Artykuł sponsorowany
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.
Nie masz doświadczenia w kupowaniu aut i planujesz nabyć swój pierwszy egzemplarz? Trafiłeś we właściwe miejsce! Przygotowaliśmy kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci uniknąć fatalnych błędów. Zostań z nami i dowiedz się, jak kupić pierwsze auto!
W pierwszej kolejności warto zawęzić obszar swoich poszukiwań. Jak to zrobić? W tym celu należy przeanalizować:
Dzięki ustaleniu tych podstawowych kwestii poszukiwania stają się łatwiejsze i skuteczniejsze. Warto również zapoznać się z ogłoszeniami dostępnymi w sieci i sprawdzić na własne oczy, co można zyskać w określonych widełkach cenowych. Oczywiście proces zakupowy będzie wyglądał zupełnie inaczej w przypadku nowego i używanego auta. Dlatego to tak ważne, by zawczasu ustalić cel swoich poszukiwań.
Istnieje kilka metod przeprowadzenia transakcji za auto. Najpopularniejsza z nich to jednorazowa płatność. W ten sposób większość ludzi nabywa używane samochody. Niektórzy kupują również nowe auta za pośrednictwem pojedynczej transakcji. Pewną popularnością cieszą się także pożyczki, klasyczne kredyty i kredyty dedykowane. Rozwiązanie to jest wykorzystywane zarówno w przypadku samochodów używanych, jak i nowych.
Warto zainteresować się również sfinansowaniem inwestycji za pomocą leasingu. Należy jednak zaznaczyć, że nie jest to forma kupna. Leasing pozwala na użytkowanie auta, które realnie kupuje leasingodawca. Istnieje wiele systemów opartych o tę prostą, lecz skuteczną zasadę działania. Jednym z nich jest popularyzowany przez markę Mini abonament. Zachęcamy Cię do dokładnego zapoznania się z możliwościami oferowanymi przez rynek. Z pewnością znajdziesz rozwiązanie, które spełni Twoje wymagania.
Nabycie auta wiąże się z licznymi formalnościami. O co należy zadbać? Przede wszystkim warto pamiętać o opłaceniu podatku. Jeśli auto jest warte więcej niż 1000 zł, jego nabywca musi zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych. W tym celu należy wypełnić formularz PCC–3 i wykonać opłatę. Ważnym krokiem jest także zarejestrowanie pojazdu. Aby to zrobić, należy udać się do Wydziału Komunikacji Urzędu Miasta lub Starostwa Powiatowego i wypełnić szereg formalności.
Nabyte auto trzeba również ubezpieczyć, kupując odpowiednią polisę. W przypadku gdy polisa poprzedniego właściciela wciąż obowiązuje, można przepisać ją na siebie lub zrezygnować z niej i wykupić nową. Kwestia ubezpieczenia wywołuje wiele kontrowersji. Powodują je stosunkowo wysokie ceny tego typu usług. J
eśli jesteś młodym kierowcą lub kupujesz pierwsze auto, najprawdopodobniej przyjdzie Ci zapłacić dużo więcej, niż osobom posiadającym dłuższy staż za kierownicą. Chcąc uniknąć zbędnych wydatków, warto skorzystać z internetowych porównywarek ubezpieczeń. Z pewnością znajdziesz w ten sposób optymalną ofertę, która spełni Twoje potrzeby i nie nadwyręży budżetu!
Zdjęcie główne: materiał od klienta