Pompadour to najmodniejsza fryzura tego sezonu. Sprawdź, jak ją układać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jej historia sięga XVIII wieku  i kochanki króla Ludwika XV – Madame de Pompadour. Dama dworu słynęła z wysokich, spektakularnych fryzur. Uczesanie Pompadour w obecnych czasach zyskało popularność dzięki barberom.

Pompadour to fryzura charakteryzująca się wygolonymi bokami i zaczesaną do tyłu, wysoko postawioną grzywką. Istnieje wiele wariantów tego uczesania, w zależności od długości i gęstości czupryny. Jedną z najpopularniejszym wersji fryzury Pompadour jest oddzielenia góry włosów od boków wąskim przedziałkiem. Grzywę zawsze musimy zaczesać klasycznie do tyłu. Boki głowy są najczęściej wycieniowane lub wystylizowane, jak we fryzurze fade out, czyli zanikają. Głównym i spektakularnym elementem tej fryzury jest grzywa. Musi być dużej objętości i bardzo ważne jest jej „postawienie”. Fryzura Pompadour ma wiele zalet. Po odpowiednim strzyżeniu, jest łatwa do uczesania przy użyciu pomady do włosów. Jest efektowna i klasyczna, dodaje wyrafinowanego szyku i retro elegancji, bez konieczności zakładania marynarki.

Przeczytaj też: JAK ZAPUŚCIĆ NAPRAWDĘ PIĘKNĄ BRODĘ? POZNAJCIE 3 KROKI DO SUKCESU

Zdjęcie główne: Alex Iby/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
5 prezentów na dzień mężczyzn
5 prezentów na dzień mężczyzn
Przygotowaliśmy pięć ciekawych pomysłów na trafiony prezent z okazji 10 marca!
Wizyta u proktologa nie jest powodem do wstydu!
Wizyta u proktologa nie jest powodem do wstydu!
Wizyta u proktologa może budzić pewne emocje i obawy, ale nie ma powodu do wstydu ani niepokoju. To ważna część dbania o nasze zdrowie, która może pomóc we wczesnym wykryciu i leczeniu różnych schorzeń proktologicznych.
Implanty zębów – jak należy o nie dbać?
Implanty zębów – jak należy o nie dbać?
Implanty zębów są innowacyjnym rozwiązaniem w stomatologii, które umożliwiają osobom z utraconymi zębami odzyskanie pełnej funkcjonalności jamy ustnej.
Ostatnie wpisy