Jak zmienić złe nawyki żywieniowe?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Artykuł sponsorowany

Zmiana swoich przyzwyczajeń żywieniowych nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Powinno się najpierw zdobyć odpowiednią wiedzę i powoli wprowadzać zdrowe nawyki do swojego życia. 

Trzymaj się zasad zbilansowanej diety

Na początku warto zapoznać się z zasadami zbilansowanej diety. Powinna być to podstawa, jeśli chodzi o odżywianie. Wprowadzając dobre nawyki żywieniowe, często na początku jest łatwo o przesadę. Początkujące osoby niejednokrotnie zaczynają przyjmować zbyt małą ilość kalorii, co prowadzi do negatywnych skutków. Pojawiają się także liczne niedobory. Specjaliści odradzają głodówki i restrykcyjne diety. Jeśli masz problem z ustaleniem dla siebie jadłospisu, koniecznie wybierz się do dietetyka.

Warto zacząć od ustalenia swojego zapotrzebowania kalorycznego. Można obliczyć je w specjalnym kalkulatorze, jest on dostępny na wielu stronach Internetowych. Wskazuje on sugerowaną liczbę kalorii, którą powinno się spożywać w ciągu dnia. Wylicza się to na podstawie wieku, wzrostu, wagi i obecnego trybu życia. Następnie pamiętaj o tym, aby posiłki spożywać regularnie. Zalecane jest, aby zbilansowana dieta składała się co najmniej z 3-5 dań dziennie. Powinna ona zawierać odpowiednią ilość węglowodanów, białek, tłuszczy oraz witamin i minerałów. Z tego powodu posiłki muszą być jak najbardziej zróżnicowane. Pozwoli to dostarczyć organizmowi, wszystko to, co jest potrzebne do jego prawidłowego funkcjonowania. 

Zaleceniami, których warto się trzymać, są na przykład ograniczenie cukru i spożywanie co najmniej 5 porcji owoców i warzyw. Powinno się także pić dużą ilość wody, która również pozytywnie wpływa na zdrowie. Warto sięgać po zbożowe produkty, takie jak makarony, kasze i pełnoziarniste pieczywo. Jeśli chcesz wprowadzić zdrowe nawyki, to pamiętaj, żeby zaczynać powoli. Nie musisz od razu jeść samych zdrowych potraw. Zaakceptuj swoje chwile słabości, które przecież zdarzają się każdemu. Najważniejsza jest regularność i powolne tempo. Rygorystyczna zmiana może przynieść więcej szkody niż pożytku. Łatwo w ten sposób o szybkie zniechęcenie się do zdrowego trybu życia. 

Zastanów się nad wprowadzeniem cateringu

Catering pozwala na wprowadzenie do jadłospisu zdrowych i pełnowartościowych posiłków. Dodatkowo są one bardzo smaczne, więc taka dieta nie będzie nudna. Często osoby, które zaczynają swoją przygodę ze zdrowym jedzeniem, zniechęcają się właśnie jego smakiem. Dla niektórych kojarzy się to z dużymi restrykcjami i uczuciem głodu. Takie posiłki są jednak bardzo sytne. Pamiętaj, że należy dopasować taki jadłospis do swojego zapotrzebowania kalorycznego. Jeśli chcesz nieco schudnąć, wprowadź deficyt kaloryczny, a jeśli przytyć, to nadwyżkę. Dużą zaletą cateringu jest to, że pozwala on na regularne spożywanie posiłków. Jest to zaleta szczególnie dla tych, bardzo aktywnych w ciągu dnia, którzy nie mają czasu na przygotowanie obiadu lub śniadania. 

Kapitan Cook catering dietetyczny to doskonała opcja dla osób, które chcą zmienić swoje złe nawyki żywieniowe. W ofercie znajdują się różne diety, przystosowane do rozmaitych trybów życia i preferencji. Przykładowo znajdziesz tam opcję dla sportowców, czy dla osób wege. Oprócz tego dostępne są również zestawy posiłków bezglutenowych i bezlaktozowych. Ten catering pozwala też na komponowanie własnych posiłków. Każda porcja ma wymierzoną odpowiednią ilość mikro i makroskładników. Catering z tej firmy dostarczany jest na terenie ponad 90 miejscowości w całej Polsce. Takie rozwiązanie obecnie jest przeznaczone nie tylko dla osób, które mieszkają w dużych miastach. To naprawdę spore udogodnienie, nad którym warto się zastanowić. Taki catering pozwala na utrzymanie zasad zbilansowanej diety, o których pisaliśmy na samym początku. 

Zdjęcie główne: Trang Doan/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Sprawdź, jak sauna wpływa na urodę i zdrowie oraz w jaki sposób powinno się z niej właściwie korzystać
Sprawdź, jak sauna wpływa na urodę i zdrowie oraz w jaki sposób powinno się z niej właściwie korzystać
Dla każdego coś gorącego – w tym stwierdzeniu jest wiele prawdy. Seanse w saunie mają dobroczynne właściwości dla twojego organizmu. Dowiedz się, jaką saunę wybrać i jak z niej korzystać.
Czy problemy z erekcją mogą wpływać negatywnie na Twoje zdrowie?
Czy problemy z erekcją mogą wpływać negatywnie na Twoje zdrowie?
W jednym artykule zebraliśmy wszystko, co trzeba wiedzieć o tym zaburzeniu.
Dlaczego warto być kierowcą autobusu w Warszawie?
Dlaczego warto być kierowcą autobusu w Warszawie?
W tym artykule przyjrzymy się bliżej, dlaczego warto rozważyć tę ścieżkę kariery.
Ostatnie wpisy