Podstawowe informacje o implantach zębowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Leczenie implantologiczne w dzisiejszych czasach jest skuteczne, bezpieczne i dobre dla naszego zdrowia. Wszczepienie implantu zębowego jest uznawane przez lekarzy za jedną z najlepszych metod uzupełniania braków w uzębieniu. Dowiedz się więcej!

Implanty zębowe – co to takiego?

Czym są implanty zębowe? Najprościej rzecz ujmując, są to sztuczne korzenie, chirurgicznie wszczepiane w kość szczęki lub żuchwy w celu zastąpienia jednego lub wielu brakujących zębów. Implanty zębowe są wykonane z tytanu lub innych materiałów biokompatybilnych i są zaprojektowane w taki sposób, aby zintegrować się z kością, co pozwala na stabilne i trwałe zastąpienie brakującego zęba lub zębów.

Implanty zębowe w nowoczesnej stomatologii są stosowane powszechnie, a to dzięki ich skuteczności, trwałości oraz oczywiście naturalnemu wyglądowi. Gdy brakujące zęby nie mogą być już zastąpione mostami dentystycznymi lub protezami zębowymi, lub gdy pacjent poszukuje najbardziej trwałego rozwiązania, polecane są właśnie implanty. (Sprawdź: implanty zębowe Warszawa)

Zalety i wady implantów zębowych – poznaj je, zanim zdecydujesz

Bez wątpienia implanty zębowe mają wiele zalet. Są to między innymi:

  • Naturalny wygląd: implanty wyglądają i funkcjonują tak samo, jak naturalne zęby, więc nie musimy obawiać się ewentualnego sztucznego wyglądu.
  • Trwałość: są bardzo trwałe, a, odpowiednio pielęgnowane, przetrwają przez wiele lat i może nie zaistnieć potrzeba ich wymiany w przyszłości.
  • Poprawa jakości życia: bezsprzecznie implanty zębowe umożliwiają pacjentowi swobodne jedzenie, mówienie i uśmiechanie się bez żadnych ograniczeń, których doświadczają osoby z brakami w uzębieniu.
  • Wygoda i bezpieczeństwo: implanty zębowe nie tylko są komfortowe w użytkowaniu, ale także łatwe do utrzymania w czystości oraz higieniczne.

Jeżeli natomiast chodzi o wady tego rozwiązania, wśród nich wiele osób z całą pewnością wymieni chociażby cenę. Rzeczywiście, implanty zębowe są dość kosztowne, choć przed ich wykonaniem dobrze jest po prostu zrobić rozeznanie w różnych miejscach. (Sprawdź: Implanty zębowe Kraków) Ponadto proces implantacji zęba jest dość długotrwały, może potrwać nawet kilka miesięcy, co bywa uciążliwe dla pacjentów.

Jak dbać o implanty zębowe po zabiegu?

Co decyduje o tym, czy będziemy zadowoleni z implantacji zęba? Przede wszystkim odpowiednia higiena, o którą musimy dbać po zabiegu: szczotkowanie zębów, ich nitkowanie i płukanie jamy ustnej. 

Nie zapominaj także o regularnych wizytach u stomatologa (Sprawdź: Implanty zębowe Wrocław), który oceni stan implantów zębowych. Unikanie palenia papierosów, unikanie niektórych potraw i napojów – o tym także należy pamiętać, jeżeli chcesz cieszyć się trwałością implantów.

Fot.: Amir Esrafili/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Kontekstowa reklama w strategii promocji firmy
Chcesz wiedzieć, jak działa reklama kontekstowa i jak ocenić jej skuteczność? Przeczytaj nasz artykuł!
Z jakiego wyposażenia składa się gabinet tatuażu?
Z jakiego wyposażenia składa się gabinet tatuażu?
Wyposażenie studia tatuażu wpływa na możliwości tatuatorów oraz jakość świadczonych usług. Zobacz, jakie sprzęty powinny znaleźć się w takim salonie.
Czym są braletki i czy warto je nosić?
Czym są braletki i czy warto je nosić?
Miękkie braletki należą do biustonoszy popularnych szczególnie wśród pań o małym biuście. Do ich zalet należy komfort użytkowania oraz modny wygląd. To rozwiązanie skupiające się na naturalności i wygodzie. Ten typ bielizny pozwala zachować fizjologiczny kształt piersi i przypomina najczęściej koronkowy top z dwoma trójkątami.
Ostatnie wpisy