Krawat, muszka a może ani jedno ani drugie? Podpowiadamy, co i kiedy okaże się najlepszym rozwiązaniem

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Pandemia sprawiła, że udział w imprezach był zawieszony na jakiś czas. Od niedawna znów możemy w nich uczestniczyć. Panowie stają jednak przed dylematem: krawat czy muszka – na co się zdecydować?

Moda się zmienia, choć pewne klasyczne elementy garderoby – jak garnitur męski – nigdy z niej nie wyjdą. Nie oznacza to jednak, że ubiór ten na przestrzeni lat nie został nieco zmodyfikowany. Panowie mogą eksperymentować i niekoniecznie trzymać się sztywnych reguł. Zwykle do koszuli dobiera się krawat lub muszkę, a może warto zupełnie zrezygnować z tych akcesoriów?

Krawat czy mucha? Od czego zależy wybór?

Mężczyźni wybierają garnitur, dopasowując ten rodzaj stroju do swojej sylwetki, wieku i oczywiście osobistych upodobań. Jednak jego samo kupno to nie wszystko. Trzeba jeszcze dobrać dodatki, takie jak chociażby odpowiednie obuwie, pasek do spodni, ewentualnie spinki do koszuli i oczywiście dodatek w postaci krawata bądź muszki. 

Co jest bardziej popularne? Dawniej był to zdecydowanie krawat, obecnie równie dużą sympatią wśród Panów cieszy się mucha, jak i brak któregokolwiek z tych dodatków. To od okazji i naszego gustu zależy głównie to, na którą wersję się ostatecznie zdecydujemy. 

Kiedy lepiej sprawdzi się krawat?

W obecnych czasach w telewizji, jak i internecie mamy dostępnych mnóstwo programów, w których styliści podpowiadają nam, jak ubrać się stosownie do okazji. 

Jeśli chodzi o panów, to zwłaszcza na spotkania biznesowe, ale także eleganckie wyjścia towarzyskie, zaleca się dobranie do koszuli krawata. Dodatek optycznie wyszczupla, co może okazać się przydatną informacją zwłaszcza dla panów o pełniejszej sylwetce. Jest jednak pewna reguła, której nie wolno złamać, by nie doprowadzić do stylistycznej katastrofy! Mianowicie do smokingu i fraka pod żadnym pozorem nie zakładamy krawatu, ponieważ zaburzy on proporcje ciała mężczyzny. 

Pamiętajmy o tym, że krawat dobrany do wieczorowej stylizacji powinien być raczej w ciemnym kolorze, jednolity. Na nieco więcej szaleństwa w tej kwestii panowie mogą sobie pozwolić, gdy imprezy są tematyczne i mają jakiś motyw przewodni. Wówczas kolorowy krawat może być niebanalnym akcentem i pozwoli wyróżnić się z tłumu.

Kiedy lepiej sprawdzi się mucha?

Skoro zaznaczyliśmy, że pod żadnym pozorem do smokingu nie zakładamy krawatu, to dobieramy do niego muchę. Ten dodatek świetnie będzie współgrał także w zestawieniu z kamizelką, którą założymy na elegancką koszulę, ale również w połączeniu z szelkami i poszetką. Można ją śmiało założyć na wiele imprez okolicznościowych: chrzciny, wesele, komunia, studniówka, premiera w teatrze. 

O ile krawat pasuje większości mężczyzn, to z muchą nie jest już tak łatwo. Dlaczego? Warto zdać sobie sprawę z tego, że poszerza ona optycznie twarz, więc panowie powinni dobierać ją z rozwagą, dopasowaną do swojego wyglądu.

A kiedy zrezygnować całkowicie z krawata lub muszki?

Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Zawsze miarą większej elegancji jest dobranie któregoś z tych dodatków. Zdjęcie krawata czy muszki w trakcie imprezy jest jak najbardziej dopuszczalne, jednak nie w przypadku każdego spotkania. Na wyjściach biznesowych lepiej wygląda pozostawienie tych dodatków. Na większy luz w tej kwestii możemy sobie pozwolić na imprezie ze znajomymi.

Zdjęcie główne: The Lazy Artist Gallery/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co kupić dziewczynie na urodziny?
Co kupić dziewczynie na urodziny?
Szukasz prezentu dla dziewczyny? Zobacz kilka pomysłów.
Najnowsze trendy w biżuterii z kamieni naturalnych
Najnowsze trendy w biżuterii z kamieni naturalnych
Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie kamienie naturalne są obecnie najbardziej pożądane w świecie biżuterii?
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Ćwiczenia oddechowe – dlaczego są tak istotne w codziennym funkcjonowaniu?
Dowiedz się, dlaczego prawidłowy oddech jest ważny dla naszego organizmu i jak można się go nauczyć.
Ostatnie wpisy