Płyn po goleniu – jaki wybrać i po co właściwie go używać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Płyn po goleniu to jeden z najczęściej używanych przez mężczyzn kosmetyków do pielęgnacji. Co prawda coraz bardziej popularne są wizyty u barbera, mimo to nadal duże grono mężczyzn goli się samodzielnie. Po goleniu warto zastosować odpowiedni płyn. Jaki specyfik wybrać i co daje płyn po goleniu?

Jakie korzyści daje płyn po goleniu?

Po goleniu, zwłaszcza tak delikatnej skóry, która znajduje się na twarzy, należy zastosować na nią środek łagodzący. Mogą to być płyn lub balsam. Dzięki zastosowaniu ich na lekko wilgotną skórę możemy być pewni, że na jej powierzchni nie pojawią się wypryski ani niedoskonałości. Ponadto nie będzie ona ściągnięta i nieprzyjemna w dotyku.

Warto także mieć na uwadze wrastające włoski. Zapewniając skórze właściwy poziom nawilżenia, unikniemy również tej bolesnej przypadłości.

Woda po goleniu

Woda po goleniu to środek, który ma za zadanie odkazić skórę zaraz po goleniu. Dzięki temu możemy mieć pewność, że skóra będzie w świetnej kondycji, nawet przy codziennym goleniu. Ponadto woda minimalizuje efekt zaczerwienienia skóry. Po użyciu możemy na skórze odczuć przyjemne odświeżenie.

Co ważne, woda po goleniu ma także cechy podobne do perfum. Jej zapach długo utrzymuje się na skórze. Dlatego, zanim wybierzemy konkretny produkt, należy poznać jego skład oraz zapach. Wielu mężczyzn rezygnuje z tradycyjnych perfum właśnie na rzecz klasycznej wody kolońskiej. Dobierając właściwy kosmetyk, zawsze zwracaj uwagę na skład. Im więcej naturalnych ekstraktów, tym lepiej. Mają one bowiem najlepsze działanie łagodzące. Oto te, które najlepiej działają na podrażnioną skórę po goleniu.

Aloes

To roślina, która ma silne właściwości odżywcze i nawadniające. Zatem poprawi ona ogólny wygląd skóry, a także wyraźnie złagodzi zaczerwienienia i podrażnienia na skórze.

Rumianek

Kosmetyki z dodatkiem rumianku mają działanie łagodzące, a także tonizujące.

Alantoina

Jest to roślina, która nawilża, koi i zmiękcza podrażniony po goleniu naskórek. Alantoina sprawi, że skóra będzie przyjemna i wyjątkowo miękka w dotyku.

Masło shea

Od dawna wiadomo, że ma ono zbawienny wpływ na skórę. Nie tylko nawilża ją i natłuszcza, ale także zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Gliceryna

Ten składnik świetnie zmiękcza i nawilża skórę. Można stosować ją w połączeniu z alantoiną lub zamiennie.

Masło kakaowe

To składnik, który niweluje negatywne działanie wolnych rodników. Wpływa także zbawiennie na produkcję kolagenu w skórze.

Ekstrakt z oczaru wirginijskiego

Roślina, o której mowa, pojawia się w kosmetykach od niedawna. Ma działanie przeciwzapalne, antybakteryjne oraz tonizujące.

Olejek rycynowy

Ten składnik również odpowiada na zmiękczanie skóry. Działa także odżywczo i doskonale wygładza.

Olej z ostropestu

Ta roślina wykazuje działanie antyzapalne, a także przeciwutleniające.

Sok z brzozy

Ten składnik powinien znaleźć się w każdym balsamie i płynie dla mężczyzn. Świetnie niweluje problemy skórne, a także działa antyseptycznie.

Olejek z mięty pieprzowej

Wyciąg z mięty doskonale odświeża i koi, a także tonizuje skórę.

Zdj. główne: Alina Rubo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Rano czy wieczorem? Kiedy jest najlepsza pora na trening?
Rano czy wieczorem? Kiedy jest najlepsza pora na trening?
Czy istotne jest to, o jakiej porze dnia ćwiczymy? Oczywiście! O innej porze łatwiej schudnąć, a o innej nabrać muskulatury. Sprawdź, kiedy ćwiczyć!
Jak prawidłowo wybrać i stosować narzędzia do pielęgnacji męskiej brody i stóp oraz jak poprawnie przeprowadzić zabieg peelingu kawitacyjnego?
Jak prawidłowo wybrać i stosować narzędzia do pielęgnacji męskiej brody i stóp oraz jak poprawnie przeprowadzić zabieg peelingu kawitacyjnego?
Odkryj najlepsze praktyki i techniki do pielęgnacji brody i stóp, a także zrozum, jak przeprowadzić peeling kawitacyjny w domu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przy wyborze narzędzi do pielęgnacji.
Pamięć mięśni – na czym polega?
Pamięć mięśni – na czym polega?
Aktywność fizyczna naprawdę się opłaca.
Ostatnie wpisy