Novak Djoković zwycięża w wielkim stylu, a my sprawdzamy szafę mistrza

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Novak Djoković jest jednym z najbardziej utalentowanych tenisistów naszych czasów. Może się pochwalić aż osiemnastoma wielkoszlemowymi tytułami. Ten ostatni zdobył w niedzielę, 21 lutego.

Pierwsza rakieta świata, jak często określany jest Novak przez dziennikarzy sportowych, w finale Australian Open spotkał się z młodym rosyjskim graczem Danilem Miedwiediewem. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Serba 3: 0 – wygrał dziewiąty australijski major w swojej karierze.

Tenisista doskonale gra, ale też dobrze wygląda. Zawsze dba o swoją prezencję, czy to na korcie czy poza nim. Do odbierania nagród, takich jak Sportowiec roku lub odznaczeń honorowych z rąk serbskiej rodziny królewskiej, wybiera doskonale skrojone garnitury.

Na codzień preferuje mniej oficjalne stylizacje, lecz zawsze stawia na wygodę. Jest to nieprzypadkowe. Sportowiec od 2017 r. współpracuje z marką Lacoste, która ma długą historię związaną oczywiście z tenisem. Założył ją w roku 1933 legendarny francuski tenisista René Lacoste.

Dziś Novak reprezentuje nowoczesne oblicze marki, łączącej styl z funkcjonalnością. W kolekcji znajdują się nie tylko ubrania przeznaczone do uprawiania w nich sportu, lecz również takie, w których swobodnie można się czuć poza kortem. Mowa oczywiście o klasycznych koszulkach polo z charaterystyczną dla marki naszywką krokodyla.

Dla samego Djokovića to, w czym wystąpi na korcie ma niezwykłe znaczenie. Fascynuje się sztuką kamuflażu, dlatego kolorystycznie stara się dopasować strój do koloru podłoża kortu. Pozwala mu to stworzyć mocniejszą więź z miejscem i skupić się na grze. Podkreśla, że ma to wpływ na jego nastrój. Jak widać ta metoda u niego działa, bowiem od dawna pozostaje liderem w swojej dyscyplinie. Gratulujemy kolejnego, historycznego zwycięstwa.

Przeczytaj też: LEKCJA STYLU: CZEGO NAUCZYLIŚMY SIĘ OD HARRY’EGO STYLES’A?

Zdjęcie główne: commons wikimedia

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Pamięć mięśni – na czym polega?
Pamięć mięśni – na czym polega?
Aktywność fizyczna naprawdę się opłaca.
Laseroterapia twarzy – dlaczego warto z niej skorzystać?
Laseroterapia twarzy – dlaczego warto z niej skorzystać?
Jedną z coraz popularniejszych opcji jest laseroterapia twarzy, innowacyjna technologia wykorzystująca światło laserowe w celu poprawy wyglądu skóry i redukcji różnych problemów dermatologicznych.
Zielone warzywa pomagają budować siłę mięśni?
Zielone warzywa pomagają budować siłę mięśni?
Co warto jeść, by budować siłę swoich mięśni i czy faktycznie dieta ma na to jakikolwiek wpływ? Sprawdź!
Ostatnie wpisy