Chcesz wybielić zęby? Oto 5 faktów, które trzeba znać przed wykonaniem tego zabiegu

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Kto nie marzy o zniewalającym uśmiechu? A wiadomo, że białe zęby potęgują ten czar, zwłaszcza w przypadku panów, którzy są entuzjastami stomatologii estetycznej! Dowiedz się więcej o wybielaniu zębów.

W XXI wieku wybielanie zębów staje się pewnego rodzaju trendem. Wiele osób, zanim zdecyduje się na tego typu zabieg, najpierw próbuje samodzielnie dodać swoim zębom bieli. Na przykład poprzez stosowanie dostępnych w aptekach czy drogeriach środków mających rozjaśnić zęby – czyli różnego rodzaju past, płukanek czy pasków wybielających. Jednak, które z nich faktycznie warto stosować? I czy mogą być też negatywne efekty zabiegu wybielania zębów?

Oto 5 faktów, które trzeba znać przed wykonaniem zabiegu wybielania zębów

  1. Kolor zębów zależy w głównej mierze od genetyki, nawyków i wieku

Zanim zdecydujesz się na zabieg wybielenia zębów w gabinecie stomatologicznym, musisz wziąć pod uwagę swoje uwarunkowania genetyczne. A mianowicie pamiętaj o tym, że kolor zębów zależy przede wszystkim od trzech czynników. Po pierwsze od genetyki, bo już w dzieciństwie w czasie formowania się zębów mają one określoną barwę. Po drugie – Twoje ewentualne nawyki też mają wpływ na kolor. Na przykład palenie papierosów, notoryczne picie kawy, herbaty, bądź złe nawyki szczotkowania zębów, niestety, ale też wpływają na pojawianie się przebarwień. I po trzecie wiek. Z biegiem czasu zęby częściej i szybciej się psują, a ich kolor odbiega zdecydowanie od bieli. Zdarza się również, że przebarwienia na zębach pojawiają się w efekcie stosowania leków i ze względu na wrodzone zaburzenia w budowie szkliwa.

  1. Zęby możesz spróbować wybielić domowymi sposobami

Obecnie mamy szeroki wybór specyfików do wybielania zębów. Więc zanim ostatecznie zdecydujesz się na zabieg u dentysty, możesz wypróbować kilku bezpiecznych opcji wybielania zębów w domu. Pasty wybielające, paski do wybielania czy nawet profesjonalne zestawy do wybielania światłem LED. Pamiętaj, że bez względu na to, czy wybielasz zęby w gabinecie dentystycznym, czy domu musisz stosować się do zasad obowiązujących przed i po wybielaniu. Chodzi głównie o to, żeby przestrzegać białej diety. Co jeść? Np. nabiał, ryby, zboża, np. biały ryż.

  1. Profesjonalne wybielanie zębów jest bezbolesne, ale trzeba się do niego odpowiednio przygotować

Zabieg wybielania zębów wykonuje lekarz lub higienistka. Może on trwać nawet do 2 godzin, w zależności od użytego do tego celu preparatu. Taki zabieg składa się z kilku etapów, w trakcie których nakłada się kolejne porcje preparatu do wybielania i aktywuje je światłem lampy. Czasem przed zabiegiem zaleca się pacjentowi wzięcie środka przeciwbólowego, np. paracetamolu, ponieważ zmniejszy nadwrażliwość zębów, która może pojawić się w trakcie wybielania. Pamiętaj, że nowoczesne metody i delikatne składniki specyfików używanych do wybielania powodują, że profesjonalne wybielanie zębów jest dziś metodą całkowicie bezpieczną.

  1. Są różne metody profesjonalnego wybielania zębów

Do metod wybielania zębów w gabinecie stomatologicznym zaliczamy: wybielanie laserem, metodą nakładkową i poprzez zastosowanie licówek matujących. Każda z nich ma swoje wady i zalety. Najlepiej zapytać o nie podczas wizyty u stomatologa, który po obejrzeniu naszych zębów doradzi najlepszą dla nas metodę. Bez względu na to, na którą z tych metod się zdecydujemy, najpierw przed wybielaniem musimy udać się na wizytę, gdzie stomatolog usunie nam kamień nazębny.

  1. Ile kosztuje wybielanie zębów przez stomatologa?

Ceny profesjonalnego wybielania zębów są bardzo zróżnicowane, a zależą m.in. od metody, którą wybierzesz, ale też od miejsca zamieszkania. Zazwyczaj zabiegi te są droższe w większych miastach. Ceny za zabieg wybielania zębów laserem i przy pomocy lampy plazmowej wahają się od 500 do 1000 zł. Zaś metoda wybielania za pomocą nakładek, to koszt średnio od 400 do 800 zł. Jeśli chcemy spróbować wybielić zęby przy użyciu pasków dostępnych w drogeriach, to musimy się liczyć z wydatkiem kilkudziesięciu złotych (trzeba pamiętać, że wybielanie paskami trzeba powtarzać co kilka miesięcy).

Przeczytaj też: NAJBRUDNIEJSZE MIEJSCA W DOMU – GDZIE GROMADZI SIĘ NAJWIĘCEJ ZARAZKÓW?

Zdjęcie główne: the faces/ adobestock.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Chcesz mieć długie włosy? Trzymaj się tej instrukcji zapuszczania
Chcesz mieć długie włosy? Trzymaj się tej instrukcji zapuszczania
Chcesz mieć długie włosy, ale nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skorzystać z naszych podpowiedzi i ciesz się piękną fryzurą. Wbrew pozorom długie włosy pasują wielu mężczyznom!
Tesla – auto przyszłości czy przynęta na laików?
Tesla – auto przyszłości czy przynęta na laików?
Zamieniając marzenia o jeździe autonomicznej w rzeczywistość, Tesla urosła do miana lidera wśród najbardziej progresywnych marek. Z tą pozycją wiąże się jednak nie tylko prestiż, lecz przede wszystkim odpowiedzialność. Jak radzi sobie z nią Tesla?
Buty podwyższające dla panów – Jakie wybrać?
Buty podwyższające dla panów – Jakie wybrać?
Buty podwyższające to idealny sposób na dyskretnie dodanie kilku centymetrów do wzrostu. Warto jednak pamiętać, że buty podwyższające nie są dla każdego, a wybór noszenia ich zależy od indywidualnych preferencji. Noszenie butów podwyższających nie powinno być jedynym sposobem na poprawę pewności siebie ani nie jest to sposób na oszukiwanie innych co do swojego wzrostu. Poniżej znajdziesz kilka porad, które pomogą Ci w wyborze idealnego modelu dla siebie.
Ostatnie wpisy