Chcesz mieć zarost? Pamiętaj, aby dobrać go do kształtu twarzy. Podpowiadamy, jak to zrobić

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli zamierzasz zapuścić zarost, poszukując inspiracji wśród trendów w Internecie, upewnij się najpierw, że jest konkretny styl jest odpowiedni właśnie dla Ciebie. Później należy także pamiętać o właściwej pielęgnacji i warto regularnie odwiedzać zaufanego barbera.

Najpierw skupmy się jednak na kształcie zarostu, do którego będziesz dążyć. Podobnie, jak nie każda fryzura będzie Ci pasować, tak samo brody nie są uniwersalne dla każdego faceta.

Dobierz zarost do kształtu twarzy

W doborze odpowiedniego zarostu pomoże Ci ustalenie kształtu Twojej twarzy. Przyda Ci się to tego centymetr krawiecki, długopis i karta papieru.

Czoło: Zmierz i zanotuj długość od jednego do drugiego szczytu łuku brwiowego.

Kości policzkowe: Zmierz odcinek pomiędzy najbardziej spiczastymi końcami kości policzkowych mieszczącymi się poniżej zewnętrznych kącików oczu. Zanotuj pomiar.

Linia żuchwy: Zmierz długość od czubka podbródka do miejsca poniżej ucha w punkcie, w którym szczęka odchyla się do góry. Następnie pomnóż tę liczbę przez dwa, a uzyskany w ten sposób pomiar linii szczęki zanotuj na kartce.

Długość twarzy: Zmierz i zanotuj odcinek od środka linii włosów na czole do czubka podbródka.

Po wykonaniu powyższych pomiarów zaznacz, który z nich jest największy, a następnie porównaj swoje wyniki z siedmioma głównymi profilami twarzy.

Fot. Jerms/ pexels.com

Kształt twarzy i rodzaj zarostu

  • Owal

Długość twarzy jest większa niż szerokość kości policzkowych, a czoło jest większe niż linia szczęki. Kąt żuchwy jest raczej zaokrąglony niż ostry. To najbardziej uniwersalny kształt. Z owalną twarzą możesz wybierać pomiędzy różnymi stylami brody, których nie mogą mieć inni mężczyźni. Ta wszechstronność wynika z posiadania zarówno funkcji kwadratowych, jak i okrągłych, co oznacza, że ​​tak naprawdę nie musisz niczego tuszować i pracować nad wizualnym nadaniem twarzy innego kształu za pomocą barberskich trików. Wszystko, na czym musisz się skupić, to dbanie o wygląd swojej brody. Klasyczny wybór zawsze się sprawdzi. Jeśli szukasz takiego rozwiązania, postaw na brodę krótką po bokach i przycięta pod linią podbródka, kwadratową na szczęce oraz z wyraźnymi liniami na policzkach.

  • Prostokąt

Długość twarzy to największy pomiar. Czoło, kości policzkowe i linia żuchwy mają podobny rozmiar. W tym przypadku postawienie na brodę długą, trójkątną lub spiczastą nie będzie najlepszym rozwiązaniem. Kluczowe będzie tu nadanie twarzy nieco szerokości. W tym celu zapuść krótszą brodę i bogatszy zarost zaczynający się już wysoko na policzkach. Spowoduje to, że twoja twarz nie będzie wyglądać na zbyt wydłużoną. Pełniejsze policzki uzyskane za pomocą zarostu sprawią wrażenie nieco szerszej szczęki, co odsunie uwagę od długości Twojej twarzy.

  • Trójkąt

Linia szczęki jest większa niż kości policzkowe, które są większe niż czoło. Tu Twoim celem powinno być odwrócenie uwagi od bardziej wydatnego podbródka. Sprawdzą się w tym wąsy z krótka kwadratową brodą lub zarostem. Unikaj natomiast zbyt pełnego i grubego owłosienia na policzkach, co da niechciane wrażenie jeszcze szerszej linii żuchwy.

  • Okrągły kształt

Kości policzkowe i długość twarzy mają podobny wymiar. Są większe niż czoło i linia żuchwy, które również mają podobny wymiar. Kąt żuchwy jest miękki i znacznie mniej zarysowany na końcach. Tu świetnie sprawdzi się trójkątny kształt. Wybierz brodę, która jest krótsza na policzkach i dłuższa na podbórdku.

  • Serce

Czoło jest większe niż kości policzkowe i linia żuchwy. Broda jest spiczasta. Zbyt długa broda zmniejszy tylko jeszcze bardziej optycznie Twoją twarz. Zamiast tego postaw na designerski zarost po bokach. Pozostaw większą część podbródka bez zarostu i zapuść wąsy, aby dodać głębi i objętości linii Twojej szczęki.

Fot. Helena Lopes/ pexels.com
  • Kwadrat

Wszystkie wymiary są dość podobne. Kąt żuchwy jest raczej ostry niż zaokrąglony. Chociaż silna, kwadratowa szczęka to coś, za co wielu mężczyzn oddałoby naprawdę wiele, ma ona jednak swoje ograniczenia pod względem doboru zarostu. Bogaty zarost na policzkach tylko nienaturalnie poszerzy Twoją twarz. W tym przypadku dobrym wyborem będzie wydłużenie jej za pomocą brody w stylu koziej bródki. Pomoże to również skupić wzrok na innych rysach Twojej twarzy.

  • Diament

Diamentowy kształt twarzy jest najszerszy przy kościach policzkowych, z wąskim czołem i linią szczęki, które mają w przybliżeniu symetryczną szerokość. Broda jest spiczasta. Postaw na zarost, poszerzyć policzki i szerzej na krawędzi kości szczęki, aby wyrównać dolną połowę twarz który pomoże Ci poszerzyć policzki oraz krawędź kości szczęki i w ten sposób wyrównać dolną połowę twarzy. Długi, spiczasty zarost nie będzie tu dobry wyborem.

Przeczytaj też: 5 FAKTÓW O BRODZIE, KTÓRE POWINIEN ZNAĆ KAŻDY SZANUJĄCY SIĘ BRODACZ

Zdjęcie główne:  Mídia/ pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowy element zegarka z księżycowego spaceru
Nowy element zegarka z księżycowego spaceru
Zegarek od ponad pół wieku kojarzony jest z instytucją NASA.
Chroń stawy przed urazami podczas treningu
Chroń stawy przed urazami podczas treningu
Wiele osób wciąż mylnie postrzega funkcję stabilizatorów i uznaje, że ich zastosowanie wynika z roli uzupełniającej w ramach terapii oraz rekonwalescencji po urazach stawów. Okazuje się jednak, że dla sportowców stabilizator pełni przede wszystkim funkcję ochronną i ma zapobiegać występowaniu kontuzji. Nic dziwnego, że najlepszej jakości stabilizatory na kolano są jednymi z najczęściej nabywanych produktów w profesjonalnych sklepach z asortymentem sportowym.
Jak sanatoria w Polsce dbają o zdrowie i urodę podopiecznych?
Jak sanatoria w Polsce dbają o zdrowie i urodę podopiecznych?
Sanatoria w Polsce odgrywają ważną rolę w dbaniu o zdrowie i urodę kuracjuszy.
Tagi
Ostatnie wpisy