Siłowniki do przemieszczeń linowych i ich modernizacje

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Siłowniki do przemieszczeń linowych to ważna technologia, która znajduje swoje zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Jednym z jej czołowych popularyzatorów jest firma SERAPID. Przyjrzyjmy się bliżej temu rozwiązaniu oraz innowacjom wprowadzanym w jego zakresie.

Zastosowanie siłowników

Technologie tego typu są używane w wielu branżach. Są to przede wszystkim przemysł ciężki, przemysł lotniczy, przemysł zbrojeniowy, motoryzacja i architektura. Co więcej, siłowniki do przemieszczeń liniowych znajdują swoje zastosowanie w konstrukcjach dźwigów, dźwigników oraz wind. Te praktyczne komponenty zostają poddawane licznym unowocześnieniom, a ważną rolę w tym procesie odgrywa SERAPID. Od ponad 45 lat firma ta aktywnie uczestniczy w rozwoju systemów napędowych dla licznych gałęzi przemysłu. Jakie innowacje wprowadzili jednak eksperci z SERAPID?

Technologia RCT – klucz do sukcesu

Jedną z najważniejszych technologii opracowanych przez firmę SERAPID jest RCT (Rigid Chain Technology). Rozwiązanie to nie jest najnowsze, istnieje bowiem od roku 1972. Poddaje się je jednak stałym innowacjom, dzięki czemu do dziś uchodzi za niezastąpione. W konsekwencji powstało wiele nowych lub ulepszonych urządzeń, co znacznie przyczyniło się do rozwoju przemysłu na całym świecie. Technologia RCT wykorzystywana jest także w produktach oferowanych przez BSC Solutions.

RCT to proste, lecz genialne rozwiązanie. Napędy je wykorzystujące pracują mechanicznie w roli pionowych lub poziomych członów wykonawczych. Przyłożone obciążenie powoduje, że specjalnie zaprojektowane ogniwa łańcucha układają się w kolumnę napędową. Dodatkowo nieobciążony fragment łańcucha pozostaje elastyczny. Dzięki temu można przechowywać go z wykorzystaniem niewielkiej przestrzeni, co pozwala na oszczędność miejsca.

Niekończące się możliwości

Opracowanie technologii RCT znacznie poszerzyło możliwości siłowników do przemieszczeń liniowych oraz innych rozwiązań tego typu. W konsekwencji firma SERAPID stworzyła wiele produktów o poszerzonej funkcjonalności. Świetnym tego przykładem jest LinkLift. Dzięki użyciu RCT ten nowoczesny siłownik mechaniczny jest w stanie przenosić duże ciężary na znaczne odległości. Znalazł zastosowanie w różnych branżach, takich jak budownictwo oraz technika teatralna. Równie dużą popularnością cieszy się Linear Beam – siłownik do przemieszczeń poziomych skonstruowany na bazie RCT. Stanowi on samodzielną, kompaktową jednostkę, którą można łatwo transportować oraz integrować do złożonych konstrukcji. Innowacyjna myśl techniczna SERAPID oraz technologia RCT przyczyniły się do powstania wielu innych produktów, których pełnego zakresu nie sposób omówić na łamach niniejszego artykułu.

Jeśli jesteś zainteresowany siłownikami do przemieszczeń liniowych oraz powiązanymi rozwiązaniami, jesteś we właściwym miejscu. Zapraszamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami oraz zadawania pytań.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać obrączki ślubne?
Jak wybrać obrączki ślubne?
Poznaj rodzaje metali, z których wykonywane są obrączki ślubne. Wybierz właściwości i parametry, które będą sprawdzać się przy codziennym użytkowaniu biżuterii. Nie odkładaj wyboru na ostatnią chwilę, bo ślubna obrączka zostanie z Tobą do końca życia.
Jak dopasować złotą bransoletkę do różnych stylizacji – poradnik dla każdej kobiety
Jak dopasować złotą bransoletkę do różnych stylizacji – poradnik dla każdej kobiety
Odkryj, jak zaakcentować swój styl dopasowując złotą bransoletkę do różnorodnych stylizacji. Powiększ swoja elegancję i wyjątkowość dzięki tym poradom.
Gucci sprzedaje sneakersy za niecałe 50 złotych. Podczas zakupów czeka jednak na Ciebie mały haczyk…
Gucci sprzedaje sneakersy za niecałe 50 złotych. Podczas zakupów czeka jednak na Ciebie mały haczyk…
Internet huczy od informacji na temat nowych butów Gucci za 50 złotych! Dowiedz się, co musisz zrobić, żeby je mieć.
Ostatnie wpisy