Czy można wypić za dużo wody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choć dla niektórych odpowiedź na to pytanie może okazać się szokująca – eksperci nie mają wątpliwości, że istnieje taka ilość wody, która przyjęta w niewielkim odstępie czasu może… doprowadzić nawet do śmierci.

Właściwe nawodnienie to podstawa dla dobrego funkcjonowania każdego organizmu. I choć większość ludzi na co dzień ma problemy raczej z tym, by wypić odpowiednią ilość szklanek, okazuje się, że istnieje ryzyko „pójścia o krok za daleko”. Co to znaczy?

Czy można wypić za dużo wody?

Jeśli wypijesz w niedużym odstępie 6 litrów wody, grozi Ci śmierć. Jak to możliwe? W takiej sytuacji dochodzi do zatrucia wodnego, czyli pisząc w skrócie… wypłukujemy z organizmu niezbędne do funkcjonowania składniki. Poza tym nasza krew rozcieńcza się, a serce nie jest w stanie pompować takiej ilości.

Skąd wiadomo, że pije się za dużo H2O? Jak już wspomnieliśmy, do takiej historii dochodzi niesamowicie rzadko, niemniej jednak warto znać symptomy. Co zaliczymy do takiej grupy? Silne osłabienie, bóle głowy, a także utraty przytomności.

Ile wody powinno się pić w ciągu dnia?

Dorosły człowiek powinien w ciągu doby wypić około dwóch litrów H2O. Nie lubisz smaku „zwykłej wody”? Dodaj do niej plastry cytryny lub inne owoce, a także liście mięty.

Przeczytaj też: KWIATY WPŁYWAJĄ NA PAMIĘĆ I CIŚNIENIE – JAK TO MOŻLIWE?

Zdjęcie główne: Boxed Water Is Better/ unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Workation Index: Sprawdź, które miasta wybrać, by pracować zdalnie
Workation Index: Sprawdź, które miasta wybrać, by pracować zdalnie
Praca zdalna sprawiła, że odległość nie jest już przeszkodą, by wywiązywać się ze swoich obowiązków, dlatego wielu pracowników decyduje się na wyjazd z kraju w cieplejsze klimaty.
Bezpieczeństwo i korzyści płynące z nauki jazdy na dwukołowym pojeździe od najmłodszych lat
Bezpieczeństwo i korzyści płynące z nauki jazdy na dwukołowym pojeździe od najmłodszych lat
Dowiedz się więcej o bezpieczeństwie i korzyściach, które przynosi nauka jazdy na dwukołowcu od najmłodszych lat. Zobacz, jak zarówno dzieci, jak i dorośli, mogą skorzystać z doświadczenia na dwóch kółkach.
Korony zębowe – dlaczego warto?
Korony zębowe – dlaczego warto?
Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto rozważyć korony zębowe, jakie są ich rodzaje i jakie korzyści wynikają z ich stosowania, to ten artykuł jest dla Ciebie.
Ostatnie wpisy