Pompadour to najmodniejsza fryzura tego sezonu. Sprawdź, jak ją układać

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jej historia sięga XVIII wieku  i kochanki króla Ludwika XV – Madame de Pompadour. Dama dworu słynęła z wysokich, spektakularnych fryzur. Uczesanie Pompadour w obecnych czasach zyskało popularność dzięki barberom.

Pompadour to fryzura charakteryzująca się wygolonymi bokami i zaczesaną do tyłu, wysoko postawioną grzywką. Istnieje wiele wariantów tego uczesania, w zależności od długości i gęstości czupryny. Jedną z najpopularniejszym wersji fryzury Pompadour jest oddzielenia góry włosów od boków wąskim przedziałkiem. Grzywę zawsze musimy zaczesać klasycznie do tyłu. Boki głowy są najczęściej wycieniowane lub wystylizowane, jak we fryzurze fade out, czyli zanikają. Głównym i spektakularnym elementem tej fryzury jest grzywa. Musi być dużej objętości i bardzo ważne jest jej „postawienie”. Fryzura Pompadour ma wiele zalet. Po odpowiednim strzyżeniu, jest łatwa do uczesania przy użyciu pomady do włosów. Jest efektowna i klasyczna, dodaje wyrafinowanego szyku i retro elegancji, bez konieczności zakładania marynarki.

Przeczytaj też: JAK ZAPUŚCIĆ NAPRAWDĘ PIĘKNĄ BRODĘ? POZNAJCIE 3 KROKI DO SUKCESU

Zdjęcie główne: Alex Iby/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać idealne pióro wieczne dla siebie?
Jak wybrać idealne pióro wieczne dla siebie?
Odkryj tajemnice dokonania idealnego wyboru pióra wiecznego. Zrozumieć istotę i znaleźć to, które najlepiej spełnia Twoje oczekiwania i preferencje, może być prostsze niż myślisz!
Oryginał czy podróbka? Podpowiadamy, jak to rozpoznać
Oryginał czy podróbka? Podpowiadamy, jak to rozpoznać
Poznaj sposoby, dzięki którym już nigdy nie dasz się nabrać na zakup podróbki. Sprawdź, jakie rozwiązanie wprowadzają marki premium, aby walczyć z nielegalnymi sprzedawcami.
Luksusowe zegarki – 3 modele warte uwagi
Luksusowe zegarki – 3 modele warte uwagi
Jeśli marzysz o luksusowym zegarki, który doda Ci prestiżu, sprawdź te modele.
Ostatnie wpisy