Jak pozbyć się siwizny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Twoje włosy przybierają coraz jaśniejszy kolor? Pojawiają się siwe włosy i zastanawiasz się, jak temu zaradzić? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. Wśród nich między innymi ciekawy produkt, jakim jest odsiwiacz do włosów. Nie czekaj, tylko przeczytaj nasz artykuł!

Dlaczego włosy siwieją?

Włosy zazwyczaj są ważne nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. W ciągu życia oraz różnych czynników, na przykład ekspozycji na słońce, potrafią one zmieniać swój kolor. Z czasem też siwieją. Dlaczego tak się dzieje? Otóż organizm przestaje produkować wystarczającą ilość melaniny, czyli pigmentu, który nadaje kolor włosom. Melanina jest produkowana przez melanocyty – komórki znajdujące się u nasady mieszka włosowego. Z wiekiem ilość oraz jakość melanocytów stopniowo się zmniejsza, co prowadzi do zaniku pigmentacji włosów.

Skłonność do siwienia może być dziedziczona, związana z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie genami, ale też nastąpić w wyniku długotrwałego i silnego stresu. Co ciekawe, nagłe siwienie oznacza niekiedy poważny niedobór witamin, na przykład witaminy B12, oraz choroby – nadczynność tarczycy czy choroby układu krążenia. Oczywiście siwienie jest też naturalnym procesem, który rozpoczyna się już po 30. roku życia.

Sposoby na pozbycie się siwizny

Niestety procesu siwienia włosów nie da się całkowicie zatrzymać ani cofnąć. Istnieją jednak pewne sposoby, które mogą pomóc w minimalizowaniu lub ukrywaniu białych pasemek:

  • odsiwiacz do włosów – na pierwszy ogień przedstawiamy specjalistyczny produkt, jakim jest odsiwiacz do włosów dla mężczyzn i kobiet. Ma on starannie opracowany skład z substancjami czynnymi i wyselekcjonowanymi ziołami, które pobudzają cebulki włosów, przez co możliwe staje się wznowienie produkcji melaniny. Pierwsze efekty można zauważyć już po tygodniu stosowania. Z każdą kolejną aplikacją włosy odzyskują swój naturalny kolor i blask,
  • farbowanie włosów – koloryzacja jest zaś jedną z najpopularniejszych metod na ukrycie siwych włosów. Farby są dostępne w najróżniejszych kolorach i można nałożyć je samodzielnie w domu lub u fryzjera,
  • henna – naturalnym produktem koloryzującym i przykrywającym siwe włosy jest henna. Najczęściej stosowane są henny nadające włosom czerwony lub miedziany odcień,
  • szampony koloryzujące – jeśli do tuszowania siwizny potrzebujesz czegoś lekkiego i chwilowego, to sięgnij po szampony koloryzujące. Niektóre odcienie są stonowane, inne zaś szalone,

Powyższe rozwiązania bardzo dobrze radzą sobie z pozbywaniem się siwizny. Jeśli dodatkowo chcesz zadziałać od środka, to zastanów się nad przyjmowaniem witaminy B12. Uzupełnij jej niedobór albo poprzez zróżnicowaną dietę, albo poprzez suplementację.

Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się swoim kolorem włosów – bez siwych refleksów! Powodzenia!

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jakie są rodzaje męskich kurtek i jak dopasować dany model do sylwetki?
Jakie są rodzaje męskich kurtek i jak dopasować dany model do sylwetki?
Wybór odpowiedniej męskiej kurtki powinien być potraktowany bardzo poważnie. Przygotuj się na zakupy i sprawdź, jaki model będzie pasować do Twojej szafy i sprawdzi się przez lata.
Masaż twarzy – dla czego warto go robić
Masaż twarzy – dla czego warto go robić
Masaż twarzy to nie tylko sposób na poprawę wyglądu skóry, ale także na relaks i odprężenie. W tym artykule dowiesz się, dlaczego warto masować twarz, jakimi narzędziami możesz to robić i jakie efekty możesz uzyskać.
Kwiaty wpływają na pamięć i ciśnienie – jak to możliwe?
Kwiaty wpływają na pamięć i ciśnienie – jak to możliwe?
Zadbaj o to, by bukiet znalazł się nie tylko w dłoni Twojej ukochanej, ale też i w Twoim pokoju czy biurze.
Ostatnie wpisy