Maszynka do golenia – czym warto się kierować przy jej zakupie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Maszynka go golenia to podstawowy produkt w męskiej kosmetyczce. W sklepach znajdziemy ich całe mnóstwo – którą więc wybrać, by doskonale spełniała swoją funkcję?

Nawet faceci z brodami mają przynajmniej jedną maszynkę do golenia. Przecież nawet taki zarost czasem trzeba gdzieś podgolić. Ogólnie są one chyba jednym z podstawowych produktów w męskiej kosmetyczce. W drogeriach oraz sklepach znajdziemy mnóstwo przeróżnych maszynek do golenia. Ich ceny wahają się od kilku do kilkudziesięciu (a w przypadku elektrycznych do kilkuset) złotych. 

Maszynki z wymienną żyletką

Maszynki z wymienną żyletką to takie, jakich niegdyś używali nasi dziadkowie czy ojcowie. Wymienia się w nich żyletkę i można spokojnie się golić. Niestety chociaż rzadko dochodzi nimi do zacięć czy podrażnień, to sprawdzają się jedynie przy krótkim i niezbyt twardym zaroście. Do tego trudno się je czyści. Aczkolwiek wciąż mają swoich fanów, którzy zapewniają, że nie zamienią ich na żadne inne. 

Maszynka z wymiennymi ostrzami

Dużo większą popularnością cieszą się obecnie maszynki z wymiennymi ostrzami, które są skonstruowane tak, że idealnie dopasowują się do twarzy. Golenie wówczas jest szybkie i bezpieczne, a ryzyko zacięcia – minimalne. Do tego część z nich ma specjalną nakładkę nawilżającą, by jeszcze łatwiej było usunąć zarost. 

Niestety taka maszynka po kilkunastu użyciach już nie jest wystarczająco ostra, wówczas łatwo o podrażnienia skóry (bo zaczynamy ją mocniej przyciskać, a wtedy może się zacinać). Dlatego należy co jakiś czas wymieniać głowice – można je kupować oddzielnie bez rączki, co jest ekonomiczniejszym rozwiązaniem. 

A może maszynka elektryczna?

Dużo droższym rozwiązaniem jest maszynka elektryczna, nazywana powszechnie golarką. Ta znanej marki, z nowoczesnymi technologiami może kosztować nawet kilkaset złotych. Jednak z powodzeniem można znaleźć dobrej jakości maszynkę elektryczną za nieco ponad 100 zł. Plusem jest jednak to, że można jej używać przez kilka lat. Do golenia się nie trzeba wówczas używać żadnej pianki czy żelu. Takie urządzenie bez trudu poradzi sobie z zarostem na sucho.

Golarka foliowa

Taka golarka ma folię, pod którą znajdują się ostrza. W folii są niewielkie otworki, do których podczas przesuwania jej po skórze dostaje się zarost. Taka maszynka może być elastyczna lub sztywna, przy czym ta pierwsza jest wygodniejsza i zarazem dokładniejsza. Jest to jedna z tańszych opcji, jeśli chodzi o sprzęt do usuwania zarostu. Sprawdza się też, jeśli chcemy podgalać określone miejsca przy zaroście, a nie golić całość. 

To którą w końcu wybrać?

Jeśli dysponujemy większą ilością gotówki, na pewno warto zainwestować w maszynkę elektryczną. Wówczas unikniemy ryzyka zacięcia. Precyzyjnie dopasowane głowice pozwalają szybko i dokładnie usunąć nawet bardzo twardy zarost bez konieczności nanoszenia na twarz pianki, żelu czy kremu do golenia. Poza tym jest niewielka, więc nie zajmie zbyt dużo miejsca. O ile na wyjazd sprawdzi się maszynka jednorazowa, to jednak do regularnego stosowania wbrew pozorom nie będzie to ekonomiczne, bowiem szybciej się zużywa i trzeba ją wymieniać. Już lepsza jest ta z wymiennymi ostrzami, która posłuży nam znacznie dłużej. 

Źródło: pexels.com/Karolina Grabowska

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Nowe trendy w dekoracjach wnętrz – kuchnia
Nowe trendy w dekoracjach wnętrz – kuchnia
Urządzanie mieszkania należy do przyjemniejszych zajęć, nawet jeśli nie ma się zbyt dużej wiedzy z tego zakresu.
Jak działa antyperspirant? Jak wybrać najskuteczniejszy?
Jak działa antyperspirant? Jak wybrać najskuteczniejszy?
Sprawdzamy, jak to się dzieje, że po nałożeniu antyperspirantu, możesz zapomnieć o mokrych plamach pod pachami i brzydkim zapachu.
Co fascynuje mieszkańców różnych krajów
Co fascynuje mieszkańców różnych krajów
Analiza słownictwa, tweetów i wyszukiwania w Google, obejmująca 16 języków, wyłoniła najbardziej interesujące obszary dla różnych kultur. Dzięki Preply wiemy już, które języki najlepiej wyrażają konkretne emocje lub tematy, kto najczęściej rozmawia o jedzeniu, i które słownictwo uważane jest za najbardziej „stylowe”. 
Ostatnie wpisy