Jak dbać o zegarek?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zegarek to jeden z najczęściej noszonych dodatków, jaki znajdziemy w męskiej garderobie. Zajmuje miejsce niemal na równi z paskiem do spodni. Jak jednak dbać o niego, by nie tylko służył długie lata, ale przede wszystkim przez cały czas wyglądał idealnie? Poniżej znajdują się niezbędne informacje i wskazówki. Czy stosujesz się do każdej z nich?

Regularne czyszczenie zegarka

Zegarek noszony na nadgarstku ma bezpośredni kontakt z naszą skórą oraz ubraniami, okryciami wierzchnimi czy na przykład opadami deszczu. Jeśli chcemy zadbać o zegarek, regularnie czyśćmy go z zewnątrz – bez względu na to, czy mamy model na pasku, czy na bransolecie. Świetnie sprawdzi się miękka ściereczka nasączona delikatnym mydłem lub płynem do mycia naczyń. Większe zabrudzenia, szczególnie w tak trudno dostępnych miejscach, jak ogniwa bransolety, usuń po prostu szczoteczką do zębów albo patyczkiem higienicznym.

Serwisowanie u zegarmistrza

Jedno jest pewne – zegarek, podobnie jak każda inna rzecz, w miarę upływu czasu po prostu się zużywa. Nie ma w tym nic dziwnego. Tak samo jak z samochodem musimy jeździć na okresowy przegląd, tak samo jest z zegarkiem. Mówi się o tym, by zegarki kwarcowe obejrzał specjalista co dwa lata, zaś mechaniczne – co trzy, cztery lata. W żadnym razie nie otwierajmy samodzielnie koperty, bo przyniesie to więcej szkody niż pożytku.

Czy przechowywanie zegarka ma znaczenie?

Zegarek możemy nosić na co dzień albo na specjalne okazje. Bez względu na to, o której sytuacji mowa, zawsze musimy odpowiednio go przechowywać. Rzucanie gdzie popadnie albo wręcz wkładanie do szuflady pełnej innych przedmiotów nie skończy się dobrze. Powód? Szkiełko i bransoleta mogą łatwo się porysować. Dodatkowo pozostawienie go w przypadkowych miejscach grozi upadkiem, a nawet najlepszy i najbardziej zaawansowany technologicznie zegarek może nie przetrwać upadku z wysokości. Zawsze miejmy zatem wyznaczone miejsce na swój zegarek. Skorzystajmy z przeznaczonego do niego pudełka i miękkiej poduszki lub specjalnego stojaka. Co ważne, nigdy nie kładźmy zegarka szkiełkiem do domu.

Chemikalia, słońce i magnesy, czyli czego trzeba unikać?

Czyszczenie, serwisowanie oraz przechowywanie zegarka ma ogromne znaczenie, jednak równie ważne jest, by nie narażać zegarka na działanie niekorzystnych dla niego czynników. Mowa na przykład o chemikaliach, a dokładniej o różnego typu detergentach, kosmetykach i perfumach. To wszystko może spowodować uszkodzenia oraz odbarwienia zegarka. Podobnie jest z bezpośrednią ekspozycją zegarka na światło słoneczne. Intensywne promienie również mogą sprawić, że kolor paska będzie coraz bledszy, a generowane przez nie ciepło skraca żywotność baterii. Co jeszcze jest ważne, to nieumieszczanie zegarka w pobliżu magnesów. Te mogą negatywnie wpłynąć na odmierzanie przez niego czasu.

Zdj. główne: Jaelynn Castillo/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak zakupić doskonały zapach dla nas inspirowany luksusowymi markami?
Jak zakupić doskonały zapach dla nas inspirowany luksusowymi markami?
Odkryj tajniki wyboru doskonałego zapachu inspirowanego luksusowymi markami. Bądź w świecie zapachów jak ryba w wodzie z naszym praktycznym poradnikiem.
Najlepsze Pomysły na Prezent na Dzień Nauczyciela
Najlepsze Pomysły na Prezent na Dzień Nauczyciela
Dzień Nauczyciela to szczególna okazja, kiedy możemy wyrazić naszą wdzięczność i uznawanie dla tych, którzy poświęcają swoje życie na kształcenie i rozwijanie młodych umysłów.
13 trendów na sezon jesień-zima 2021/22, które musi znać każdy stylowy facet
13 trendów na sezon jesień-zima 2021/22, które musi znać każdy stylowy facet
Sprawdź, obok których trendów nie możesz przejść obojętnie!
Ostatnie wpisy