy złotych i nie każdy może pozwolić sobie na wydanie takiej kwoty. Wtedy, dzięki nowym możliwościom, jakie oferuje leasing konsumencki, możesz leasingować najnowszy model Seata bez konieczności wydawania jednorazowo kilkudziesięciu tysięcy złotych lub brania kredytu.

Co więcej, po zakończeniu okresu leasingu, znowu możesz wybrać najnowszy model samochodu, zamiast jeździć przestarzałym już egzemplarzem sprzed kilku lat. 

Co wziąć pod uwagę przed wykupieniem leasingu?     

Chociaż leasingowanie samochodu to raczej prosta i mało skomplikowana procedura, warto przed podjęciem decyzji zastanowić się nad kilkoma rzeczami. Po pierwsze, weź pod uwagę dodatkowe koszty, jakie wiążą się z posiadaniem auta. O ile firma leasingowa pokrywa koszty napraw, które trzeba przeprowadzić w ramach standardowych prac, wszelkie usterki wynikające z nieprawidłowego użytkowania auta lub ewidentnie powstałe z Twojej winy musisz naprawić na własną rękę.

Do tego dolicz jeszcze koszty ubezpieczenia auta oraz tankowanie, myjnię, olej, wszystkie płyny i nagle do miesięcznej raty leasingu dochodzi kilkaset złotych więcej. Jeśli więc zamierzasz podpisać umowę na półtora roku, dobrze zastanów się, czy koszty nie przerastają Twoich możliwości. 

Zdj. główne: Lance Asper/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Uzależnienie od cukru – jak je rozpoznać i jak z nim walczyć?
Uzależnienie od cukru – jak je rozpoznać i jak z nim walczyć?
Uwielbiasz słodycze i ciężko Ci się oprzeć łakociom na co dzień? Sprawdź, czy nie jesteś uzależniona od cukru i dowiedz się, jak wrócić na zdrowe tory!
5 kosmetyków, które Ty i Twoja partnerka możecie używać wspólnie
5 kosmetyków, które Ty i Twoja partnerka możecie używać wspólnie
Coraz większą popularnością cieszą się kosmetyki unisex. Poznaj 5 kosmetyków, których możecie używać wspólnie.
Implanty zębów – jak należy o nie dbać?
Implanty zębów – jak należy o nie dbać?
Implanty zębów są innowacyjnym rozwiązaniem w stomatologii, które umożliwiają osobom z utraconymi zębami odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej.
Ostatnie wpisy