Masz problemy z zasypianiem? Naukowcy potwierdzili, że pomoże Ci gorący prysznic

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kolejna zarwana noc? Odpowiednia dawka snu dla kluczowe znaczenie dla funkcjonowania serca i mózgu, więc zadbaj o to w naturalny sposób. Naukowcy udowodnili, że gorący prysznic będzie receptą na Twoje problemy z zasypianiem.

Problemy z zasypianiem to bardzo częsta dolegliwość, na którą cierpią mężczyźni i kobiety. Na ty częstą, że stała się obiektem badań naukowców z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Z ich badań wynika, że aż 73% mężczyzn między 18. a 39. rokiem życia ma problemy z zasypianiem. Z kolei badania autorstwa TNS Polska wykazują, że tylko 53% Polaków przesypia prawidłowe 7-8 godzin, a 25% śpi krócej niż sześć godzin. To stanowczo za krótko.

Z pomocą przychodzi gorący prysznic, który ma być receptą na problemy ze snem, co udowodnili amerykańscy naukowcy. W swoich badaniach wykazali, że gorący prysznic na 1,5 godziny przed snem, skraca o połowę czas zasypiania i wydłuża jego czas o średnio 15 minut. Z pomocą przychodzi Ci także aromaterapia, które koi zapachami.
Wybierz żel pod prysznic o cytrusowym lub lawendowym zapachu, a możesz zasnąć jeszcze szybciej, bo te aromaty relaksują, obniżają poziom kortyzolu i ciśnienie krwi. Dobranoc!

Przeczytaj też: ZAWALCZ O LEPSZY SEN! TRIKI, KTÓRE POWINNAŚ OD ZARAZ WPROWADZIĆ DO SYPIALNI 

Zdjęcie główne: Mubariz Mehdizadeh/Unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy naprawdę wiesz wszystko o probiotykach? Przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity
Czy naprawdę wiesz wszystko o probiotykach? Przedstawiamy najpopularniejsze fakty i mity
Masz problemy jelitowo-żołądkowe albo osłabioną odporność po przebytej chorobie? Jeśli tak, to włącz do swojej diety probiotyki. Dowiedz się, czym są i jak działają.
Androgeniczność w modzie to przyszłość?
Androgeniczność w modzie to przyszłość?
Czy podział na ubrania męskie i damskie ma sens?
Pomysły na prezenty na urodziny dla dziewczyny
Pomysły na prezenty na urodziny dla dziewczyny
Co wręczyć ukochanej z okazji urodzin? Podpowiadamy.
Ostatnie wpisy