Artykuł sponsorowany
Dzień ślubu to wielkie wydarzenie i z pewnością pozostanie z Wami na całe życie. Piękne wspomnienia, wzruszające życzenia, złożenie najważniejszej przysięgi, biała suknia, wytworny garnitur, a być może sportowe auto, które zawiezie Was pod kościół lub urząd stanu cywilnego, sala weselna i muzyka do białego rana, a także setki zdjęć – czego więcej można pragnąć w tym dniu? Warto jednak pomyśleć także o symbolu Waszej miłości, który pozostanie z Wami aż do grobowej deski: ślubnych obrączkach.
Możliwości jest naprawdę wiele. Możecie zakupić obrączki ślubne wykonane z palladu, złota, srebra, platyny czy tytanu. Które będą najlepsze? Wiele pięknych i klasycznych wzorów znajdziecie na stronie allezloto.pl – także, jeśli decydujecie się na zamówienie obrączek w ostatniej chwili! Jeśli jednak macie jeszcze chwilę na spokojne podjęcie decyzji, uważnie zastanówcie się nad wyborem. Postaramy się pomóc Wam w tym momencie, zaczynając od najbardziej podstawowej kwestii, czyli rodzaju metalu, z którego będą wykonane Wasze obrączki. Najpopularniejszym metalem, który regularnie możemy zobaczyć na palcach małżeństw, jest oczywiście złoto. Do jego zalet z pewnością należą wszechstronność, trwałość i… Wielokolorowość. Tak jest, złoto może występować w wielu kolorach: żółtym, czerwonym i białym. Jest szlachetne, a dodatkowo ma wartość wynikającą z tradycji, co z pewnością jest dużym atutem dla niektórych par.
Alternatywą dla złota może być platyna, która ma barwę podobną do srebra. Jest ona najcenniejszym metalem szlachetnym, dlatego jej cena zazwyczaj bywa wysoka. Warto jednak wiedzieć, że za kosztami podąża jakość, a platyna jest najtrwalszym metalem, jaki może zaproponować Ci jubiler. Jeszcze inną opcją jest pallad. Obrączki wykonane z tego metalu będą szarobiałe i antyalergiczne. Dodatkowo, palladowa biżuteria ślubna może być nieco tańsza od złota ze względu na mniejszą masę tego metalu. Z kolei srebro, które charakteryzuje się wyrazistą barwą, nie jest najlepszym wyborem pod względem trwałości. Nie uznaje się go za metal długowieczny, dlatego nie stanowi zbyt dużej konkurencji dla złota. Ostatnim hitem ślubnych obrączek są te tytanowe. Mają one bardzo dużą wytrzymałość i twardość, dlatego nie są podatne na zarysowania czy zadrapania. Dodatkowo mają właściwości antyalergiczne silniejsze nawet od palladu i są znacznie tańsze od złota.
Bardzo ważną kwestią są parametry obrączek. Oczywiście, chodzi tu o rozmiar, który należy odpowiednio wcześniej dopasować i najlepiej zmierzyć. Nie jest to jednak jedyna rzecz, o którą warto zadbać. Obrączki mają swoją masę i wpływa ona na komfort codziennego użytkowania. Warto pamiętać, że tę biżuterię będziecie prawdopodobnie nosić codziennie, przez resztę swojego życia. Masa obrączek jest związana z ich grubością i szerokością oraz, oczywiście, rodzajem metalu, z którego zostały wykonane. Obrączki grube i szerokie są stosunkowo mało podatne na uszkodzenia mechaniczne, takie jak przetarcia, zarysowania czy wygięcia. Określa się je jako wygodniejsze w użytkowaniu i bezpieczniejsze. Należy jednak wiedzieć, że z masą obrączki również nie można przesadzić i najlepiej, gdyby, niezależnie od wybranego metalu, jej wymiary mieściły się w granicach 1,2-1,5 milimetra grubości oraz około 5 milimetrów szerokości. Z kolei obrączki cieńsze, które łatwiej ulegają uszkodzeniom mechanicznym, w szczególności wygięciom, mogą być mniej wygodne w użytkowaniu. Nie należy jednak zniechęcać się tym faktem, jeśli zachwyca Was wzór obrączek – warto natomiast przygotować się na ewentualne korekcje i większą uwagę podczas noszenia.
Zdjęcie główne: pexels.com/Bruna Gabrielle Félix