Czy warto robić trening na kacu? Znamy odpowiedź na to pytanie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czujesz przejmujący ból głowy, ociężałość i lekkie mdłości? To kac po wczorajszej świetnej zabawie w towarzystwie alkoholu. Jeżeli pomimo dolegliwości, kusi Cię, aby zrobić trening, sprawdź, czy warto!

Oprócz klasycznych dolegliwości, alkohol zakłóca sen i wyraźnie obniża jego jakość. Ale największą ironią chlania na umór i wlewania w siebie nieprzyzwoitych ilości wysokoprocentowych trunków jest fakt, że nazajutrz jesteś porządnie odwodniony. Oczywiście zrezygnuj z porannej sesji treningowej, jeśli wróciłeś z klubu o 4.39 i po przebudzeniu się wciąż trwa wczoraj. Natomiast w przypadku gdy budzisz się trzeźwy, ale z dokuczliwym bólem głowy i nadszarpniętą godnością osobistą, trening może zdziałać cuda w obu tych obszarach.

Oprócz złagodzenia bólu, przypływ endorfin, które zaleją mózg podczas treningu, przywróci równowagę chemiczną mózgu, zwalczając depresyjny efekt alkoholu. Najlepiej jednak nie forsować się intensywnym treningiem siłowym i od razu iść na bieżnię. Naukowcy z Uniwersytetu Boulder dowiedli nawet, że lekki trening aerobowy może w pewnym stopniu odwrócić uszkodzenia mózgu wywołane przez spożywanie alkoholu.

Przeczytaj też: Czy długi sen to krótka droga do utraty wagi?

Zdjęcie główne: Jonathan Borda/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Co sprawdzić w aucie przed podróżą?
Co sprawdzić w aucie przed podróżą?
Czy przed wyruszeniem w podróż wystarczy uzupełnić bak i zapakować bagaże? Sprawdź, co musisz zrobić, żeby zapewnić sobie bezpieczne wakacje. Zadbaj o dobry stan samochodu już dziś.
Ile wynosi zwrot podatku z Niemiec?
Ile wynosi zwrot podatku z Niemiec?
Wielu Polaków pracuje w Niemczech i płaci tam podatki. Jednakże wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że mają prawo do zwrotu podatku z Niemiec.
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Pharrella Williams’a?
Lekcja stylu: czego nauczyliśmy się od Pharrella Williams’a?
Zainspiruj się wyborami modowymi Pharrella Williamsa i stwórz świetną stylizację na każdą okazję. Poznaj 5 lekcji stylu, które mogą odmienić Twoją garderobę.
Ostatnie wpisy