Z jakiego wyposażenia składa się gabinet tatuażu?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Wykonywanie tatuażu to procedura inwazyjna, która wiąże się nierozerwalnie z nakłuwaniem skóry i pojawieniem się krwi. Warunki podczas takiej usługi muszą spełniać najwyższe standardy higieny, aby nie zagrażały zdrowiu klientów. Dobrej jakości sprzęt, artykuły jednorazowe oraz stosowanie odpowiednich środków ochrony osobistej, zapewnia bezpieczeństwo podczas tatuowania. Oto elementy wyposażenia, które powinny znaleźć się w studiu tatuażu.   

Sprzęt do tworzenia projektów  

Tatuaże są decyzją na całe życie. Oczywiście można źle wykonany tatuaż poprawić, zakamuflować czy nawet usunąć laserowo, jednak jest to bardzo kosztowne i rzadko kiedy całkowicie skuteczne. Dlatego właśnie tak ważne jest, by tatuator dobrze wykonał projekt tatuażu i dokładnie rozrysował wszystko, co musi znaleźć się na kalce, a później na ciele klienta. Duży, regulowany i najlepiej podświetlany stół kreślarski, powinien znajdować się w każdym profesjonalnym studiu tatuażu. Na nim tatuator może wykonywać swoje projekty w komfortowych warunkach, co zapewnia najwyższą jakość usługi.   

W studiu nie może zabraknąć takich sprzętów, jak ołówki, markery oraz kalka do tatuowania. Obecnie często zdarza się też, że wstępny projekt tworzony jest w wersji cyfrowej, a dopiero później przenoszony na kalkę. W takiej sytuacji studio powinno być też wyposażone w komputer z dobrą kartą graficzną oraz profesjonalny program do obróbki i tworzenia grafiki.  

Stanowisko do tatuowania   

Na stanowisku tatuatora powinien znajdować się przede wszystkim fotel i/lub łóżko do tatuowania, na którym klient może w komfortowy sposób spędzić czas wykonywania usługi. Pod ręką zawsze powinny być tusze potrzebne do zrobienia wzoru oraz maszynka do tatuowania. Dobrej jakości maszynka powinna dać się bardzo dokładnie wyczyścić i zdezynfekować, by nie zagrażała zdrowiu klientów. Na stronie https://elcartel.pl/ znajdziesz jednorazowe igły i cardridge do tatuażu, które pozwolą zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo i podnieść standardy higieny w salonie tatuażu. Wszystkie akcesoria potrzebne do wykonania tatuażu powinny znajdować się na stoliku obok stanowiska, by tatuator miał do nich łatwy dostęp. Najwygodniejsze są stoliki lub wózki na kółkach, które można dowolnie przesuwać bez wysiłku. Fotel lub krzesło dla tatuatora nie może ograniczać pola widzenia ani krępować ruchów. Najlepszym i najzdrowszym dla kręgosłupa rozwiązaniem są siodła na kółkach, jednak wiele salonów nadal stosuje taborety.  

Aby zachować higieniczne i sterylne warunki przy każdym kliencie, wszystkie elementy wielorazowego użytku, jak maszynka czy powierzchnie – stolik i fotel do tatuowania, powinny być owinięte folią. Stretch pozwala na zachowanie czystości tych mebli i sprzętów, dzięki czemu mogą być one stosowane przy wielu klientach, bez poświęcania ich bezpieczeństwa. Tatuator przez cały czas wykonywania usługi powinien mieć na dłoniach rękawiczki, które chronią zarówno jego, jak i klienta przez zakażeniem chorobami przenoszonymi we krwi.  

Fot.:Hung Pham/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Stylowe koszule od 60 złotych, w których będziesz chciał spędzić Święta
Stylowe koszule od 60 złotych, w których będziesz chciał spędzić Święta
Święta to czas eleganckich stylizacji. Sprawdź, gdzie kupisz najlepsze koszule, których ceny zaczynają się już od 59,99 zł.
Kosmetyki dla mężczyzn. Czy mają inne właściwości niż kobiece?
Kosmetyki dla mężczyzn. Czy mają inne właściwości niż kobiece?
Mężczyźni coraz częściej zdają sobie sprawę z tego, że przy odrobinie wysiłku mogą zadbać o zdrowy wygląd swojej skóry.
Chcesz wybielić zęby? Oto 5 faktów, które trzeba znać przed wykonaniem tego zabiegu
Chcesz wybielić zęby? Oto 5 faktów, które trzeba znać przed wykonaniem tego zabiegu
Białe zęby to marzenie wielu osób. Zanim zdecydujesz się na profesjonalny zabieg wybielający, poznaj 5 faktów na temat tego zabiegu.
Ostatnie wpisy