Jak pozbyć się siwizny?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Twoje włosy przybierają coraz jaśniejszy kolor? Pojawiają się siwe włosy i zastanawiasz się, jak temu zaradzić? Mamy dla Ciebie kilka propozycji. Wśród nich między innymi ciekawy produkt, jakim jest odsiwiacz do włosów. Nie czekaj, tylko przeczytaj nasz artykuł!

Dlaczego włosy siwieją?

Włosy zazwyczaj są ważne nie tylko dla kobiet, ale i dla mężczyzn. W ciągu życia oraz różnych czynników, na przykład ekspozycji na słońce, potrafią one zmieniać swój kolor. Z czasem też siwieją. Dlaczego tak się dzieje? Otóż organizm przestaje produkować wystarczającą ilość melaniny, czyli pigmentu, który nadaje kolor włosom. Melanina jest produkowana przez melanocyty – komórki znajdujące się u nasady mieszka włosowego. Z wiekiem ilość oraz jakość melanocytów stopniowo się zmniejsza, co prowadzi do zaniku pigmentacji włosów.

Skłonność do siwienia może być dziedziczona, związana z przekazywanymi z pokolenia na pokolenie genami, ale też nastąpić w wyniku długotrwałego i silnego stresu. Co ciekawe, nagłe siwienie oznacza niekiedy poważny niedobór witamin, na przykład witaminy B12, oraz choroby – nadczynność tarczycy czy choroby układu krążenia. Oczywiście siwienie jest też naturalnym procesem, który rozpoczyna się już po 30. roku życia.

Sposoby na pozbycie się siwizny

Niestety procesu siwienia włosów nie da się całkowicie zatrzymać ani cofnąć. Istnieją jednak pewne sposoby, które mogą pomóc w minimalizowaniu lub ukrywaniu białych pasemek:

  • odsiwiacz do włosów – na pierwszy ogień przedstawiamy specjalistyczny produkt, jakim jest odsiwiacz do włosów dla mężczyzn i kobiet. Ma on starannie opracowany skład z substancjami czynnymi i wyselekcjonowanymi ziołami, które pobudzają cebulki włosów, przez co możliwe staje się wznowienie produkcji melaniny. Pierwsze efekty można zauważyć już po tygodniu stosowania. Z każdą kolejną aplikacją włosy odzyskują swój naturalny kolor i blask,
  • farbowanie włosów – koloryzacja jest zaś jedną z najpopularniejszych metod na ukrycie siwych włosów. Farby są dostępne w najróżniejszych kolorach i można nałożyć je samodzielnie w domu lub u fryzjera,
  • henna – naturalnym produktem koloryzującym i przykrywającym siwe włosy jest henna. Najczęściej stosowane są henny nadające włosom czerwony lub miedziany odcień,
  • szampony koloryzujące – jeśli do tuszowania siwizny potrzebujesz czegoś lekkiego i chwilowego, to sięgnij po szampony koloryzujące. Niektóre odcienie są stonowane, inne zaś szalone,

Powyższe rozwiązania bardzo dobrze radzą sobie z pozbywaniem się siwizny. Jeśli dodatkowo chcesz zadziałać od środka, to zastanów się nad przyjmowaniem witaminy B12. Uzupełnij jej niedobór albo poprzez zróżnicowaną dietę, albo poprzez suplementację.

Skorzystaj z naszych wskazówek i ciesz się swoim kolorem włosów – bez siwych refleksów! Powodzenia!

Fot.: Andrea Piacquadio/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Czy przed łysieniem można się uchronić?
Czy przed łysieniem można się uchronić?
Dlaczego włosy wypadają i jak zapobiec łysieniu? Sprawdź, co możesz zrobić, by wzmocnić cebulki swoich włosów.
Zakup męskich butów – wyzwanie czy jednak prosta sprawa?
Zakup męskich butów – wyzwanie czy jednak prosta sprawa?
Wybór właściwych butów dla kobiet nie jest w zasadzie żadnym problemem. Każda kobieta doskonale wie w jakim rodzaju obuwia najlepiej się czuje i w czym jej się chodzi najwygodniej.
Pomysły na prezenty z okazji Dnia Kobiet
Pomysły na prezenty z okazji Dnia Kobiet
Dzień Kobiet to doskonały moment, aby sprawić radość swojej partnerce. Sprawdź jakie prezenty cieszą się popularnością w 2023 roku!
Ostatnie wpisy