Co wyróżnia ubrania uszyte na miarę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Osoby, które chcą być dobrze ubrane często decydują się na ubrania szyte dla nich na miarę. Garnitur szyty na miarę świetnie sprawdzi się w najważniejszych dniach życia – na istotnych imprezach takich, jak śluby (także własny) czy chrzciny a także na spotkaniach biznesowych. Dlaczego warto zdecydować się na posiadanie chociaż jednej rzeczy uszytej na miarę w swojej garderobie? I na jakie koszty należy się przy tym przygotować?

1. Szycie na miarę – dlaczego warto inwestować w ubrania wykonane na zamówienie?

2. Szycie garniturów na miarę – jakie są zalety takiego rozwiązania?

3. Korekty krawieckie – istotny element uzyskania doskonałej części garderoby?

4. Ile może kosztować szycie na miarę?

5. Gdzie znaleźć profesjonalistów wykonujących ubrania na miarę?

Szycie na miarę – dlaczego warto inwestować w ubrania wykonane na zamówienie?

Dlaczego warto zainwestować w elementy garderoby uszyte na miarę? Jest kilka powodów. Gotowy garnitur ze sklepu nie będzie tak dobrze podkreślał twojej sylwetki. Wręcz przeciwnie, będzie prezentował się co najwyżej średnio; być może nawet uwydatni te elementy twojej sylwetki, które wolałbyś ukryć. Z kolei szyjąc na miarę jesteś osobą decyzyjną w wielu kwestii – od ciebie zależy wybór tkaniny i jesteś w stanie poinformować krawca na temat swoich indywidualnych potrzeb. 

Szycie garniturów na miarę – jakie są zalety takiego rozwiązania?

Jest wiele zalet posiadania ubrań (a więc także i garniturów) szytych na miarę. Przede wszystkim doskonale prezentują się one na wybranej sylwetce, na którą zostały wykonane. Krawcowe potrafią analizować ruch, dzięki czemu materiał zawsze wygląda dobrze – niezależnie od tego czy się stoi, siedzi czy idzie. Ponadto ma się decyzyjność w wyborze tkaniny, koloru czy też dodatków. Można zadecydować gdzie pojawi się kieszeń czy końcowy produkt będzie miał strukturę oraz jakie guziki będą najlepsze. 

Korekty krawieckie – istotny element uzyskania doskonałej części garderoby?

Podczas tworzenia na miarę dowolnej części garderoby niezwykle ważne jest to, aby co jakiś czas pojawiać się na przymiarkach, podczas których wykonywane są korekty krawieckie. To bardzo istotne, ponieważ wyłącznie w ten sposób faktycznie można osiągnąć pożądany przez siebie efekt dobrze dopasowanej części garderoby, która dobrze układa się zarówno podczas stania, jak i ruchu. Także projekt może być dopracowywany wraz z jego powolnym wykonywaniem – czasami dopiero wtedy wychodzi, że niektóre elementy są niepotrzebne. 

Ile może kosztować szycie na miarę?

Szycie na miarę nie jest tanim procesem – osoby przyzwyczajone do cen pojawiających się w sklepach sieciowych mogą nawet być nieco zszokowani ilością, jaką trzeba zapłacić. Niemniej jednak warto mieć świadomość, że ubrania uszyte na miarę będą z tobą cały czas – ich jakość jest na naprawdę wysokim poziomie, którego nie są w stanie zaproponować sieciówki. Dlatego też trzeba mieć świadomość, że takie usługi kosztują nawet do kilku tysięcy złotych, chociaż oczywiście znajdują się też tańsze opcje. 

Gdzie znaleźć profesjonalistów wykonujących ubrania na miarę?

Proces szycia wymaga tego, aby zebrać miarę z twojej sylwetki. Krawcowie ściągają z ciebie wymiary niejednokrotnie w trakcie procesu. Przymiarki są niezbędne do tego, aby uszyty garnitur bądź inna część garderoby faktycznie dobrze na tobie leżała. Dlatego też należy szukać najlepszego krawca w swojej okolicy tak, aby przyjazd na przymiarki nie był trudnym wyzwaniem logistycznym. Na szczęście szycie na miarę Warszawa odbywa się w wielu miejscach w tym mieście. 

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić dziewczynie na urodziny?
Co kupić dziewczynie na urodziny?
Szukasz prezentu dla dziewczyny? Zobacz kilka pomysłów.
7 kulinarnych aplikacji, które zrobią z Ciebie master chefa
7 kulinarnych aplikacji, które zrobią z Ciebie master chefa
Twierdzisz, że nie potrafisz gotować? Poznaj aplikacje, które wyprowadzą Cię z tego błędu!
Czy kolejna pandemia to realny scenariusz na przyszłość?
Czy kolejna pandemia to realny scenariusz na przyszłość?
Czy w przyszłości czekają nas kolejne groźne pandemie? Zastanawiamy się, czy i jak można się na to przygotować.
Ostatnie wpisy