Dlaczego należy systematycznie wyczesywać brodę?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej posiadaczy brody stara się, by prezentowała się ona estetycznie. Częste wizyty u barbera i odpowiednie nawyki pielęgnacyjne pozwalają osiągnąć ten cel. Obowiązkowym krokiem w dbaniu o swoją brodę jest jej systematyczne wyczesywanie. Jak to robić? Jakich efektów się spodziewać? O tym jest poniższy artykuł.

Higiena to podstawa

Dbanie o brodę nie tylko wpływa na jej wygląd, lecz także pomaga w zachowaniu higieny. Wyczesywanie brody, zaraz obok jej mycia, to zabieg, który pozwala zachować jej czystość.

Po co wyczesywać brodę?

Posiadacze brody z pewnością zdają sobie sprawę, że na włosach osiada mnóstwo zanieczyszczeń, jak np. resztki jedzenia lub pyłki fruwające w powietrzu. Regularne mycie i szczotkowanie pozwala więc na pozbycie się niechcianego brudu.

Długie brody mają tendencję do plątania się i zbierania w kołtuny. Regularne wyczesywanie zapobiega tym zjawiskom, a Tobie pozwala cieszyć się idealnym zarostem.

Szczotkując brodę, jednocześnie masujemy skórę twarzy. W ten sposób poprawiamy krążenie krwi. Cera jest gotowa na przyjęcie większej ilości składników odżywczych, a co za tym idzie broda będzie zaopatrzona w witaminy i minerały, które korzystnie wpływają na jej wzrost. Szczotkowanie brody to również sposób na pozbycie się martwego naskórka i zapobieganie powstawania łupieżu.

Jak prawidłowo wyczesywać brodę?

Aby móc cieszyć się korzyściami płynącymi z wyczesywania brody, należy robić to w odpowiedni sposób. Rytuał ten dobrze jest wykonywać dwa razy dziennie: rano i wieczorem. Za szczotkowanie zabierz się przed nałożeniem olejków i innych kosmetyków. Sam proces wyczesywania brody jest niezwykle prosty i nie różni się niczym od czesania włosów na głowie. Wystarczy przeciągnąć po włosach z góry na dół, nie używając zbyt dużej siły. Szczotkowanie można zakończyć, gdy na kartaczu nie będzie już żadnych pyłków, a włosy będą gładko ułożone.

Czym wyczesywać brodę?

Brodę można czesać zarówno szczotką, jak i grzebieniem. Oba te narzędzia pełnią różne funkcje, więc warto używać ich w zależności od oczekiwanego efektu.

Szczotka do brody

Szczotkę do brody, zwaną powszechnie kartaczem, stosujemy, gdy nasze włosy osiągną już pewną długość i są gęstsze. Wtedy nasza cera ma ograniczony dostęp do powietrza, więc czesanie brody zapewnia skórze prawidłowe krążenie krwi, a co za tym idzie, lepszy wygląd zarostu. Czesanie brody szczotką pomaga usunąć resztki jedzenia oraz działa jak peeling mechaniczny – złuszcza martwy naskórek. Pobudza także cebulki włosów, dzięki czemu zarost rośnie mocniejszy. Po odpowiednim wyszczotkowaniu włosy lepiej się układają i mają zwiększoną objętość.

Jaką szczotkę do brody wybrać?

Na rynku dostępne są szczotki do brody wykonane zarówno z włókna syntetycznego, jak i naturalnego. Nie jest jednak zbyt istotne, na jaki materiał się zdecydujesz. Kieruj się swoimi osobistymi preferencjami. Jeżeli masz cerę wrażliwą, lepiej sprawdzi się szczotka z miękkim włosiem, natomiast gdy Twój zarost jest gęsty i ma tendencję do plątania się, postaw na twardszą szczotkę.

Grzebień do brody

Grzebień do brody ma za zadanie rozdzielić włosy, dlatego dobrze sprawdzi się zarówno przy czesaniu, jak i układaniu. Rodzaj grzebienia powinniśmy dobrać do długości naszego zarostu. Do długiej brody lepiej sprawdzi się narzędzie z długimi ząbkami, gdyż dotrze do każdej warstwy. Na plączące się włoski najlepszy będzie grzebień z szeroko rozstawionymi zębami.

Zdjęcie główne: Josh Sorenson/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie zegarki pasują nowoczesnemu mężczyznie?
Jakie zegarki pasują nowoczesnemu mężczyznie?
Nowoczesny zegarek dla mężczyzny powinien być przede wszystkim minimalistyczny. Sprawdź, jakie modele wpasowują się w ideę minimalizmu.
Jak pogoda wpływa na stan naszej skóry?
Jak pogoda wpływa na stan naszej skóry?
Jak pogoda wpływa na stan naszej skóry? Podpowiadamy.
Szukasz sportowych ubrań? Propozycje Sinsay mogą być tym, czego potrzebujesz
Szukasz sportowych ubrań? Propozycje Sinsay mogą być tym, czego potrzebujesz
Polska marka przygotowała dla swoich klientów coś naprawdę niepowtarzalnego.
Ostatnie wpisy